Četri Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) medicīnas darbinieki grasās tiesāties ar slimnīcu par aizrotēšanu uz citām nodaļām pēc tam, kad publiski kritizējuši problēmas Neatliekamās medicīnas centrā (NMC), vēsta “Latvijas Avīze”.
Šī gada pavasara sākumā mediķi tika vērsušies pie slimnīcas vadības, paužot, ka NMC trūkst personāla, kas sākot apdraudēt darba kvalitāti, un norādot uz citām, viņuprāt, sasāpējušām problēmām.
Kā vēsta laikraksts, pēc notikušā PSKUS valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš izdevis rīkojumu aizrotēt uz citām nodaļām divus ārsta palīgus, medicīnas māsu un atbildīgo ārsti. Patlaban ar slimnīcas arodorganizācijas palīdzību viņi gatavojot prasību tiesā pret PSKUS par, viņuprāt, prettiesisku rīkojumu, pārkāpjot Darba likumu. Mediķi par konkrēto situāciju sūdzējušies arī atbildīgajai Saeimas komisijai.
Savukārt PSKUS vadība skaidrojusi, ka “risina visus konfliktus, izmantojot instrumentus un iespējas, kas ir tās rīcībā”.
“Latvijas Avīze” iepriekš vēstīja, ka PSKUS NMC darbinieki sūdzējušies slimnīcas vadībai par problēmām darbā, taču “palikuši nesadzirdēti”. “Lielākā daļa posteņos strādājošo ārstu ir nesertificēti ārsti – stažieri un rezidenti, kuru zināšanu trūkums un pieredze, kā arī nekontrolētā pacientu plūsma apgrūtina efektīvu pacientu aprūpi. Ārstniecības likums aizliedz strādāt nesertificētiem ārstiem bez sertificēta ārsta uzraudzības,” situācija NMC tika raksturota vēstulē slimnīcas vadībai. Pēdējo gadu laikā esot ievērojami pieaugusi noslodze, darbu pabeigušais dežūrārsts nākamajam postenī strādājošajam ārstam atstājot vairāk nekā 13 pacientus, un papildus vēl jāsniedz palīdzība jaunajiem slimniekiem, kuri tiek ievesti ārsta dežūras laikā.
“Rezidenti diezgan bieži ir nekritiski, īpaši tad, ja ir strādājuši trīs diennaktis pēc kārtas. Diemžēl tiek pieļautas arī kļūdas. Ja būtu sakārtoti ārstu posteņi, mēs tiktu galā un arī darba kvalitāte būtu augstāka. Jāņem vērā, ka pirmā un otrā gada rezidentam ir jāstrādā kopā ar sertificētu ārstu vienā postenī. Tikai trešajā rezidentūras gadā rezidentam ir atļauts strādāt patstāvīgi, jo viņš jau ir apmācīts un pietiekami spējīgs saprast dažādas medicīniskās nianses, bet sertificētam ārstam tik un tā viņš ir jāuzrauga,” laikrakstam klāstījusi kāda ārste.
NMC ārsti toreiz pauda, ka neesot arī īsti izprotami algu veidošanas principi, piemēram, salīdzinot ar atsevišķām nodaļām, nesertificēto māsu alga esot lielāka par nesertificēta ārsta algu NMC nodaļā, bet ārsta internista alga esot lielāka par sertificēta neatliekamās medicīnas ārsta algu.
Vēstules autoru vērtējumā, situācija esot pierādījums vecai un haotiskai sistēmai, kura netiekot atbilstoši pārraudzīta no NMC un Stradiņa slimnīcas vadības puses.
Avots: LA.lv
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Kā tas gadījās, ka visi četri reizē paņēmuši slimības lapas? Kuram ārstam iemaksāts?
kā gan var atļauties kaut ko pīkstēt, ja apkārt tada darba duna miljonus apgūstot prodzektos– tur tāda menedzērīšu armija ar ministru algām tā stra’dā un konsultējas, ka tie dakterīši tikai traucē , pat vēl vairāk par pacientiem te pareizas lietas darīt un apgūt atlikušo, lai var bļaut pēc jauem … nu visma ka’diem 80-100 miljoniem. Lētāk nekas nevar būt pie šādas izlases un kur tad vēr ērgļa visrsvadība virtualitātē ar atbirumu gan materializētu
Jā, bet hēlmanis vērsās tirāniski pret Ogres muzeja direktori.
Nomazgā šķirbu