7 nervus kutinošas šausmu filmas, kuru pamatā ir patiesi notikumi

filmas

Pat tie, kuri to dedzīgi noliedz, reizēm tomēr mēdz skatīties šausmenes. Šausmu filma ļauj piedzīvot bailes, mesties tajās kā aukstā ūdenī, tai pat laikā apzinoties, ka esi drošībā.

Šīm septiņām šausmu filmām visām ir kas kopīgs – tās ir ne tikai nervus stindzinošākās kinolentes vēsturē, bet arī to pamatā ir patiesi notikumi.

1. Sātana izdzinējs (The Exorcist; 1973)

Šī šausmene ir psiholoģisko trilleru klasika, kas balstīta uz patiesiem notikumiem. Kinolentes pamatā ir Viljama Pītera Bletija romāns “Sātana izdzinējs”, bet filmas konsultants bija mācītājs Džons Nikola.

Filma stāsta reālu notikumu, kas notika 1949.gadā Vašingtonā ar kādu četrpadsmit gadus veco Rolandu. Aculiecinieki stāstīja, ka puika, pēc tam, kad ar savu tanti Telliju sācis piedalīties dažādos spiritiskos seansos, ne tikai zaudējis veselo saprātu, bet arī kļuvis burtiskā nozīmē apsēsts. Viņš esot darījis šausmu lietas: runājis svešādā balsī un spējis likt priekšmetiem lidināties gaisā.

Izdzīt no bērna sātanu esot izdevies kādām Sentluisas mācītājam. Filmā ir saglabāti neskaitāmi fakti, vienīgais, ko režisors mainījis – zēna vietā lomai izvēlējies meiteni.

2. Nāvējošās lamatas (Eaten Alive; 1976)

Toba Hūpera filmas pamatā ir patiess stāsts par sērijveida slepkavu Džo Bollu no Teksasas, kurš tika iesaukts par Cilvēku – aligatoru. Vīrietis bija vietējā bāra īpašnieks, kurš purvainajā teritorijā turējis vairākus aligatorus. Kas tajā tik šausmīgs? Gluži vienkārši, Džo aligatorus baroja nevis ar dzīvnieku gaļu, bet ar cilvēkiem. Tos, kuri viņam nepatika vai iebilda viņam, bāra īpašnieks gluži vienkārši izbaroja aligatoriem. Ļaudis melsa, ka par viņa upuriem kļuva vairāk nekā trīsdesmit cilvēku.

Viņš netika notiesāts, jo izdarīja pašnāvību nošaujoties, tiklīdz policija tika viņam uz pēdām.

Filmā lielākoties saglabāti patiesie notikumi, izņemot to, ka bārs ir nomainīts uz viesnīcu.

3. Šausmas Amitivilā (The Amityville Horror; 2005)

Šausmu filma, kas uzņemta pēc Džeja Ensona romāna un balstīta uz patiesiem notikumiem. 1924.gadā Ņujorkas piepilsētā Amitivilā Latsu ģimene uzbūvēja trīsstāvu māju. Māja kā māja – pirmajos četrdesmit gadus tajā nenotika nekādi mistiski vai baisi notikumi. Taču 1965.gadā māju iegādājās De Feo ģimene un te nu sākās baisas lietas. Viņi dzirdēja nesaprotamas balsis, juta blakus kāda eksistenci, redzēja siluetus un ēnas.

Šis stāsts beidzās traģiski: pēc deviņiem gadiem viens no ģimenes dēliem nošāva pārējos ģimenes locekļus. Policisti, kas ieradās notikuma vietā, nemanīja neko mistisku. Neraugoties uz to, puisis apgalvoja, ka slepkavības izdarīt viņam likušas mājā mītošās balsis.

Nākamie šī nama iedzīvotāji bija tās pašas Latsu ģimenes locekļi, kas arī kļuva par filmas stāsta pamatu. Durvis un logi virinājās paši no sevis, bija dzirdami trokšņi, visā mājā bija jūtama satrūdējušas gaļas smaka, bet Latsu meita Mesija “sadraudzējās” ar kādu citu Mesiju.

Šobrīd šajā namā neviens nedzīvo, jo baidās, ka vēsture var atkārtoties.

4. Emīlijas Rouzas ļauno garu izdzīšana (The Exorcism of Emily Rose; 2005)

Mistiskais stāsts par Annelīzu Mikaelu izraisīja plašu sabiedrības reakciju. Daudzi uzskatīja, ka septiņpadsmit gadus vecajā studentē patiešām ir iemiesojušies dēmoni, savukārt citi  (tajā skaitā psihiatri) bija pārliecināti, ka meitenei ir nopietni psiholoģiski traucējumi, kurus izraisījuši epilepsijas saasinājumi un hronisks stress.

Diagnozi apstiprināja arī tas, kas Annelīzai kļuva vieglāk ārstēšanās laikā, ko bija izrakstījuši psihiatri.

Tā vai citādi, meitenes ģimene nolēma vērsties pēc palīdzības pie katoļu mācītāja, lūdzot izdzīt no meitas ļaunos garus.

Tas ilga desmit mēnešus, kā rezultātā viņa nomira no atūdeņošanās un bada, bet mācītājam un vecākiem tika izvirzītas apsūdzības netīšā slepkavībā.

Filmā saglabāti patiesie fakti.

5. Pakalniem ir acis (The Hills Have Eyes, 2006)

Filma stāsta par kādu vidusmēra amerikāņu ģimeni, kas ar savu automašīnu apceļo Ameriku. Vai viņi varēja paredzēt, ka Nevadas tuksnesī viņiem  aci pret aci nāksies sastapties ar asinskāriem un cietsirdīgiem kanibāliem?

Sižeta pamatā ir stāsts par leģendāro noziedznieku Aleksandru Soniju Bīnu, kurš kopā ar savu bandu siroja Skotijā 16.gadsimtā.

Ja var ticēt leģendām, šis cilvēks divdesmit piecu gadu laikā kopā ar savu ģimeni mitinājās pakalnos, kur bieži vien notvēra pa kādam nomaldījušamies ceļotājam, turēja to gūstā, mocīja un pēc cietsirdīgas izrēķināšanās apēda. Turklāt kanibālu ģimenes upuru skaits esot rakstāms ar četriem cipariem.

6. Ļaunuma lāde (The Possession; 2012)

Filmas pamatā ir nevis stāsts, bet drīzāk gan leģenda par Dibuku – ļaunu dēmonu, kuru kādreiz ieslodzīja lādītē bez atslēgas, lai viņa gars nekad nevarētu tikt brīvībā un iemiesoties cilvēka dvēselē.

Kad 2001.gadā ūtrupē šo lādīti iegādājās kāds neparasto lietu kolekcionārs Kevins, viņu sāka mocīt jocīgi nakts murgi un piemeklēt negaidītas slimības. Dīvaini, ka saslima visi, kas pieskārās šai lādītei.

Kevins tika no lādītes vaļā, to pārdodot internetā, bet nākamie lādītes īpašnieki arī pamanīja norisināmies dīvainas lietas. Gala beigās lādīte nokļuva Breneku ģimenes īpašumā, kur tā savā varā pakļāva vienu no ģimenes meitām – mazo Emīliju.

Dīvaini ir tas, kas kinolentes filmēšanas laikā arī notika virkne neparastu un neizskaidrojamu lietu: filmēšanas laukumā ne no šā, ne no tā sprāga spuldzītes, bija vērojamas dīvainas, kustīgas ēnas, dzirdami čuksti, bet dekorācijas pēc filmēšanas kādā naktī nodega. Vai tā bija masu psihoze vai iedomas, līdz šim brīdim nav skaidri zināms.

7. Ļaunuma izsaukšana (The Conjuring; 2013)

Stindzinošs trilleris par ļauno garu, kas terorizēja visu ģimeni, ir balstīts uz notikumu, kurā bija ierauti arī pasaulē pazīstamie paranormālo lietu pētnieki Eds un Loreina Voreni. Viņi apgalvo, ka savas karjeras laikā, kurā bija izdevies atklāt vairāk nekā 10 000 gadījumu, šis stāsts bijis viens no sarežģītākajiem un šausmīgākajiem.

Stindzinošie notikumi norisinās 1971.gadā Peronu ģimenē, kuri apgalvo, ka viņu māju apdzīvo kāds ļaunais spēks, kurš vēlas iegūt varu pār viņiem. Eds un Loreina Vorreni, pakļaudami sevi briesmām, tomēr spēja atklāt zemes baiso noslēpumu un izdzīt ļauno garu.

Šobrīd “Ļaunuma izsaukšana” ir atzīta par visbriesmīgāko psiholoģisko trilleri visā kino vēsturē, pārspējot pat tādu filmu kā “Aplis”.

Esat redzējuši kādu? Rakstiet savus iespaidus komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar