Latvija trešajā ceturksnī vienīgā ES valsts ar IKP kritumu

nauda

Latvija šogad trešajā ceturksnī bijusi vienīgā valsts, kurā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada reģistrēts iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ātrā novērtējuma dati, kas apkopoti par 21 bloka zemi.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 0,4%.

Tikmēr straujākais ekonomikas pieaugums šajā periodā reģistrēts Kiprā (+5,4%), Portugālē (+4,9%), Rumānijā (+4,7%), Polijā (+4,4%) un Ungārijā (+4,1%). Lietuvas IKP pieaudzis par 2,5%.

ES vidēji IKP trešajā ceturksnī, salīdzot ar tādu pašu periodu pirms gada, palielinājies par 2,4%, bet eirozonā – par 2,1%.

Ceturkšņa salīdzinājumā ekonomikas izaugsme fiksēta 13 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati. Straujākā lejupslīde bijusi Latvijā (-1,7%) un Slovēnijā (-1,4%), bet straujākā izaugsme reģistrēta Kiprā un Rumānijā (abās valstīs +1,3%), kā arī Polijā (+0,9%). Lietuvas ekonomika šajā periodā palielinājusies par 0,4%.

Salīdzinājumā ar otro ceturto IKP gan ES, gan eirozonā pieauga par 0,2%.

Dati par Igauniju, Īriju, Grieķiju, Horvātiju, Luksemburgu un Maltu nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Tāds ir plāns – Krišjānis ar JV zina, ko dara. :))))

kazlēns un 10
kazlēns un 10

Ģeniāla valdība un brīnišķas izcilības ministri. Par to zaļajā kursā esam — galvensis , ka esam zaļi, pat ja bez biksēm. Dabas mīlēšabna un putniņu labsajūta jau netiek ierēķināta IKP.

Leopolds
Leopolds

Ar ko arī Kariņu apsveicu , tāds grandiozs Latvijas ekonomikas uzrāviens , noteikti Karińu vajag likt par premjeru nākošajā valdībā , vai nē , Levit ?

LTV
LTV

Tie jv u.t.t. biedri ir tikai pumpuriņi , vēl būs ziediņi un tad varēs baudīt padarītā augļus…

levitkucins
levitkucins

Ļoti labi. Bankrotējis uzņēmums mazāk maksās. Varēs izdevīgāk noprihvatizēt mani draugi no rietumu bankas.