Bijušais “Tet” valdes priekšsēdētājs Gulbis iecelts divu ceļu būves uzņēmumu valdēs

Juris Gulbis

Bijušais telekomunikāciju uzņēmuma “Tet” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis septembrī iecelts divu AS “A.C.B.” grupas ceļu būves uzņēmumu valdēs, liecina “Lursoft” informācija.

Kopš 3.septembra Gulbis ir SIA “8 CBR” valdes loceklis, bet kopš 1.septembra – SIA “Ceļi un tilti” valdes loceklis.

Ceļu un tiltu būves kompānija “8 CBR” pagājušajā gadā ir strādājusi ar 33,197 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 51% vairāk nekā 2019.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,1 reizi, sasniedzot 2,311 miljonus eiro. Kompānija “8 CBR” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 303 226 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir “A.C.B.” (99,5%), Zoja Bulko (0,25%) un Igors Bulko (0,25%).

Savukārt “Ceļi un tilti” pagājušajā gadā strādāja ar 24,821 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 22,1% vairāk nekā 2019.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 1,2% un bija 1,402 miljoni eiro. Kompānija “Ceļi un tilti” reģistrēta 1991.gadā. Uzņēmuma īpašnieki ir “A.C.B.” (93,53%) un vēl septiņas privātpersonas.

Kā zināms, “Tet” dalībnieki 2020.gada 4.decembrī nolēma no amata atsaukt uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Gulbi. Lēmums stājās spēkā 4.decembrī.

Prokuratūra ir uzrādīja apsūdzības Gulbim un vēl citām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā. Tiesībsargi uzskata, ka “Kempmayer” saistību pārņēmējs kompānija “Hannu Digital” ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un Gulbis izmantojis “Lattelecom” (tagad “Tet”) īpašnieku un padomes uzticību.

Minētajā kriminālprocesā kopumā par krāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā apsūdzētas deviņas personas – bijušais premjers Andris Šķēle, bijušais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, Gulbis, bijušais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Nils Freivalds un bijušais Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe. Apsūdzēti ir arī “Lattelecom” (“Tet”) tā laika komercdirektors Jānis Ligers, Biznesa daļas vadītājs Toms Ābele, Biznesa atbalsta daļas vadītājs Toms Meisītis un bijušais uzņēmuma “Hannu Digital” valdes loceklis Gintars Kavacis.

“Tet” pārstāvji norādīja, ka, neskatoties uz to, ka pārkāpumi Gulbja rīcībā nav konstatēti, “Tet” padome un dalībnieku pārstāvji apzinās, ka apsūdzību uzrādīšanas fakts met ēnu uz uzņēmuma nevainojamo reputāciju un rada reputācijas ilgtermiņa riskus uzņēmumam un uzņēmuma nākotnes vērtībai. Līdz ar to “Tet” dalībnieku pārstāvji lēma atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata, kas vienlaikus nozīmēja atstāt arī galvenā izpilddirektora amatu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: db.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

3 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Starkis
Starkis
2 gadus atpakaļ

Visu laiku tika runāts, ka alga Lattelecomā tik liela, lai neaizvilina prom ārvalstu uzņēmumi. Bet izskatās, ka nevienam nopietnam uzņēmumam nav vajdzīgs.

kalašnikovs
kalašnikovs
3 gadus atpakaļ

Uh kādi kadri! Visu prot! Tāpēc latvija nekad nezels un neplauks…

Minimis
Minimis
3 gadus atpakaļ

Tik labam cilvēkam ienākumu līmeņa saglabāšanai vajag būt vismaz divās padomēs, tikai idzīvošanas minimumam, pašam minimumam