Apinis par valdībai pietuvinātu žuļiku vēlmi tirgot paracetamolu pie lielveikala vai benzīntanka kases

Pēteris Apinis

Pēteris Apinis, ārsts, žurnāla “Latvijas Ārsts” galvenais redaktors

Šogad aprit 500 gadu, kopš izcilais ārsts un toksikologs Paracelzs (Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim) 1523. gadā (literatūrā tiek  minēti arī gadaskaitļi 1520. un 1524.), ceļojot pa Eiropu, definēja „Sola dosis facit venenum”, kas nozīmē – jebkas var būt toksisks, visu nosaka deva.

Mūsdienīgojot šo teicienu – zāles pareizās devās palīdz pret slimību, bet pārmēru lielās devās medikamenti ir inde. Mūsdienu medicīnas princips ir sasniegt labāko rezultātu ar iespējami mazām, optimālām zāļu devām, un šīs zāļu devas aprēķināt katram cilvēkam individuāli, saucot to par precīzijas medicīnu. Lielākoties zāles ārsti izraksta, pamatojoties uz pierādījumos balstītu medicīnu. Šo rindu autors ir ļoti skeptisks pret pašārstēšanos, īpaši ar nesteroīdiem pretssāpju līdzekļiem,  kuņģa skābumu koriģējošiem medikamentiem un visiem uzturbagātinātājiem. 

Jaunās Krišjāņa Kariņa valdības deklarācijas zirga kāja

Krišjāņa Kariņa jaunā valdība savas deklarācijas 139. punktā ir ierakstījusi: “Nodrošināsim brīvāku un godīgāku konkurenci medikamentu tirgū, izveidojot nacionālo farmācijas politiku, lai uzlabotu zāļu pieejamību un samazinātu to cenas. Izvērtēsim lietderību nodrošināt bezrecepšu medikamentu pieejamību ārpus aptiekām.” Autoru šai rindkopai nezinu, neviens neatzīstas, bet itin droši varu apgalvot, ka šim autoram sapratnes par notiekošo globālajā farmācijas tirgū nav. Turklāt šim autoram, kas ierakstīja vēlmi aspirīnu, paracetamolu un omeprazolu tirgot lielveikalā “Maxima” vai benzīntankā “Circle-K” pie kases, roku virzīja kāds tirgotāju lobists.

Tas, kas deklarācijā nav pateikts, ir atziņa, ka tuvākajos gados zāļu pieejamība samazināsies, bet zāļu cenas pieaugs.

Un tas – pilnīgi neatkarīgi no valdības centieniem. Latvija nav vientuļa sala, Latvija atrodas Eiropā, Latvijā iedzīvotāji dzīvo ilgāk gadu no gada, hronisku slimību incidence pieaug, Latvijas iedzīvotāji vēlas tikt ārstēti ar modernākām un inovatīvākām (ievērojami dārgākām) zālēm, bet

Latvijas valsts iespējas palielināt veselības budžetu tuvākajos gados būs ierobežotas, lielā mērā pateicoties Kariņa iepriekšējās valdības aizņemšanās politikai.

Ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā Covid–19 pandēmija ir izraisījusi milzīgu pacientu skaita pieaugumu, kas radies sakarā ar skrīninga un diagnostikas samazināšanos, kā rezultātā ievērojamam skaitam pacientu diagnoze tiek noteikta vēlākā vai pat vēlīnā slimības stadijā, kad ārstēšana ir sarežģītāka un dārgāka. Jo lielāka vēža stadija un vairāk metastāžu, jo dārgāki ķīmijterapijas preparāti. 

Maksātāji (Latvijas gadījumā NVD) prioritāri pievērsīs uzmanību veselības aprūpes sniegšanas efektivitātei, bet racionalizēs farmācijas izdevumus, lai panāktu labāku izmaksu kontroli. Maksātāju pārvaldība farmācijas jomā palielināsies līdz ar stingrāku tirgus pieejamību un cenu spiedienu, un daļa veselības aprūpes izmaksu un atbildības par veselības aprūpi tiks novirzīta uz patērētājiem. Tiem, kas tik sarežģītu formulāru nesaprot – Eiropā jaunu zāļu ienākšana un to dārdzība apsteigs valsts vai apdrošinātāju spējas par šiem medikamentiem maksāt, līdz ar to – modernā ārstēšana palielinās spiedienu tieši uz pacienta maksājumiem.

Kāda ir šodienas situācija? Ja mēs redzam, ka pārtikas produktiem cenas pieaugušas par 20–50%, tad zāļu cenas pieaugušas par 3%, un tas – uz bezreceptūras zāļu rēķina.

Šo rindu autors netic pašārstēšanās projektiem ar zālēm, ko pacienti iegādājas bez ārsta ieteikuma un bez receptēm. Tas, ka daļa Saeimas deputātu, bet īpaši daži iepriekšējās valdības ministri, bija pārliecināti, ka labāk par ārstu var nozīmēt ibuprofēnu, diklofenaku, omeprazolu vai paracetamolu, liecināja tikai un vienkārši par dziļiem robiem izglītības sistēmā, kad valsts varu pārņem slikti izglītoti cilvēki, veselības jomu pārrauga ministri pat bez nojausmas par jomu, kurā nonākuši.

Tātad – Latvijā 2022. gadā receptūras zāļu cenas ir pat nedaudz samazinājušās, bet aptiekām neiedomājami pieauguši izdevumi – daudz zāļu glabājas speciālā temperatūras režīmā ledusskapjos, aptiekām ir speciālas prasības higiēnai, gaisa tīrībai, ūdens kvalitātei, sterilizācijai, telpu ventilācijai un siltumam. Arī aptiekāru algas kļūst konkurētnespējīgas tirgū, un aptieku īpašniekiem ir jāceļ darbiniekiem algas. Jau tāpat Latvijā aptiekāru ar farmaceitisko izglītību trūkst. Lai izdzīvotu, aptiekas ir spiestas celt cenas uzturbagātinātājiem un medicīnas aprīkojumam, kaut nedaudz – bezrecepšu medikamentiem.

Par politiķu vēlmi zāles tirgot benzīntankā vai lielveikalā

Šajā brīdī bargi nodžinkst valdības deklarācija: “Izvērtēsim lietderību nodrošināt bezrecepšu medikamentu pieejamību ārpus aptiekām”. Tie, kas rakstīja šīs rindas, sapņoja lielveikalā “Rimi” pie letes iegādāties paracetamolu un nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus.

Katrs Latvijas ārsts ir redzējis paracetamola pārdozēšanas izraisītas aknu mazspējas un komas, paracetamola pārdozēšana bieži noved pie aknu cirozes un nāves. 

Mēs esam redzējuši nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu izraisītus sirds asinsvadu bojājumus, kuņģa un zarnu asiņošanu, nieru mazspēju. Neviena zāle nav nekaitīga, lielākās devās visas zāles ir indes. Diemžēl mūsu pacients ar “Googles” sniegtajām zināšanām ir neticami kārs uz bezrecepšu zālēm, kā arī brīnumlīdzekļiem interneta tirgotavās.

Globālā farmācija sapņo, ka katrs zemeslodes iedzīvotājs katru dienu iepirks kaudzīti tablešu, gluži kā maizi un pienu. Viena ibuprofēna tablete vienam zemeslodes iedzīvotājam dienā viņiem dotu 700 miljonu dolāru peļņu. Un tādēļ parādās ieteikumi – pārdosim ibuprofēnu benzīntankos un lielveikalos, kur varēs tirgot lielajos iepakojumos ar 15% akcīzi, ja vien pērk 1000 tabletes uzreiz. Un šos ieteikumus visā nopietnībā savās programmās raksta mūsu politisko partiju aktīvisti. Un neapšaubāmi lielākais kuriozs – ieteikums vienlaikus pārdot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus komplektā ar omeprazolu, kurš varētu novērst kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas asiņošanu – proti, ibuprofēna vai citu nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu biežu komplikāciju.

Latvijas Zāļu reģistrā ir 59 ibuprofēni. Zāles tiešām ir ļoti atšķirīgās cenās – es izvēlējos salīdzināt visbiežāk lietoto 400 mg ibuprofēnu, rēķinot pa 10 tabletēm vai kapsulām. Aptiekā, kurā iegāju (tuvākā mājām, lielveikalā – pretī “Rimi” kasēm) dārgākais maksā 2,81 eiro, lētākais – 1,30. Iespējams, ka ir arī dārgāki un lētāki ibuprofēni. Varbūt tomēr būtu jāsāk ar to, ka jāizvēlas lētākais preparāts?

Ļoti līdzīgi bija par omeprazolu – Latvijā reģistrēts 41 omeprazols, es izvēlējos paskatīt visbiežāk lietojamās 20 mg tabletes, rēķinot uz 10 tabletēm. Aptiekā man piedāvāja šīs desmit tabletes gan par 2,80 eiro, gan Latvijas ražotāja omeprazolu par 1,57 eiro.

Aptiekās ir iespējama zāļu cenu salīdzināšana. Nu pienācis laiks cieti pateikt, ka nav nekādas atšķirības šajās medikamentu grupās starp Eiropas Savienībā ražotiem medikamentiem – izvēlēsimies lētākos medikamentus!

Un tomēr – politiķi un interneta troļļi vēlas nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus ielikt “Rimi” un “Maximā” pie kasieres.

Man ir daži iebildumi:

  • Latvijas iedzīvotāji lieto nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus daudz par daudz pat tad, ja tos tirgo aptiekā un aptiekāre pasaka, cik tabletes cik reizes dienā un cik ilgi zāles drīkst lietot;
  • nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi ir bīstami un izraisa kuņģa zarnu asiņošanu, nieru un aknu slimības, infarktu un insultu, bieži arī nāvi;
  • tiem, kas lieto nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus pret drudzi ilgāk par 3 dienām, bet pret sāpēm – ilgāk par 10 dienām, noteikti jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Nezinu, kā ģimenes ārsts var konstatēt pacienta tieksmi pārmēru lietot bezrecepšu medikamentus;
  • nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi atrodas gandrīz visu salikto, no padomju laikiem pierasto, kombinēto medikamentu sastāvā, kas tiek kontrabandas ceļā vesti no Baltkrievijas, pārdoti “no rokas” Centrāltirgū, turklāt šie medikamenti nereti ir viltojumi ar nezināmām zāļu devām;
  • vīriešiem nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi lielākā devā nozīmē impotenci (nestāvēs), sievietēm – grūtniecības problēmas;
  • zāļu nepamatota lietošana rada lielus izdevumus veselības budžetam, nodrošina 5% akūto hospitalizāciju, kā arī daudz nāves gadījumu. Tātad – katrs divdesmitais gadījums, kad neatliekamā medicīniskā palīdzība vedusi pacientu uz slimnīcu, ir saistīta ar nepareizu vai nepamatotu zāļu lietošanu. Un vēl vairāk – arī viena no 25 nāvēm ir saistīta ar nepareizu un nepamatotu zāļu lietošanu.

Pasaules pieredze liecina, ka zāļu lietošana pieaug, pārvēršot recepšu medikamentus bezrecepšu medikamentos, bet bezrecepšu medikamentu tirdzniecību pārceļot no aptiekas uz lielveikalu. Ar nepārtrauktu reklāmu cilvēki tiek pārliecināti, ka lietot zāles ir nekaitīgi, vērtīgi, pareizi un pat veselīgi. Tiek uzpirkti politiķi un birokrāti, kas veiksmīgi pakļaujas globālā biznesa uzstādījumiem.

Kādēļ es apgalvoju, ka politiķu vingrinājumi nesteroīdo zāļu netiešas reklamēšanas jomā un centieni to tirdzniecību pārnest no aptiekas uz lielveikalu ir noziedzīgi un koruptīvi? 

Pirmkārt, ja nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi tiks pārnesti uz lielveikalu vai benzīntanku, aptieku apgrozījums samazināsies provizoriski par 10–15%, pārējās zāles kļūs dārgākas. Dārgākas kļūs tās zāles, kas tiešām glābj dzīvību, uztur dzīvību, ārstē smagas slimības, jo aptiekas turpinās uzturēt sterilitāti, telpas, zāļu labas glabāšanas nosacījumus, datu bāzes, ilgstoši glabāt tos medikamentus, ko ārsti nozīmē un pacienti pērk ļoti reti (retākas slimības). Otrkārt, pieaugtu medicīnas ierīču, pārsienamā materiāla, instrumentu cenas.

Jādomā, ka vingrinājumu ar nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu, paracetamola un omeprazola tirdzniecību lielveikalos finansē vai sponsorē globālā farmācija, kam ir izdevies ievērojami palielināt savu peļņu visur, kur šāds vingrinājums veikts. Zviedri bija spiesti pārtraukt paracetamola tirdzniecību ārpus aptiekām, jo pārāk daudz bija pārdozēšanas gadījumu ar smagām aknu kaitēm (parasti pacients sev un bērnam nozīmē gan tabletes, gan sīrupu ar paracetamolu, gan karsto dzērienu ar paracetamolu, gan kombinētu tableti, kas arī satur paracetamolu).

Ja valdības deklarācijā ierakstītais eksperiments izdosies, Latvijā tiks aizvērtas mazās lauku aptiekas, lauciniekiem pēc patiesi vajadzīgām zālēm būs jābrauc uz lielākām pilsētām.

Visvairāk cietīs tās aptiekas, kas pieder aptiekāram, proti, nav aptieku tīklos.

Par nekontrolētu uzturbagātinātāju reklāmu Facebook  un citos sociālajos tīklos, kur ieteikts atteikties no citiem medikamentiem

Šobrīd Latvijas sociālos tīklus, portālus un citus digitālus informācijas avotus pārplūdina svešās valstīs sarakstītas zālēm līdzīgu (iesaiņojums, tabletes, kapsulas) uzturbagātinātāju reklāmas. Pie šīm reklāmām pievienota kāda Latvijā populāra ārsta – profesora Andreja Ērgļa, profesora Anatolija Danilāna, profesora Viļņa Dzērves, profesora Romāna Lāča, profesora Andra Skrides, profesora Ugas Dumpja, profesora Jāņa Eglīša, diemžēl – arī šo rindu autora, bilde ar viņu it kā paustu vēstījumu, piemēram, pārtraukt visu citu zāļu lietošanu, bet lietot šo medikamentam līdzīgo vitamīnu un augu produktu sajaukumu. Teksts par ieteicamajiem uzturbagātinātājiem parasti ir diezgan vienveidīgs – sākumā ir daļēji patiesa informācija par augstu asinsspiedienu, holesterīnu, cukurslimību, reimatoīdo artrītu, bet tad ieteikums atteikties no citām zālēm un lietot brīnumlīdzekli, kas izstrādāts it kā konkrētajam ārstam līdzdarbojoties. Pacients saņem 50% atlaidi par viņam nevajadzīgu produktu, kas tāpat ir nesamērīgi dārgs pret pašizmaksu. Vēl tekstā tiek apgalvots, ka konkrētais brīnumlīdzeklis nav sastopams aptiekās, jo aptieku tīklos praktiski neesot efektīvu preparātu.

Šo reklāmu problēma ir apstāklī, ka uzticoties Latvijā populārā ārsta attēlam un maldīgajai informācijai, tiešām liels procents vecāka gadagājuma cilvēku var atteikties no nozīmētajiem preparātiem un iegādāties šo medikamentam līdzīgo bezjēdzīgo maisījumu.

Hroniskiem hipertonijas, hiperholesterinēmijas, diabēta pacientiem nozīmētais medikaments vai medikamentu kombinācija būtu jālieto visu atlikušo mūžu, un tas jāveic paralēli fiziskām kustībām, veselīgai ēdmaņai un smēķēšanas atmešanai. Bet iepriekšminētais – atlikušais mūžs kardioloģijas pacientiem nereti nozīmē divdesmit vai trīsdesmit gadus, kurus tad nu būtu jālieto kardiologa vai ģimenes ārsta izrakstīti medikamenti. Diemžēl blēdīgās maldu reklāmas iesaka vajadzīgos medikamentus nelietot.

Nepatiesas ziņas veselības aprūpē nozīmē cilvēku nāvi.

Veselības ministrijas, Zāļu valsts aģentūras un Veselības inspekcijas uzdevums būtu novērst šādu nepatiesu ziņu esamību portālos un sociālajos tīklos.

Attiecībā uz jebkuru medikamenta vai medikamentam līdzīga uzturbagātinātāja reklāmu man jāsaka, brīnumlīdzekļu nav, pat ja tas ir uzturbagātinātājs, kas sastāv no dabas preparātiem un vitamīniem.

Ja kāds jums cenšas iegalvot, ka līdzeklis der pret visu, tad tas lielākoties neder ne pret ko.

Mūsdienu farmācija ir iemācījusies no katra auga izvilkt vajadzīgo alkoloīdu vai ārstniecisko molekulu; labāk lietot to jau zāļlīdzekļa sastāvā.

Vislabākais uzturbagātinātājs ir pareizs uzturs. Sirds slimniekiem – jūras zivis, augļi, dārzeņi, graudaugi, olīveļļa. Manuprāt, vienīgais uzturbagātinātājs, kas Latvijas ziemā lietojams papildus pilnvērtīgam uzturam, ir D vitamīns.

Nekad nevajag kaut ko medicīnisku pirkt tieši internetā. Viltojumu līmenis interneta medikamentiem ir 20–30% līmenī.

Ja nu kāds vēlas kaut ko iegādāties internetā, tad zāles, uzturbagātinātājus, smēres, ziedes, vitamīnu kompleksus sociālajos tīklos var pētīt un ar informāciju dalīties tikai tad, ja vietne reģistrēta Latvijā, un nav tulkota ar digitālu tulkošanas funkciju. Latvijā interneta aptiekas ir visām lielajām aptieku ķēdēm, un tās ir uzticamas.

Lai ko jums nesolītu politiķi un Veselības ministrija – zāles kļūs dārgākas, pieejamība samazināsies.

Jārēķinās, ka Latvijā vairums iedzīvotāju, nonākot finansiālās grūtībās, piemēram inflācijas vai energoresursu cenu pieauguma dēļ, kā pirmo izvēli mazināt tēriņus izvēlas neiegādāties medikamentus, kas nepieciešami viņu hronisko slimību ārstēšanai, īpaši, ja valsts līdzfinansējums (kompensācija) konkrētām zālēm ir 50% vai 75%.

Es pateicos Aptieku biedrības vadītājai, Farmaceitu asociācijas valdes loceklei un Tukuma “Manas aptiekas” īpašniecei un vadītājai Agnesei Ritenei, Latvijas Universitātes docentei, BKUS klīniskajai farmaceitei Inesei Sviestiņai, “Olainfarm” attīstības un inovāciju direktoram Ērikam Ivanovskim un kardiologam, RSU profesoram Andrim Skridem, kas piedalījās TV24 raidījumā “Dr. Apinis” un palīdzēja pārskatīt plašo farmācijas nozari Eiropā un Latvijā.

Mīļie  lasītāji! Ja jūs jebkur ieraugiet manu bildi kopā ar kāda medikamenta vai uzturbagātinātaja reklāmu, neticiet šai reklāmai!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

23 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
March
March
1 g. atpakaļ

Skandināvijā šos preparātus redzu ikviena kolēģa mašīnā izņemot dažus, kuri ar aktīvu dzīvesveidu cenšas saglabāt veselību. Diskutējot smejamies, ka problēmas kas cilvēkam nav risināmas ar paracet vai vetārstam ar penicilin šeit jau ir pārāk dārgas un nopietnas.

Edgars R
Edgars R
1 g. atpakaļ

Pamuļķiem jāzin, ka ASV to tirgo katrā benzīntankā

aa10aa
aa10aa
1 g. atpakaļ

Ja ārsti justu kaut mazāko atbildību par savu darbu un patiesu ieinteresētību pacientu ārstēšanā, nebūtu tik daudz problēmu ar nepiemērotu zāļu lietošanu, jo- ja sāp cilvēks gatavs dzert jebko, diemžēl ārsta uzskatā – sāpes – tas atbilst vecumam.

Nu un
Nu un
1 g. atpakaļ

Garš palags ar bezjēdzīgu statistiku, lai raksts izskatās pārliecinošāks. Tikai nav neviena argumenta, kas pasaka tās zāles jātirgo tieši aptiekā nevis benzīntankā. Mainīsies tikai tas kas gūs no tām ienākumu, ja jau nevajag recepti. Un šo zāļu pārdozēšana ir ne jau tāpēc ka kāds dikti grib viņas lietot, bet gan tāpēc ka mums ir milzīgs skaits neprofesionālu vai vienaldzīgu ārstu. Pagājušo gadu, reiz pa daudziem gadiem nepalaimējās saslimt. Un jūs domājat, ka ģimenes ārstam interesēja kas man ir. Pazvanīju, iedeva lapu un teica lai “kaut ko” padzeru pret temperatūru. Tas bij vis no manas ārstēšanas.

Maija
Maija
1 g. atpakaļ
antons
antons
1 g. atpakaļ

Esjums neticu

Temīda
Temīda
1 g. atpakaļ

Skumji! Izskatās ka Pēteris ir kolaborants. Kā vienmēr viņš atrod dīvainus argumentus tiem procesiem, kas Eiropā tiek pieņemti kā normāli. Un tiešām, tas krievu bizness viņam tuvs. Tikko redzēju, kā žurnālisti mēģināja viņam uzdot jautājumus par ārsta ētiku iesakot coral club (krievu piramīdas shēma) produktus. Pētertis atteica.! Viņš aizstāvēja vēl vienu komjaunieti kolaborantu, kurš pacientiem iesaka šos neefektīvos krievu krāmus. Bijušais Latvijas ārstu biedrības prezidents aizstāv krievu kantorus visā pasaulē un tādējādi deģenerē ārstu biedrību. Tā ir katastrofa! Vai tiešām šo kolaborantu nevar nonēmt no trases? Vai normālajiem ārstiem no kauna jāmūk prom no Latvijas?

Valdis Placebo Zatlers
Valdis Placebo Zatlers
1 g. atpakaļ
Reply to  Temīda

Tev parazīti zarnās. Vajadzīga detoksikācija.

Alla
Alla
1 g. atpakaļ

Kārtējais garais palags ne par ko, kaut gan izcēlums te norādīts uz pamata iemeslu – dziļie robi izglītībā. Kur tad darboņa bija visus šos gadus, kad šuplinska mērķtiecīgi grāva izglītību, sagrāva jebkādu kustību augstskolās ar ašerādena aprobežotības iestutētām politpadomēm. Nu kā jau visur šai īpašajā valstī. Tumsonības triums vēl tikai priekšā, lai gan pirmie ziediņi sistēmā tikko plauka ar onkocentra princesi- RSU diplomētu, radinieku iestutētu, padomē samīļotu un brīnišķais atklājums par daili un intelektu. Cik simtu mums vel tādu visapkārt līdzīgis amatos, bet pieklusējam- sistēma jau tāda. Katra ķēkša var valsti vadīt. Kat tik tie veči netraucētu sievietēm izpausties. Tad… lasīt vēl »

sarkanais pēteris (ne peterss)
sarkanais pēteris (ne peterss)
1 g. atpakaļ

Visi tirgotāji ir žuļiki (spekulanti un kapitālisti)

rainītis
rainītis
1 g. atpakaļ

Vai šogad Dziesmu un geju svētkos atkal dziedāsi “Vēl nāks piektais gads”?

❤︎ ❤︎ ❤︎
❤︎ ❤︎ ❤︎
1 g. atpakaļ

“БєсогонTV” – Dr.Apinis

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti
1 g. atpakaļ

Aptieku aizstāvjiem ir visi tieši tie paši argumenti, kas ir azartspēļu aizstāvjiem. Un prasīt viedokli olainfarma biznesmeņiem vai politiķim skridem ir vnk debīli (protams, ja viņi nav apīņa raidījumu sposori).

Dr. Aikāsāp
Dr. Aikāsāp
1 g. atpakaļ

Tieši tā! Polijā un vēl daudzās ES valstīs benzīntankos var nopirkt nepieciešamākos medikamentus. Ja sāp galva, bieži līdz aptiekai nevar aizbraukt! Degvielas izmaksas braukājot un meklējot bieži ir lielākas nekā par dažiem centiem lētākais produkts. Raksts ir pilnīgi meli. Tieši aptiekās ir desmitiem paracetamolu saturošu produktu, kurus bieži pērk un lieto vienlaicīgi. Raksta autors laikam dzīvo sūnu ciemā un tālu no praktiskās medicīnas. Vai arī lobē dažu tirgoņu intereses. Te pieminētais uzņēmums vispār ir mazā Krievija… Tur jau īstā piektā kolona.

Latvijas kangaru ceļš
Latvijas kangaru ceļš
1 g. atpakaļ

Vai šitas apīnis nav tas pats, kurš bija pret Lidl Āgenskalnā?

★&★
★&★
1 g. atpakaļ

Šī ir viena no “Krievu pasaules” tehnoloģiskajām destrukcijām Apiņa izpildījumā.

Ko Nu
Ko Nu
1 g. atpakaļ
Reply to  ★&★

Minētais uzņēmums apgādā Krievu armiju ar Noofen un citiem medikamentiem. Arī Baltkrievijas armiju.

Paņtjeļējevs
Paņtjeļējevs
1 g. atpakaļ

Tas pats. Kurš no “Latvijas ceļa” tika patriekts par melošanu. Vēlāk viņu adoptēja Lembergs, uz kura fona Apinis vairs melis nejutās.

Vecā partija
Vecā partija
1 g. atpakaļ

Nezinu, toties atceros ka iegāza Latvijas Ceļu tieši pirms vēlēšanām. Nevar jau izslēgt jau toreiz kremļa pasūtījumu…

NĒ aptieku mafijai!
NĒ aptieku mafijai!
1 g. atpakaļ

Un kapēc Maximā nevarētu tirgot paracetamolu? Anglijā paracetamolu un ibumetīnu tirgo katrā veikalā. Kauns Pēteti!

Dziesmu svētku rīkotāja Juhņeviča
Dziesmu svētku rīkotāja Juhņeviča
1 g. atpakaļ

Lielveikali ir priekš vakcinācijas nevis priekš kaut kādiem paracetamoliem

yes
yes
1 g. atpakaļ

Tik tiešām, ar to vakcinēšanu galīgi greizi iet. Par pārdozēšanu pierkrītu, labāk ieraut sīvo.

Gaišais
Gaišais
1 g. atpakaļ

Kad mēs ar Pēteri Apīni cēlām //Baikal-Amur Railway// BAM bija tikai vienas zāles MEDICĪNISKAIS SPIRTS.