VALDIS LIEPIŅŠ, publicists
Nav noliedzams, ka kopš Donalda Trampa nākšanas pie varas ASV Eiropas politika sāka mainīties, sekojot amerikāņu retorikai. Donalds Tramps izrāda arvien lielāku lojalitāti pret Krieviju, vienlaikus negatīvi ietekmējot ASV un Ukrainas starptautiskās attiecības. Eiropa ar visiem spēkiem cenšas parādīt, ka neatbalsta izveidojušos situāciju. Tomēr bizness ir bizness.
Latvijas medijos nav skaidrības par to, kas notiek. Valsts vadītāju paziņojumi ir pretrunīgi: Evika Siliņa saka, ka Ukrainai nevajadzētu atteikties no teritorijām, bet jau pēc nedēļas Baiba Braže paziņo, ka atteikšanās no teritorijām nav nekas slikts. Tas pats notiek dažādās Latvijas Republikas struktūrās. Latvijas pasts vairs nesūtīs sūtījumus uz ASV, jo amerikāņi ievieš jaunus nodokļus ārvalstu precēm. Tajā pašā laikā Latvija aizliedz izbraukšanu uz Krievijas teritoriju. Izveidojas interesanta situācija, kurā Latvija vairs nav viennozīmīga lielvalstu sabiedrotā. Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, kas arvien biežāk tiek uztverta kā lielvalstīm līdzvērtīga spēka.
Tomēr arī Eiropas Savienībā nav skaidrības par globālo politiku. Ja uzmanīgi seko līdzi jaunumiem, var pamanīt vairākas interesantas sakritības. 2025. gada vasarā daudzas Eiropas valstis, tostarp Polija, Spānija un Latvija, nolēma atteikties no dažādas amerikāņu militārās tehnikas iegādes. Darījumu atteikumi galvenokārt notika uz fona, kad tika paziņots par Trampa un Putina tikšanos Aļaskā.
Visiem ir zināms, ka Latvija ļoti mīl būt pirmā valsts Eiropā. Ekoloģija, iekļaujošība un visi „modē” esošie asu sociālo jautājumu. Tagad paskatīsimies uz Krievijai lojālajām valstīm: Ungārija, Čehoslovākija un, protams, Turcija. Uzminiet, ar ko Latvija nesen noslēdza jaunu sadarbības līgumu tā saucamajā “dronu koalīcijā”? Pareizi, ar Turciju.
Vai šīs sakritības nenozīmē Eiropas pakāpenisku atkāpšanos no ASV? Un vai pēc septiņiem gadiem Eiropa, Latvija priekšgalā, nesāks cieši sadarboties ar Krieviju, atsakoties no sadarbības ar ASV?
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
JV īstenotā politika velk uz domu ko izteica Stendzenieks, ka Latvijā dara to pašu ko krievija gribētu, lai to vadītu kā tai gribās.
Šis ir forši – Čehoslovakija – Krievijai lojālā valsts. Bet atbilde uz beigās uzdoto jautājumu, – izskatās, ka patreizējā koalīcija pie tā izmisīgi piestrādā
darboties ar TURCIJU gan nenozīme sadarboties ar krieviju. nejauc
Domat ir skaisti.