Tramps paziņo par nodomu atkal atvērt cietumu pasaulē bīstamākajiem noziedzniekiem, kas tika slēgts pirms vairāk nekā 60 gadiem

Foto: Wikipedia

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka atkal atvērs Alkatrazas salas cietumu pasaules bīstamākajiem noziedzniekiem.

“Kad mēs bijām nopietnāka valsts, pagātnē mēs nekautrējāmies ieslodzīt visbīstamākos noziedzniekus un turēt viņus prom no tiem, kam viņi varētu kaitēt. Tā tam vajadzētu būt,” Tramps raksta savā sociālajā tīklā Truth Social. Viņš devis norādījumus ASV Cietumu birojam sadarbībā ar Tieslietu departamentu, FIB un Iekšzemes drošības departamentu rekonstruēt un atkal atvērt Alkatrazu, lai “izmitinātu dažus no Amerikas nežēlīgākajiem un nežēlīgākajiem noziedzniekiem”. Tramps uzsver, ka tas kļūs par “likuma, kārtības un taisnīguma simbolu”.

Pārstāvju palātas locekle un bijusī ASV Kongresa spīkere Nensija Pelosi, kuras apgabalā ietilpst Alkatraza, nodēvējusi Trampa priekšlikumu par “nenopietnu”. Viņa atgādina, ka bijušais cietums jau vairākus gadu desmitus ir bijis populāra tūristu atrakcija.

Vēlāk gan Tramps sarunā ar žurnālistiem Baltajā namā teica, ka tā bijusi “tikai ideja”, kas viņam iešāvusies prātā “radikālu tiesnešu” dēļ.

Cietums Alkatrazas salā netālu no Sanfrancisko tika atvērts 1861. gadā un sākotnēji kalpoja karagūstekņu izmitināšanai. 1930. gados Aizsardzības departaments nodeva cietumu ASV Tieslietu ministrijai un sāka tajā ievietot civiliedzīvotājus. Alkatrazā tika ieslodzīti īpaši bīstami noziedznieki, tostarp Čikāgas gangsteris ar itāļu izcelsmi Als Kapone.

Dekrētu par Alkatrazas cietuma slēgšanu 1963. gadā parakstīja ģenerālprokurors Roberts Kenedijs, prezidenta Džona F. Kenedija brālis. Lēmumu pieņēma varas iestādes cietuma uzturēšanas augsto izmaksu dēļ. “Tiek lēsts, ka tikai atjaunošanai un uzturēšanai nepieciešami no 3 miljoniem līdz 5 miljoniem ASV dolāru, lai saglabātu cietumu atvērtu, šis skaitlis neietver ikdienas darbības izmaksas – Alkatrazas darbība bija gandrīz trīs reizes dārgāka nekā jebkuram citam federālajam cietumam,” paziņoja Cietumu birojs savā tīmekļa vietnē. Cietums kļuva par tūristu atrakciju 1972. gadā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments