Amerikas Savienotajām Valstīm nav nodoma atstāt NATO, un prezidents Donalds Tramps atbalsta aliansi. To ceturtdien paziņoja ASV valsts sekretārs Marko Rubio pirms NATO ārlietu ministru sanāksmes Briselē.
Rubio nosodīja to, ko viņš nodēvēja par histēriju, kuru, viņaprāt, veicina plašsaziņas līdzekļi, apgalvojot, ka Tramps vēlētos izvest Amerikas Savienotās Valstis no NATO.
Rubio arī atkārtoti uzsvēra Trampa prasību, lai visas alianses dalībvalstis aizsardzībai tērētu vismaz 5% no IKP.
Viņš uzsvēra, ka tas attiecas arī uz Amerikas Savienotajām Valstīm.
NATO ģenerālsekretārs Marks Rutte sacīja, ka viena no sanāksmes diskusiju tēmām būs savienības dalībvalstu teritorijas aizsardzība no Krievijas draudiem, kas, viņaprāt, turpināsies arī pēc miera līguma, kas varētu izbeigt karu Ukrainā. Rutte uzsvēra, ka viņš uzskata Amerikas Savienotās Valstis par uzticamu sabiedroto.
Vairāki Eiropas NATO dalībvalstu pārstāvji uzsvēra, ka Eiropa ir gatava uzņemties lielāku atbildību par drošību. Vācijas ārlietu ministre Annalena Bērboka sacīja, ka ES valstis plāno 4 gadu laikā tērēt papildu 800 miljardus eiro aizsardzībai. Šis ir Eiropas Komisijas priekšlikums, kas vēl nav apstiprināts.
Vairākus iepriekšējos prezidenta Trampa paziņojumus politiķi un plašsaziņas līdzekļi interpretēja kā viņa nevēlēšanos nākt palīgā NATO sabiedrotajiem uzbrukuma gadījumā – ja šīs valstis, pēc ASV prezidenta domām, netērēs pietiekami daudz aizsardzībai.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Vai ASV to “vismaz 5%” jau ir sasniegusi?
Man patīk salīdināt, ja paskatāmies uz Krievijas ekonomiku un sankcijām, noņemam propagandu ko te visādas panorāmas stāsta, tad valstīm, kurām ir savi resursi, cilvēki, liels iekšējais tirgus, zinātnieki, importa ierobežošana palielina labklājību valstī, jo veicina vietējo ražošanu, nauda paliek saviem cilvēkiem, nevis aizplūst uz citām valstīm audzējot tur labklājību. Īstermiņā, kamēr notiek pārejas process, jā, ir arī negatīvais, iltermiņā, man tā liekas, priekš ASV tas dos pozitīvu rezultātu. Eiropā arī jau sen ir dzirdētas runas par to kā ražošanu no Ķīnas vajadzētu dabūt atpakaļ, pirms kaut kāda laika, laikam Vācijā, plānoja būvēt mikroshēmu rūpnīcu, tikai viss kaut kā noklusa, un… lasīt vēl »
Kam interesē kas tev patīk. Drīz vēl sāksi stāstīt kurā caurumiņā kas tev patīk.
To Jums var izstāstīt “lepns par to ka gejs” no pionieru pils…
Baltijas valstu iedzīvotāju skaits un IKP ir 25% no Ņujorkas pilsētas cipariem.
Un ko tad tu nep…ies lai būtu vairāk?
Ar nepazīstamiem ļaudīm labāk runāt uz Jūs un maksimāli pieklājīgi – mamma nav mācījusi?
Ņujorkā ir IKP?
No kā?
Viens otram tirgo picas un burgerus un veido IKP?
Ā, un pa miljardiem uztaisa 3 nakts patversmes kurās ir sūdīgāki apstākļi nekā vārtrūmē. Kā to mēru sauca…