Putins intervijā paziņo par “tehnisko gatavību sākt kodolkaru”

kodolkarš

No militāri tehniskā viedokļa Krievija ir gatava kodolkaram, bet negrasās izmantot kodolieročus karā pret Ukrainu, agresorvalsts vadonis V.Putins
sacīja intervijā TV raidījumu vadītājam Dmitrijam Kiseļevam, vēsta “The Moscow Times”.

“No militāri tehniskā viedokļa mēs, protams, esam gatavi. Tie [kodolspēki] pastāvīgi ir gatavībā,” teica Putins.

Tajā pašā laikā, pēc viņa teiktā, līdz šim Ukrainas karā tektiskos kodolieročus izmantot nav bijis nepieciešams. Uz Kiseļeva jautājumu, vai tas nozīmē, ka šāda doma viņam nav ienākusi prātā, Putins atbildēja: “Nē, kāpēc gan?”

Tomēr Putins uzsvēra, ka Krievija izmantos kodolieročus, ja tas attieksies uz Krievijas valsts pastāvēšanu, tās suverenitātes un neatkarības graušanu. “Viss ir izklāstīts mūsu stratēģijā, mēs to neesam mainījuši,” piebilda teroristiskās valsts prezidents.

Krievijas kodoltriāde ir modernākā pasaulē, sacīja Putins, piebilstot, ka arī ASV attīsta savus kodolspēkus. Tajā pašā laikā, ja viņi veiks kodolizmēģinājumu, tad Krievija darīšot to pašu. “[ASV kodolizmēģinājumu iespēja] ir saistīta ar to, ka tad, kad parādās jaunas kaujas galviņas, kā uzskata daži eksperti, nepietiek ar to testēšanu tikai datorā, tās ir jāpārbauda dabiskos apstākļos. Šīs ir idejas, kas klīst noteiktās aprindās Amerikas Savienotajās Valstīs. Mēs to zinām. Un mēs arī skatāmies,” sacīja Putins.

Kā jau rakstījām, CNN ziņoja, ka ASV varasiestādes nopietni gatavojās iespējamam Krievijas kodoltriecienam Ukrainas teritorijā 2022. gada beigās. Pēc viņu domām,

Ukrainas konflikta kodolscenārijs tika uzskatīts par reālu pēc virknes Krievijas armijas sakāvi, kas līdz tam laikam bija padevusies Harkovas reģionam un bija spiesta pamest Hersonu.

ASV rīkoja vairākas sarunas aiz slēgtām durvīm ar Krievijas Ārlietu ministriju un ģenerālštābu, lai brīdinātu par kodolieroču izmantošanas sekām un izvērtētu Kremļa nodomus. Tajā pašā laikā Vašingtona vērsās pie Indijas un Ķīnas, pēc tam Sji Dzjiņpins un Indijas premjerministrs Narendra Modi nāca klajā ar publiskiem paziņojumiem par kodolkara nepieņemamību. Tas palīdzēja novērst krīzi.

Neilgi pēc iebrukuma Ukrainā Putins paziņoja par Krievijas stratēģisko spēku nodošanu “īpašam kaujas dežūras režīmam” un sešus mēnešus vēlāk draudēja izmantot “visus pieejamos līdzekļus”, lai aizsargātu okupētās Ukrainas teritorijas.

2023. gada sākumā Putins paziņoja par Krievijas dalības apturēšanu Stratēģisko ieroču samazināšanas līgumā ar Amerikas Savienotajām Valstīm, bet mēnesi vēlāk paziņoja par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijas teritorijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

9 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Putlers posta Krieviju
Putlers posta Krieviju
9 mēnešus atpakaļ

Tas Kremļa ķiņķēziņš nav riktīgs galvā.

mad
mad
9 mēnešus atpakaļ

Kādreiz tepat Latvijā bija izdots buklets kā atpazīt dezinformāciju un viltus ziņas. Viens no punktiem bija ka vajag apskatīties informācijas oriģinālo avotu. Jau 2 gadus vērojams, kā Latvijas medijos atstāsta Putina runas, bet neviens neieliek oriģinālu, tā lai cilvēki katrs pats varētu redzēt. Atstāstījums parasti nav feiks, bet pasniegts tiek tā, ka parastajam cilvēkam sajūtu līmenī liekas ka ir pilnīgi cita realitāte. Šajā gadījumā vieniem cilvēkiem liekas ka draud kodolkarš. Citiem liekas ka nespēka pazīme. Man jau liekas ka realitātē tā bija vienkārši parasta atskaite, ka Krievija ir tehniski gatava atbildēt jebkādiem draudiem, arī ar kodolieročiem, gadījumā ja rietumvalstis izdomās… lasīt vēl »

mad
mad
9 mēnešus atpakaļ
Reply to  mad

Par Putina 2 stundu interviju ar Takeru Karlsonu arī Latvijas mediji noklusēja, izņemot mēģināja izsmiet ka Putins runāja par vēsturi. Manuprāt tas ir tikai apsveicami ka valsts prezidents tik labi zin savas valsts vēsturi. Tas ir ļoti liels retums, citi pat iesāktu teikumu nevar pabeigt. Vienīgais kur Putins kļūdījās, vēlu naktī, 2 stundu intervijā, bija ka nevis Zelenska tēvs karoja 2. pasaules karā, bet vectēvs. Tas ir vienīgais kur faktu pārbaudītāji atrada kļūdu. Interviju iesaku noskatīties, ļoti daudz vērtīga informācija. Piemēram Ukraina ar Krieviju jau 2022. gada martā noslēdza pamieru, kura ietvaros Krievija atvilka karaspēku no Kijevas. Bet toreizējais Mazbritānijas… lasīt vēl »

Pimpuks draud
Pimpuks draud
9 mēnešus atpakaļ

Tā ir nespēka pazīme.

mad
mad
9 mēnešus atpakaļ
Reply to  Pimpuks draud

Un tas ka ASV izvieto kodolieročus Lielbritānijā tā nav nespēka pazīme?

Robmen
Robmen
9 mēnešus atpakaļ

Var teikt, ka kodolieroči arī iezīmē patiesās (nevis deklarētās) alianšu/valstu robežas, respektīvi, patiesā alianses robeža ir pilsēta vai militārs objekts, pa kuru veicot kodoltriecienu, tiks atbildēts ar kodoltriecienu pa uzbrucēja teritoriju. Iespējams, ka tuvākajos gados mēs šīs patiesās robežas uzzināsim:)

mad
mad
9 mēnešus atpakaļ

Manuprāt lieki celt haipu un biedēt ar Krievijas kodolieročiem. Katrai no tādām lielvalstīm kā ASV, Krievija un citas ir jābūt tādā gatavībā lai citas nesāktu karu. Tas ir tikai normāli. Pateicoties kodolieročiem pasaulē nav sācies 3. pasaules karš un mēs jau gandrīz 100 gadus dzīvojam bez pasaules kariem. 20.gadsimta sākums parādīja ka 20 gados var sarīkot 2 pasaules karus, un to spēja izbeigt tikai tādi briesmīgi ieroči kā kodolieroči.

piebilde
piebilde
9 mēnešus atpakaļ
Reply to  mad

Pasaules karus iesāka ķeizari un diktatori — nevis valstis ar demokratiskām iekārtām.

mad
mad
9 mēnešus atpakaļ
Reply to  piebilde

Pilnīgi nekādas saistības ar diktatoriem vai demokrātijām. Visas manas dzīves laikā, pēdējie 30 gadi, tā sauktie neatkarības gadi, vislielākie agresori ir tieši demokrātiskās valstis. Visu laiku lien citās valstīs, jo ja valstī ir nafta vai citi derīgie izrakteņi, tātad valstī nav demokrātijas. Tā demokrātija mūsdienās kļuvusi par to pašu kam kādreiz kalpoja ticība. Arī kādreiz krusta karos gāja pret neticīgajiem nest viņiem ticību. Mūsdienās nes brīvību un demokrātiju.