Ar ko vislabāk remdēt slāpes, kad ārā valda tveice? Ja jūs šobrīd turat rokā pudeli ar ledus tēju, gāzētu limonādi vai, vēl trakāk – kokakolu, nekavējoties metiet to atkritumu urnā! Lūk, daži ieteicamie slāpju remdētāji šajās tveicīgajās vasaras dienās. Un neaizmirsīsim: ja parasti ir nepieciešams uzņemt 2 līdz 2,5 litrus šķidruma, tad karstās dienās – vismaz 4 litrus.
Tēja
Tēja ir vislabākais dzēriens karstā laikā, jo malkojot tēju, dzert gribas trīs reizes mazāk nekā lietojot ūdeni. Un nav svarīgi, vai tā ir karsta, auksta vai nedaudz silta. Vislabāk karstā laikā iemalkot zaļo tēju, bet var dzert arī melno, jo tā kofeīna dēļ labāk tonizē. Karsta zaļā tēja spēj pasargāt ādu no ultravioletajiem stariem: 4 tasītes dzēriena dienā – un rezultāts garantēts. Taču nedzeriet to vairāk par 8 tasītēm dienā.
Ūdens
Pats populārākais un ieteicamākais dzēriens, lai gūtu veldzi, ir ūdens. Pēc spējas remdēt slāpes ūdens ierindojams otrajā vietā (pēc tējas). Tas lieliski atsvaidzina, stimulē apetīti un pat noņem nogurumu. Lieliski der galda ūdeņi ar mineralizāciju ne vairāk kā 1 grams uz litru, kā arī ārstnieciskais galda ūdens ar mineralizāciju 4-5 grami uz litru. Virs 10 gramiem uz litru – tie jau ir ārstnieciskie ūdeņi, kurus drīkst dzert tikai pēc ārsta norādījuma. Ja jums nav gastrīts vai kuņģa čūla, varat izvēlēties gāzētus dzērienus. Ogļskābe, nonākusi mutē, izsauc pastiprinātu siekalu izdalīšanos un ātrāk uzvar slāpes. Dzēriena garšu uzlabos ūdenī iemests gabaliņš citrona vai skābu ogu – dzērvenes vai brūklenes, kā arī piparmētras lapiņas. Taču nedzeriet ūdeni no krāna, kā arī ledainu vai destilētu ūdeni.
Sulas
Vasarā labas ir tomātu, vīnogu, greipfrūtu, plūmju un kizila ogu sulas. Skābums iedarbojas uz garšas receptoriem, sākas pastiprināta siekalu izdalīšanās un mums sāk šķist, ka nav nemaz tik karsts. Sulas ar biezumiem remdē slāpes daudz sliktāk. Karstā laikā vislabākā ir atšķaidīta sula. Taču nedzert sulas, kas izgatavotas no koncentrāta (veikalā nopērkamās).
Skābpiena produkti
Kefīrs, jogurts, rūgušpiens – organiskās skābes – lieliski remdē slāpes. Rūgšanas procesā laktoze pārvēršas piena skābumā, tāpēc skābpiena produkti lieliski der cilvēkiem, kuri nepanes piena cukurus. Taču skābpiena produktus nevajadzētu nelietot kopā ar pienu – var iedzīvoties “ātrās kājās”.
Piens
Kad termometra stabiņš ir uzkāpis ļoti augstu, izdzeriet glāzi attaukota vai ar ūdeni atšķaidīta piena. Šis dzēriens noņem stresu, pazemina asinsspiedienu un palīdz cīņā ar lieko svaru. Tēja ar pienu – tonizējošs dzēriens. Taču nedzeriet pienu pēc ēšanas, jo tas pazemina kuņģa sulas sekrētu.
Kvass
Kvass ir lielisks slāpju remdētājs, jo satur aminoskābes un ogļskābi. Regulāra kvasa lietošana uzlabo nervu sistēmas darbību. Taču nedzeriet pudelēs tirgoto kvasu. Tie ir bagātināti ar krāsvielām, milzīgu daudzumu cukura, sorbītiem un ķīmisko skābumu.