Eklons: Civilajai aizsardzībai valsts šobrīd velta nepietiekamu uzmanību, nav īsti izpratnes, kāpēc mums to vajag

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (A/PAR)

“Mans pirmais jautājums premjerministram Krišjānim Kariņam, kad vēl tiku virzīts ministra amatam, bija par Civilo aizsardzību, jo tas nav viena vai divu dienestu kompetencē, tas aptver visu mūsu valsti. Šobrīd šai jomai ir nepietiekama uzmanību. Pilnīgi visā spektrā.

Ar nepietiekamiem resursiem tieši Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kas ir atbildīgs par visu Civilās aizsardzības jomu, veidiem, sistēmas veidošanu un uzraudzīšanu. Mēs nonākam līdz katram iedzīvotājam individuāli, un pa vidu atrodas pilnīgas visas institūcijas: pašvaldības, valsts iestādes, privātuzņēmumi. Visur ir vai nu nepietiekami cilvēkresursi, vai finansiālie resursi.

Un, kas man visvairāk liek satraukties, – attieksmes resurss. Nav īsti izpratnes, kāpēc mums to vajag,”

TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” teica nesen amatā apstiprinātais iekšlietu ministrs Kristaps Eklons.

Karš nāca par labu, jo pateicoties Ukrainas karam, šī attieksme lēnām sāk mainīties, uzskata Eklons.

“Mēs praktiski redzam rezultātus – ar ukraiņu bēgļiem. Kāpēc mums šobrīd ir problēmas ar viņu izmitināšanu? Jo kā valsts pirms tam neesam padomājuši, kur mēs varētu izmitināt savus bēgļus dažādu apdraudējumu gadījumā, piemēram – plaši mežu ugunsgrēki, ķīmiskās avārijas, tāpat 300 kilometru rādiusā no Latvijas atrodas piecas atomelektrostacijas.”

“Kāda ir mūsu valsts gatavība pārvarēt nopietnas krīzes? Labi, ka mums šī gada izskaņā plānojas valsts mērogā 2. Civilās aizsardzības mācības. Tikai otrās, un iepriekšējās mācībās piedalījās 61 institūcija.

Tās ir visaptverošas mācības, kuras rezultātus personīgi kontrolēja premjerministrs un pie katra izpildes punkta pierakstīja klāt atbildīgās amatpersonas un termiņus, lai tiktu novērstas visas nebūšanas un izdarīti vajadzīgie secinājumi. Ļoti ceru, ka valsts institūcijas jau šobrīd atbildīgi pieiet šo mācību plānošanas procesam, lai maksimāli izmantotu šo formātu – praktiskā vidē identificējot visas vājās vietas katrā sistēmā.

Lai saprastu par ko katrs esam atbildīgi, ir jāsēžas un jāsāk par to nopietni runāt, nevis pielikt ķeksīti, norāda Eklons.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments