Krievija lūgusi militāru un ekonomisku palīdzību Ķīnai saistībā ar karu Ukrainā, atsaucoties uz anonīmām ASV amatpersonām, ziņo laikraksti “Financial Times”, “Washington Post” un “New York Times”, kā arī citi mediji.
Pēc šo amatpersonu teiktā, Maskava lūgusi Pekinai militāro aprīkojumu un ekonomisko palīdzību saistībā ar Rietumvalstu noteiktajām sankcijām.
Tomēr sīkāka informācija ne par lūgto palīdzību, ne Ķīnas reakciju netiek atklāta, vēsta mediji.
Ķīnas vēstniecības ASV pārstāvis, lūgts komentēt šīs ziņas, žurnālistiem atbildēja: “Neesmu par to neko dzirdējis.”
ASV prezidenta Džo Baidena padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džeiks Salivans pirmdien Romā tiksies ar Ķīnas Komunistiskās partijas politbiroja locekli Janu Dzječi, “lai pārrunātu centienus pārvaldīt konkurenci starp abām mūsu valstīm un apspriestu Krievijas kara pret Ukrainu ietekmi uz reģionālo un globālo drošību”, svētdien paziņoja ASV Nacionālās drošības padome.
Salivans svētdien telekanālam CNN sacīja, ka Vašingtona ir brīdinājusi Pekinu, ka “noteikti būs sekas”, ja tā palīdzēs Maskavai izvairīties no Rietumvalstu noteiktajām sankcijām.
Ķīna 24.februārī, kad sākās iebrukums Ukrainā, paziņoja Krievijai, ka “izprot tās pamatotās bažas drošības jautājumos” saistībā ar Ukrainu. Kā Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji izteicās telefonsarunā ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu, lai gan Pekina “allaž respektējusi visu valstu suverenitāti un teritoriālo integritāti, (..) tā tomēr saprot, ka Ukrainas jautājumam ir sava sarežģīta un unikāla vēsture”, informēja Ķīnas Ārlietu ministrija.
Kremlis to noliedz
Krievijai pietiek resursu patstāvīgi turpināt karu Ukrainā un tā nav lūgusi palīdzību Ķīnai, pirmdien paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
“Nē,” Peskovs lakoniski atbildēja uz žurnālistu jautājumu, vai Krievija patiešām lūgusi Ķīnai militāru palīdzību kara turpināšanai Ukrainā.
“Krievijai patstāvīgi ir potenciāls turpināt operāciju, un, kā jau teicām, tā notiek pēc plāna un tiks pabeigta laikus un pilnā apmērā,” klāstīja Peskovs, lai gan viņa teiktais ir pretrunā militāro ekspertu un politiķu secinājumiem, ka vairāk nekā divas nedēļas pēc iebrukuma Ukrainā sākuma Krievija nav guvusi panākumus, ir zaudējusi daudz tehnikas vienību un salīdzinoši nedaudz ir pietuvojusies Kijevai.
Iepriekš arī Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Džao Lidzjans par dezinformāciju nodēvēja ASV plašsaziņas līdzekļos izskanējušos apgalvojumus, ka Krievija esot lūgusi Ķīnai militāru palīdzību saistībā ar karu Ukrainā.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Esot lūguši konservus pārtikai. Savus laikam paši pa kreiso palaiduši melnajā tirgū – inetā var apskatīties bildes.
Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha!
Ķīna ir neitrāla un ne savās darīšanās nejauksies. Tāpat kā gribēs, lai citi nejaucas Ķīnas un Taivānas attiecībās.
Taivāna ir brīva valsts un tāda tā arī paliks, gluži tāpat, kā Ukraina. Ceru, ka Rietumi iejauksies, ja Ķīna izdomās aprīt Taivānu.
“atsaucoties uz anonīmām ASV amatpersonām” – sviests
Tā ir slikta ziņa. Ķìna ir ļoti slikts piemērs. Jo neatmazgā naudu caur ofšoriem. Viņa pat vienu ofšoru (Honko gu) pievienoja. Grib pievienot citu ofšoru – Taivānu. Ja Krievija sāk skatīties uz Ķīnu, tas Latvijai ir slikts vēstnesis. Jācenšas radīt krievu un ukraiņu naudas atmazgātājiem paši labvēlīgākie apstākļi.
Vai tad varenā Krievijas armija nevar pati tikt galā. Varbūt nemaz tik varena nav kā pati domāja un kā visiem stāstija.
Vārds vietā. Un jādomā, ka ķīnieši rīkosies savu labāko tradīciju garā- veiksmīgi izlavierējot no šīs situācijas.
Krievija ilgi cēlās, cēlās augšā no tiem ceļiem pret nīstajiem Rietumiem, lepni piecēlās, pagriezās, saļodzījās un ar mūli nogāzās dubļos ar skatu sauļup, ar skatu uz Pekinu.
Ar pēcpusi uz augšu?