LTV galvenā redaktora amatā apstiprina Sigitu Roķi, Latvijas Radio – Anitu Braunu

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pirmdien, 10. janvārī, padomes sēdē ievēlēja Anitu Braunu par valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) galveno redaktori un Sigitu Roķi par valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) galveno redaktori, vēsta lsm.lv.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad SEPLP uzklausīja LR un LTV valdes, kā arī abas galvenā redaktora amata kandidātes, kā arī pārbaudīja kandidātu atbilstību Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā galvenajam redaktoram noteiktajām prasībām, ņemot vērā LR un LTV valžu iesniegtos dokumentus par to izvirzītajiem kandidātiem un konkursa norisi.

“Šis ir vēsturisks brīdis, jo šis ir jauns amats abos sabiedriskajos medijos, kas nozīmē būtiskas pārmaiņas abu uzņēmumu darbībā. Padomei bija svarīgi dzirdēt LR un LTV vadības plānus par veicamajiem darbiem, lai galvenie redaktori būtu nodrošināti ar viņu pienākumu pildīšanai nepieciešamo, kā arī uzklausīt abu kandidātu motivāciju un prioritātes,” teica SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Saskaņā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas un to pārvaldības likumu sabiedrisko mediju galvenos redaktorus uz pieciem gadiem ievēlē SEPLP, bet amata kandidātus izvirzīja attiecīgā medija valde.

Brauna un Roķe tika izvirzītas pēc tam, kad uzvarēja LR un LTV rīkotos atklātos konkursos.

Likums noteic, ka galvenais redaktors ir persona, kas atbild par sabiedriskā medija redakcionālās politikas veidošanu un īstenošanu, un ir atbildīgs par sabiedriskā medija redakcionālajiem lēmumiem. Galvenais redaktors redakcionālo lēmumu pieņemšanā ir neatkarīgs no sabiedriskā medija valdes.

Sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors ir jauna pozīcija, ko paredz 2020. gada nogalē pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums. Galvenais redaktors medijā atbildēs par redakcionālās politikas veidošanu un īstenošanu. 

Latvijas Radio iepriekš informēja, ka Brauna Latvijas Universitātē (LU) ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātne un maģistra grādu politikas zinātnē, brīvi pārvalda latviešu, angļu un krievu valodu.

Braunai ir vairāk nekā 25 gadu pieredze žurnālistikā, tostarp bijusi laikraksta “Diena” galvenā redaktore, strādājusi LTV un TV3 par ziņu producenti. Divreiz saņēmusi Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Izcilības balvu analītiskās žurnālistikas kategorijā, 2020. gadā LŽA Izcilības balvā atzīta par gada redaktori. Brauna kopš 2020. gada pavasara vada Latvijas Radio Pētnieciskas žurnālistikas nodaļu. 

Runājot par savu vīziju galvenā redaktora amatā, Brauna iepriekš norādīja, ka viņai ir svarīgi, lai pēc iespējas lielāka sabiedrības daļa var atrast Latvijas Radio veidotos raidījumus, ierakstus, podkāstus vai notikumus, kas viņus aizrautu vai radītu sajūtu, ka tie viņiem ir būtiski. Brauna uzskata, ka Latvijas Radio kanālu un struktūrvienību operatīvajai vadībai jāpaliek to vadītāju un satura redaktoru rokās.

Arī Roķei ir daudzu gadu pieredze žurnālistikā, kā arī mediju galvenās redaktores amatā. No 2015. līdz 2017. gadam viņa bija Latvijas Radio valdes locekle satura attīstības jautājumos, pirms tam – ziņu aģentūras “BNS-Latvija” valdes priekšsēdētāja un galvenā redaktore. Roķe līdzdarbojusies Latvijas Mediju ētikas padomes izveidē un ētikas kodeksa izstrādē, piedalījusies konsultācijās par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma izstrādi. Roķei ir LU iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds. 

Roķes mērķis galvenās redaktores amatā ir nodrošināt visaugstāko LTV satura kvalitāti. Viņa ir pārliecināta, ka LTV jāspēj noturēt un piesaistīt labākos žurnālistus un multimediju speciālistus, sasniegt iespējami lielāku auditoriju dažādās platformās, kā arī uzrunāt dažādas sabiedrības grupas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments