Iemesls, kāpēc partijas KPV LV iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens pirmdien koalīcijas sadarbības padomē piedāvāja negaidītu Valsts policijas (VP) priekšnieka amata kandidātu, kura nebija starp konkursa komisijas izraudzītajiem, varētu būt visai triviāls.
Esošo Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku, kura nebija iepriekš publiski minēto trīs VP šefa amata pretendentu vidū, ministrs izvirzījis kā kompromisa personu, jo neviens no trim konkursa komisijas izraudzītajiem šī augstā amata pretendentiem nav izgājuši melu detektora pārbaudi.
Augustā VP priekšnieka amata konkursa komisija noslēdza darbu un iekšlietu ministram S. Ģirģenam ieteica trīs kandidātus – VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieku, pulkvedi Normundu Grūbi, VP priekšnieka pienākumu izpildītāju, ģenerāli Andreju Grišinu un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, ģenerāli Juri Šulti.
Kandidātiem pirms ministra galīgā lēmuma bija jāiziet kompleksā psiholoģiskā poligrāfa jeb tā sauktā melu detektora pārbaude. Tajā S. Ģirģens, pēc publiski pieejamās informācijas, bija iecerējis pārbaudīt, vai attiecībā uz komisijas ieteikto kandidātu nav konstatējami apstākļi, kas norāda uz personas atrašanos interešu konflikta situācijā, vai citi apstākļi, kas var radīt risku attiecībā uz amata pienākumu izpildi.
Kā izriet no neoficiālas informācijas, patiesībā neviens no konkursa komisijas izraudzītajiem kandidātiem ministra noteikto melu detektora pārbaudi nav izgājis un no tās izvairījies ar tādu vai citādu attaisnojumu.
Lai neatstātu VP bez vadības, nācies meklēt kompromisu – A. Ruks bijis ministram un arī koalīcijai pieņemama kompromisa kandidatūra, tāpēc arī parādījies kā VP šefa kandidāts. Savukārt visi S. Ģirģena publiskie paziņojumi šajā sakarā vērtējami tikai kā ne pārāk veikli mēģinājumi sacerēt skaidrojumu sabiedrībai.
Kā zināms, vakanta VP šefa vieta ir, jo pērnā gada beigās VP priekšnieka amatu atstāja ģenerālis Ints Ķuzis, kurš vēlāk iestājas partijā Jaunā Vienotība un nu ir Rīgas domes deputāts.
Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Avots: Pietiek