Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers piemērojis disciplinārsodu – pazemināšanu amatā – prokuroram Arvim Miglānam, kurš valsts vārdā uzturējis apsūdzību skaļās korupcijas krimināllietās.
Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe apstiprinājusi, ka Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroram 31. maijā piemērots disciplinārsods un viņš tagad ieņem Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurora amatu. Līdz ar pazemināšanu amatā prokurors saņem arī mazāku atalgojumu.
Disciplinārsods piemērots par tīšu likuma pārkāpumu, pildot amata pienākumus.
Prokuratūrā nekomentē, kādā lietā Miglāns pārkāpumu pieļāvis, tāpat netiek atklāta pārkāpuma būtība. Tomēr aģentūra LETA ziņo, ka Miglāns pārkāpumu pieļāvis bijušās Rīgas domes amatpersonas Ārijas Stabiņas krimināllietā. Stabiņa apsūdzēta kukuļa saņemšanā 6018 eiro apmērā un šajā lietā patlaban norit tiesas process.
Kalnmeiers šī gada sākumā prokuroram Miglānam saistībā ar likumpārkāpumiem bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa krimināllietā nolēma uz pusgadu samazināt algu.
Arhīva dati liecina, ka Miglāns uzturējis valsts apsūdzību vairākās skaļās korupcijas lietās, piemēram, lietā pret uzņēmēju Valēriju Vasiļjevu par kukuļdošanu kādreizējam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekam, tagad politiķim Jurim Jurašam. Tāpat prokurora pārziņā bija bijušā Saeimas deputāta Kļaviņa lieta saistībā ar nelikumīgu transporta kompensācijas iegūšanu.
Miglāns arī uzturējis apsūdzību bijušā Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča korupcijas lietā. Viņa pārziņā arī bija lieta pret bijušo prokuroru Svenu Martinsonu par kukuļa piesavināšanos. Tāpat prokurors strādājis ar krimināllietu pret bijušajām Valsts darba inspekcijas amatpersonām.
Miglāna pārziņā arī bija lieta par kukuļos izspiestiem procentu maksājumiem robežsardzes iepirkumos, kurā apsūdzības bija uzrādītas arī diviem bijušajiem robežsargiem. Viņš arī pārstāvēja apsūdzību lietās, kurās apsūdzēta Daugavpils Zemesgrāmatu nodaļas priekšniece un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes eksperte.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Kas ir “skaļā korupcija” ?