Jūlija sākumā YouTube ir atjaunojis servisā publicējamā satura vadlīnijas un turpmāk šajā sociālajā tīklā vairs nevarēs publicēt pamācību video, kuros tiek attēlota drošu datorsistēmu apiešana, kā arī lietotāju datu zādzība. Tādējādi YouTube arvien vairāk kļūst par no realitātes atrautu izklaides satura vācelīti.
Kiberdrošības eksperti šīs izmaiņas vērtē drīzāk negatīvi, jo ne visi “hakinga” video ir vērtējami negatīvi. Eksistē plaša YouTube lietotāju komūna, kas servisā publicē informatīvus kiberdrošības video un tajos tiek apskatītas datorsistēmu uzlaušanas metodes un rīki. Tas ir tas pats vecais labais stāsts par atvērto pirmkodu, kad kopumā drošību var uzlabot, ja informācija (kods) ir brīvi pieejama visiem interesentiem un kopā var ātrāk izķert visas kļūdas.
Bet, protams, no YouTube skatu punkta šāds solis ir saprotams, jo izklaide ir droša, bet informācija ir bīstama. Pēdējos gados sociālie tīkli izjūt arvien lielāku spiedienu tajos publicētā satura sakarā un ir vienkāršāk izkontrolēt mazāku satura kategorijas, īpaši, ja tiek aizvāktas riskantākās. Bet tā kā cilvēkiem intereses ir dažādas un ne visi diendienā vēlas skatīties uz mazu kaķēnu video, ir potenciāls jauniem video servisiem, kas piedāvās saturu, kas YouTube ir aizliegts.
Tiesa, radīt vērā ņemamu YouTube konkurentu ir pa zobam tikai retajam, tas mūsu “uzvarētājs paņem visu” pasaulē ir ļoti dārgs un riskants pasākums.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter, Youtube un Instagram!