Tiek meklēts īrnieks Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča mājai Garkalnes novada Langstiņos. Sludinājumā portālā ss.com teikts, ka tiek izīrēta “lieliska, plaša, gaiša” privātmāja, kas atrodas klusā zaļā zonā, ezera krastā. Māja ar septiņām istabām ir pilnībā mēbelēta un labiekārtota ar visu nepieciešamo.
Pērn vasarā prokuratūra uzrādīja Rimšēvičam apsūdzību par kukuļņemšanu, bet uzņēmējam Mārim Martinsonam – par tās atbalstīšanu. KNAB šo lietu sācis pēc divu šobrīd likvidējamās Trasta komercbankas akcionāru iesnieguma, kuri labprātīgi vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs. Prokurore Viorika Jirgena atklājusi, ka viens no akcionāriem vērsies pie Rimšēviča 2010. gadā ar lūgumu palīdzēt jautājumos saistībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), apmaiņā piedāvājot apmaksātu atpūtas braucienu uz Kamčatku. 2012. gadā šis akcionārs kopā ar vēl citu atkārtoti vērsies pie Rimšēviča, lūdzot palīdzēt citos jautājumos ar FKTK. Kā samaksu Rimšēvičs pieprasījis 500 000 eiro divās daļās – vienu pirms un otru pēc FKTK lēmuma.
Rimšēvičam neizdevās pilnībā paveikt prasīto, tāpēc samaksāta tikai pirmā daļa – 250 000 eiro.
Ģenerālprokuratūra uzskata, ka Rimšēvičs izmantojis 250 000 eiro kukuli, kāda uzņēmuma vārdā iegādājoties nekustamo īpašumu, kuram slēpti kļuvis par līdzīpašnieku.
Kriminālprocesa ietvaros ar KNAB izmeklētājas lēmumu Rimšēviča īpašumiem uzlikts arests – aizliegums atsavināt un apgrūtināt ar citām lietu vai saistību tiesībām.
Māja ar zemi Langstiņos, pēc Zemesgrāmatas datiem, Rimšēvičam pieder jau krietni sen. Spriežot pēc Rimšēviča amatpersonas deklarācijas, viņa īpašumā ir arī ēka ar zemi un trīs zemes gabali Jūrkalnes pagastā, starp Liepāju un Ventspili.
Vēl Rimšēvičam pieder dzīvoklis Dubultos un kopīpašumā zeme Jūrmalā. Jūrmalas apartamenti atrodas kādas deviņstāvu ēkas augšējā stāvā, un arī tos viņš esot nodevis īrei – 2017. gadā. Pēc deklarācijas spriežot, Rimšēvičs dzīvokli izīrējis par 4500 eiro mēnesī, no Marijas Sotņikovas gada laikā saņemot ap 50 000 eiro.
Martā Eiropas Savienības Tiesa paziņoja, ka ir atcēlusi lēmumu, ar kuru Rimšēvičs bija atstādināts no amata. Viņš atkal rosās Latvijas Bankā, kurā pērn kopumā algā saņēmis 33 184,5 eiro. Vēl gadu iepriekš Rimšēviča alga bija 143 614,78 eiro – teju 12 000 eiro mēnesī. Rimšēvičs pērn arī aizņēmies 10 409,5 eiro un pie darījumiem norādījis aizdevuma atmaksu – 30 429,49 eiro. Bankās viņš noguldījis 28 646 eiro, šie uzkrājumi, salīdzinot ar 2017. gadu, ir krietni sarukuši, jo tad Rimšēvičam kontos glabājās vairāk nekā 132 000 eiro.
Īeskrējušies ne pa jokam,, tikai jautājums, ko ar šo pasākumu grib parādīt sabiedrībai – ja nevar pierādīt vainu, tad arestē īpašumus…Nožēlojams fakts. Cik nespējīgi ir KNABs un visi pārējie.. Godīgi darbinieku nomelno, bet neliešus ceļ gaismā un attaisno cik tik var
Ļoti jau cenšas nodarīt cilvēkam gauži. Tikai pierādījumu kā nav, tā nav. Kompensāciju vismaz no brašās arestētāju iestādes budžeta paņēma, es ceru.
Labi, neviens nav vainīgs, kamēr tiesa tā nav lēmusi, tomēr ir tik pretīgi, ka cilvēks tāāādā amatā, ar tādu ietekmi, atalgojumu, komandējumiem, limuzīnu, saviesīgo dzīvi utt., ir gatavs ar to visu riskēt, lai raustu vēl… Vnk nožēlojami.