5 rīta rituāli, kas palīdzēs būt produktīvam visu darba dienu

Mūsdienās lielākā vairuma cilvēku darba nedēļa ilgst 40, 50 un pat 60 stundas nedēļā. Taču neprasme saprātīgi plānot darba laiku, kā arī tādi uzmanību nepareizā virzienā novirzoši faktori kā internets, kafijas pauzes, klačošanās ar kolēģiem, lielu daļu no šīm 40, 50 vai 60 stundām tikai nosacīti var dēvēt par ražīgām.

Lai darbā pavadītais laiku būtu maksimāli produktīvs, tiek piedāvāti  pieci rīta rituāli ieviešanai savā ik rīta rutīnā.

rita-rituali01

1. Treniņš “7 minūtes”
Tieši tā, nevis desmit, bet gan septiņas minūtes vingrošanai. Tāpēc, ka septiņas minūtes – tas nemaz nav daudz rīta cēlienam, kad laiks aizrit mežonīgā tempā, un ar 7 minūtēm pilnīgi pietiek, lai sevi padarītu možu.

Plašajās interneta dzīlēs bez lielas piepūles var atrast dažādus vingrojumu kompleksus un izvēlēties to, kas šķiet piemērotākais. Iespējams, jums iepatiksies optimālākais rīta treniņš, kas tā arī saucas – “The 7 minute Workout” (piemēram, App Store vai Google Play). Tas sastāv no divpadsmit vingrojumiem, kas paredzēti visu muskuļu grupu izvingrināšanai. Ir pieejama arī viedtālruņu aplikācija.

rita-rituali02

2. Brokastis
Vai atceraties, kā bērnībā mamma vienmēr no rīta nelaida uz skolu, iekams nebijām paēduši brokastis? Brokastis ir svarīgākā ēdienreize dienā. Pamatīgas un veselīgas brokastis nodrošina spēku visai dienai, paaugstinot darba ražīgumu. Lai pamodinātu organismu pēc nakts miega un dotu spērienu vielmaiņai sākt darbu, pietiek notiesāt sviestmaizi, izēst bļodiņu brokastu pārslu vai auzu pārslu biezputras.

Ja vēlaties, lai brokastis ne tikai pamodinātu organismu, bet arī uzlādētu ar vitamīniem un enerģiju, sāciet dienu ar augļu un dārzeņu smūtiju – ļoti garšīgu un veselīgu dzērienu (kuru varētu nosaukt arī par ēdienu). Tā pagatavošana aizņems ne vairāk laika kā sviestmaizes pagatavošana, bet efekts būs daudz pamanāmāks.

Piemēram, sajauciet blenderī apelsīnu, ābolu, banānu, pusi no gurķa, nedaudz spinātu, tējkaroti linsēklu, jebkuru sulu un dažus ledus gabaliņus. Ātri un vienkārši pagatavojams enerģijas dzēriens gatavs.

3. Izvēlieties trīs lietas, kas dienā noteikti jāizdara 
Kamēr gatavojas brokastis, ir laiks izdarīt vēl ko noderīgu. Apdomājiet, kādus trīs darbus jums noteikti ir jāizdara nākamo 12 stundu laikā. Protams, jūsu darba plānu var mainīt neparedzēti apstākļi un ne visu izdosies realizēt. Tomēr tāds plāns palīdzēs skaidrāk apjaust dienas uzdevumus un darīt visu iespējamo, lai tos realizētu.

4. Nosakiet termiņus uzdevumu realizēšanai
Viena no pašam izplatītākajām kļūdām – paveicamo darbu plānošana, nenosakot, cik daudz laika paredzēts katra uzdevuma veikšanai. Bet kā liecina prakse, noteikti termiņi stimulē cilvēkus ievērot tos, līdz ar to paaugstinot darba procesa efektivitāti.

Tātad, kad rakstīsit nākamo dienas darbu plānu, iepretim katram no saraksta punktiem pierakstiet laiku, kāds varētu būt nepieciešams uzdevuma veikšanai. Ieteicams paredzēto laiku palielināt par 33%, tas, visticamāk, palielinās iespēju padarīt visu noteiktajā laikā.

Ja kāda projekta realizācijai ir nepieciešams ilgāks laiks nekā viena diena, vislabāk sadalīt to vairākos posmos.

Šāda vienkārša stratēģija palīdzēs koncentrēties uz svarīgākajiem uzdevumiem, netērējot laiku nenozīmīgiem sīkumiem.

5. Praktizējiet pusdienlaika „profesionālo meditāciju”
Izmantojiet sava pusdienu pārtraukuma  beidzamās 15 minūtes savdabīgai „profesionālajai meditācijai”. Paejiet nost no sava datora vai vienkārši izslēdziet to, ja tas ir iespējams, atrodiet klusu kaktiņu un pārdomājiet, kas no jūsu uzdevumu saraksta dienai vēl paveicams.

Pārskatiet darbu plānu, kuru uzrakstījāt no rīta. Vai jūs virzāties pareizā virzienā atbilstoši grafikam, apsteidziet to vai, gluži pretēji, neiekļaujieties tajā? Ja redzat, ka kavējat, apzinieties iemeslu, kas to izraisījis un kādā veidā varētu atgriezties vajadzīgajā ritmā un būt ražīgam līdz darba dienas beigām.

Mēģiniet veikt šo vienkāršo rituālu kaut vai tikai nedēļu, un rezultāts jūs izbrīnīs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments