Par daudz piedzēries – cik drīkst izdzert, lai šis apzīmējums uz mums neattiektos? Pāris glāzītes, pāris pudeles vai pāris bārus? Kā novērtēt savu reibuma stāvokli dažādās dzīves situācijās, lai neizblamētos pa visu ģīmi?
Festivāls (vai Līgo vakars)
Beidzot – laiks un vieta, kur varat pilnībā izbaudīt dzeršanu bez pārmetumiem. Šādos pasākumos dzeršana ir pieņemama. Parasti tas viss notiek brīvā dabā, tāpēc nevienu nekaitina jūsu bļaušana vai kūleņi pie ugunskura.
Šajā laikā ir arī piedodams atrasties dzērušam bērnu acu priekšā. Ja līgojat kopā ar bērniem, rēķinieties ar sekām.
Šeit neviens arī nevērtē to, kā un cik daudz jūs dzerat. Apkārt valda līksmība – paķeriet aiz rokas draugus un sniedziet viņiem alus kausu! Te jūs varat nebaidīties būt iereibis.
Šis ieteikums attiecas arī uz kāzām, draugu ballītēm, jūsu dzimšanas dienu, svētdienas launagu, sporta pasākumiem, koncertiem (negrūstiet cilvēkus, tas ir kaitinoši) un citiem pasākumiem, kur varat attaisnot savu uzvedību policijai.
Bērna dzimšanas dienas ballīte
Atkarībā no bērna vecuma, šie bieži vien ir garlaicīgi pasākumi, pat arī tad, ja tas ir jūsu pašu bērns. Lai gan šādos pasākumos parasti alkohols netiek pasniegts lielos daudzumos, vecāki dažkārt galdā ceļ kādu alkohola pudeli savu viesu labad (un lai no garlaicības nenomirtu).
Lai gan alkohols varētu būt vienīgais veids, kā tikt galā ar bļaujošiem sīčiem, kas mētājas ar ēdienu, bērnu priekšā nav labi būt piedzērušamies. Protams, bērni ne vienmēr saprot, kas ap viņiem notiek. Viņi dažkārt pat tēlo piedzērušos pieaugušos, bet tomēr jāatceras – tas nav labi.
Jūs ne tikai rādāt saviem bērniem sliktu piemēru, bet arī padarāt sevi rīcībnespējīgu gadījumā, ja ar bērniem kaut kas notiek. Lai gan bērnu ballītes mēdz būt šausmīgas, dzeriet sulas un, ja vēlaties tās padarīt stiprākas, dariet to ar mēru.
Jūs taču negribat būt tas cilvēks, kuru draugi/ģimene vairs nelaiž bērnu tuvumā.
Pasākums birojā
Pasākums birojā ir labs veids, kā relaksēties kopā ar saviem kolēģiem, un tas norit daudz vienkāršāk, ja tiek lietots alkohols.
Vienalga, kur strādājat, vienmēr ir patīkami justies brīvam kopā ar tiem cilvēkiem, ar kuriem diendienā strādājat. Neskatoties uz to, ka ir jauki iedzert šādos pasākumos, atcerieties, ka neviens neaizmirst to, ko muļķīgu kurš sastrādājis dzērumā.
Piemērs tālu nav jāmeklē: puisis piektdienā iedzēris dažas glāzītes kopā ar kolēģiem. Būdams labā kondīcijā, viņš vienai no darba biedrenēm atklāja savas “intīmās domas” par viņu.
Par laimi viņam (un viņa karjerai), kolēģe saprata, ka viņš ir ļoti piedzēries, tāpēc tā vietā, lai paziņotu par to priekšniecībai vai iepļaukātu viņu, par to pasmējās. Par nelaimi viņam, pirmdiena bija ļoti mulsinoša visiem biroja darbiniekiem, jo viņa mēģinājumu “cirst kanti” kolēģei redzēja vairāki cilvēki, kuri tālāk izplatīja klasiskās biroja baumas.
Neesiet tas, kurš biroja pasākumos dzer visvairāk. Iespējams, jūs padarīsiet sevi par apsmieklu. Centieties šīs kļūdas nepieļaut to cilvēku priekšā, kas var jūs atlaist no darba.
Atcerieties šo ieteikumu arī vidusskolas salidojumos, pirmajos randiņos un ballītēs, kur ir arī jūsu bijusī otrā pusīte (dzeršana šādās situācijās var izraisīt lielu nožēlu vēlāk).
Bēres
Protams, tas izklausās baismīgi vai pat dīvaini, taču bērēs ir iespējams (dažkārt nepieciešams) piedzerties, neskatoties uz to, ka tā darīt nav pieņemts.
Ja tā ir kāda cita cilvēka ģimene vai draugs (piemēram, devāties ar draudzeni uz viņas tantes bērēm) un pa ceļam apstājāties bārā vai palikāt bēru procesijā, taču aizskrējāt pēc grādīgā, lūdzu, centieties palikt skaidrā (vismaz negrīļojieties).
Šiem cilvēkiem ir smagi un piedzēries svešinieks nav gluži tas, kas viņiem šādā brīdī ir nepieciešams.
Ja tā ir jūsu ģimene vai draugs, dariet visu, lai ar to sadzīvotu, taču jūsu ģimene nebūs priecīga, ja ieradīsieties bērēs piedzēries, vienalga, cik daudz alkohola atvieglo jūsu sāpes.
Ar nāvi ir grūti sadzīvot un, lai gan katram ir savs veids, kā ar to tikt galā, ir skaidrs, ka ierodoties bērēs un smirdot pēc alus brūža, jūs negūsiet neviena simpātijas.
Klausiet šim ieteikumam, ja tiekaties ar partnera vecākiem un citos ģimenes pasākumos, kur netiek lietots alkohols.
Lai jums izdodas turēt sevi rāmjos! Sekojiet mums Facebook un Twitter!