Cietumā noslepkavo jau otru par narkobaronu dēvētā Rolanda Priverta brāli

2013. gada 16. septembra rītā Rīgas Centrālcietumā tika atrasts miris 1963. gadā dzimušais apcietinātais A.P., kurš cietumā bija nokļuvis 13. septembrī no Valsts policijas. Apcietinātais bija turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā. Viņu bija plānots izdot Somijas varas iestādēm.

Mirušais bijis skandalozi slavenā “narkobarona” Rolanda Priverta brālis.

Jāpiebilst, ka šis ir jau otrs Priverta brālis, kurš noslepkavots cietumā (skatīt 2013.gada 19.oktobra publikāciju “Cietumā zvērīgi nogalināts “narkobarona” Rolanda Priverta brālis”).

Kā zināms, pašu Rolandu Privertu 2009. gadā Somijā notiesāja par kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas. Savukārt 1999. gada sākumā viņu kopā ar toreizējo Latvijas Modeļu asociācijas prezidenti Dairu Silavu Rīgas lidostā aizturēja par mēģinājumu Latvijā ievest gandrīz divus kilogramus kokaīna.

IeVP par apcietinātā nāvi sāka kriminālprocesu, kā arī dienesta pārbaudi. IeVP iepriekš nenoliedza, ka vīrieša savaldīšanā, iespējams, ticis izmantots fizisks spēks.

Iespējamais narkokurjers Centrālcietumā tika ievietots vienā kamerā ar vēl vismaz desmit ieslodzītajiem un piekauts līdz nāvei. Cietumā vīrietim sākusies delīrija lēkme, viņš izrāvies korpusa koridorā un meties bēgt, tāpēc cietumsargiem viņa apturēšanai nācies pielietot fizisku spēku,.ziņu aģentūrai paskaidrojis bijušais IeVP darbinieks un pašreizējais Saeimas deputāts Kārlis Seržants.

Ceturtdien plašsaziņas līdzekļi informēja Latvijas sabiedrību, ka prokuratūra krimināllietu nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, apsūdzot trīs uzraugus saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu Rīgas Centrālcietumā.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka apliecinājusi, ka lieta ir nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, taču apsūdzības būtība nav atklāta.

Kā liecina ieraksts tiesu informatīvajā sistēmā, lietā apsūdzēti divi vīrieši un viena sieviete. Abi uzraugi apsūdzēti par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un to izdarījusi personu grupa. Tāpat viņi apsūdzēti par dienesta pilnvaru pārsniegšanu. Savukārt sieviete apsūdzēta par nozieguma neziņošanu, kad viņa droši zinājusi, ka izdarīts sevišķi smags noziegums.

Lietu tiesa plāno skatīt 2015. gada 26. februārī. Vīriešiem draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no desmit līdz divdesmit gadiem.

Publiski pieejamās valsts amatpersonu deklarācijas liecina, ka trijotnei ir pietiekami liela pieredze darbā ar cietumniekiem un viņi strādājuši par uzraugiem. Sieviete par uzraudzi sākusi strādāt 2007. gadā. Viens no vīriešiem ieslodzījuma sistēmā sācis strādāt 2003. gadā, bet otrs – 2004. gadā.

Rīgas Centrālcietuma uzraudzei tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – atstādināšana no dienesta pienākumu pildīšanas. Beidzoties likumā noteiktajam maksimālajam drošības līdzekļa piemērošanas laikam, procesa virzītājs pieņēma lēmumu par drošības līdzekļa atcelšanu.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, uzraudze sākusi pildīt dienesta pienākumus Rīgas Centrālcietuma posteņos, kuros nav tiešas saskarsmes ar ieslodzītajām personām.

Pārējie divi uzraugi šobrīd Rīgas Centrālcietumā nestrādā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments