Viņķele iebilst krimināllietas skatīšanai slēgtās tiesas sēdēs

Ilze Viņķele

Prokuratūra vēlas, lai bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) krimināllietu par bezdarbību saistībā ar Covid-19 vakcīnu pasūtījuma nenodrošināšanu Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā skata slēgtās sēdēs.

Prokuratūra uzstāj, ka lietā uzaicinātie liecinieki varēs izpaust informāciju, kura tika izklāstīta slēgtās Ministru kabineta (MK) sēdēs.

Viņķele un viņas aizstāve uzstāja, lai tiesa turpina lietu skatīt atvērtā procesā, jo bijušajai veselības ministrei neesot, ko slēpt no sabiedrības.

Kā zināms, Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu Viņķeles apsūdzībā pēc Krimināllikuma 319. panta pirmās daļas.

Apsūdzība Viņķelei celta saistībā ar to, ka viņai, zinot par iespējamo vakcīnu pret Covid-19 pieejamību pasaules tirgū 2021. gadā un to, ka Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts atbalsta vienošanos par Covid-19 vakcīnu iegādi dalībvalstu vārdā un ar to saistītās procedūras projektu, bija pienākums līdz brīdim, kad tiek lemts par pasūtamo vakcīnu skaitu, nodrošināt Covid-19 vakcinācijas stratēģijas izstrādāšanu Covid-19 vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanai Latvijā, kas ietver vakcīnu iegādi, glabāšanu, loģistiku, amatpersonu kompetenci un medicīniskos resursus vakcinācijas procesa nodrošināšanai.

Kā uzskata prokuratūra, minēto stratēģiju Viņķele neizstrādāja, tādējādi viņa neizpildīja valsts amatpersonas pienākumu, tas ir, būdama valsts amatpersona, aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma un uzlikta uzdevuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ar to radīja būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
advokāts
advokāts

aiz nolaidības neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma un uzlikta uzdevuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ar to radīja būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personas interesēm – šis nu gan tā formulēts, ka neko nevar saprast, kam tad tas kaitējums nodarīts.
Viņķeli attaisnos visās tiesu instancēs. Krimināltiesībās ir vēl tāda lieta kā cēloniskais sakars. Kā te var’savilkt stratēģijas neesamību ar interešu aizskārumu? Kaut kādu abstaraktu interesi jau vienmēr var izdomāt, kas ir aizskarta, un šis izskataās, ka ir tieši tādfs gadījums

Anekdote
Anekdote

Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļa.

štukāns
štukāns

Nav smieklīgi

šmeklons
šmeklons

Labais. Jāsaka, kā Žirinovskis teica. “Nesaprati, ko ble. Tā ir Latvija!”

vagonka
vagonka

Ja reiz disenīte – tad publiska. Un tad var neprasīt atzities – kāpēc netērēja tos desmitus mijonu kā Pavļuts bezjēdzīgānm vakcīnam? Vajadzēja jau uzreizi aizņemties un jau tad uzņemt apgriezienus… palaida garām savu vagonu un tad jau jāsēž uz perona soliņa un jāpārdomā

kariņš no Delavēras
kariņš no Delavēras

Pareiz i. Lai pasēž pārs gadiņus. Vaidzēj vakcīnas pirkt jo Eli Lilly, kurā man ir akcijas. Nevks no kaukādiem fizeriem un zenekām

Ha Ha
Ha Ha

9600 $ tikai, par Latvijas vakcinēšanu, akcijās.Lobēšana?

kariņš no Delavēras
kariņš no Delavēras

A, cik sievai $, kurais deklarācija nav jāaizpilda?

jurists levits
jurists levits

Kad pauļuts un viņa …auķele juhņeviča tiks tiesāti par izšķērdēšanu un nepamatota kaitējuma nodarīšanu tautsaimniecībai?

Dainis
Dainis

Lai nu kā ar to Viņķeli, bet lieta jāizskata atklāti. Valdība vienkārši baidās, ka tiesvedībā nāksies atklāt neizdevīgos jeb drīzāk noziedzīgos nosacījumus līgumā ar Pfeizer un pārējiem kantoriem. Jau Slovākijā tas ir noticis – tās tā dēvētās vakcīnas nav ne testētas, ne attiecīgi ir zināmi to ieguvumi un iespējamie negatīvie aspekti, nemaz nerunājot par to, ka Pfizer un Co neuzņemas NEKĀDU atbildību – tas valstij un par mūsu pašu naudu. Šoreiz varam tikai priecāties par laimīgo sagadīšanos, proti, Viņķeles neprofesionalitāti.