Ventspils ostā – neviena paša kravas kuģa

Naktī no piektdienas uz sestdienu Marinetraffic.com fiksējusi skumju antirekordu Ventspils brīvostā – atklātā jūrā izejot un uz Bornholmas pusi pagriežoties mazam sauskravu kuģītim Reeperbahn, ostā vairs neatradās neviens pats kravas kuģis.

Jau kādā piektdienā janvāra beigās ostā nevarēja redzēt vai nofotografēt nevienu kravas kuģi. Tomēr toreiz Ventspils Brīvostas pārvalde nikni iebilda, ka tas tā tomēr neesot bijis un tikai tā esot izskatījies, norādot uz Marinetraffic.com servisu, kurā reālajā laikā var sekot līdzi visu kuģu kustībai visos pasaules ūdensceļos.

Ekrānšāviņš tieši no šī portāla tagad apliecina: kravas kuģi Ventspili naktī uz sestdienu pilnībā pametuši – ekrānšāviņa izdarīšanas brīdī ostā nav atradies neviens kravas kuģis vai prāmis, vienīgi dažādi sīki zvejnieku un Krasta apsardzes kuģīši, kā arī Ventspils ostā pastāvīgi dežūrējošie velkoņi.

Atšķirībā no iepriekšējā “antirekorda” tagad tiešsaistes kartē nav redzami kravas kuģi, kas stāvētu reidā un gaidītu ienākšanu ostā uz to brīdi, kad viņiem būs sagatavota krava. Tikai vietējais zemessmēlējs Dzelme vientulīgi dara savu darbu – turpina tīrīt kuģu ceļus, kaut arī nav skaidrs, vai nākammēnes vispār ieradīsies kravas kuģi, kam izbagarētos ceļus izmantot.

Arī līdz sestdienas pēcpusdienai ostā bija ieradies tikai 4200 tonnu kravnesības kuģītis Longvann zem Nīderlandes karoga, kurš piestājis uzņemt Latvijas kokmateriālu kravu pie SIA Ventplac termināla.

Taču tukšas bija visas pārējās piestātnes — gan pie Rūdolfa Meroni grupējuma kontrolētajiem ostas uzņēmumiem, gan visiem citiem, kuri nepiedalās dažādās tranzītbiznesa pārdalēs un politiskās batālijās.

Kopš sankciju uzlikšanas nav ticis fiksēts neviens gadījums, kad kuģis būtu uzņēmis kravu no R. Meroni privātkabatā pārliktā jaunā ogļu termināla, un arī pie AS Ventbunkers unAS Kālija Parks piestātnēm tikuši novēroti vien daži kuģi.

Turpretī kuģi tikuši ievēroti piestājam pie AS Ventspils Grain Terminal — graudu termināls, kopš tā vadītājs Vladislavs Šafranskis atbrīvojies no saistības vispirms ar Oļega Stepanova grupējumu, bet pēc tam arī no saiknēm ar Rūdolfu Meroni, sācis strādāt arvien labāk, turklāt spējis paplašināties un uzbūvēt otro kārtu.

Jau iepriekš ziņots, ka janvārī kravu apgrozījums Ventspils ostā sarucis par 42%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri. Vislielākais kritums notika beramkravu pārkraušanas jomā — mēneša laikā pārkrauti vienīgi 169 tūkstoši tonnu, kas ir 6,7 reizes mazāk nekā pirms gada. Februāra dati uzrāda nelielu uzlabojumu, taču ne tuvu atgriešanos pie normālā kravu apjoma.

Par to, ka pieciem Ventspils ostā strādājošiem uzņēmumiem pēc Jura Juraša un Jāņa Bordāna izlobēto sankciju uzlikšanas tikušas apturētas operācijas ar banku kontiem, vēl janvāra sākuma informēja Ventspils brīvostas valdes tagadējā valdes priekšsēdētāja Inguna Strautmane. Viņa norādīja, ka šie pieci uzņēmumi iepriekšējos gados kopsummā nodrošinājuši 52% no ostas kravu tonnāžas.

Tāpat arī rakstīts, ka “arestētās mantas glabātāja” R. Meroni un viņa sabiedroto personu kontrolētās ostas uzņēmējsabiedrības Ventspils tirdzniecības ostaKālija Parks un Ventspils Port Services februārī kavēja algu izmaksu darbiniekiem un nodokļu nomaksu valstij, taču tagad problēmas esot atrisinātas.

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

Jaunā komunistiskā partija rullē. Nolaidīs ostu uz grunti un varēs pa lēto prihvatizēt, kā to darīja 90 gados. Latvenergo bankrotēs bez OIK???? Kas ir izlaupījis valsti???? Kur skatās KNABISTI, EKONOMISKĀ POLICIJA, PROKURATŪRA…….., tiem maksā labas algas, lai klusētu???????

Ģirts
Ģirts

Sūdi lieli , jālūdz Lembergam lai meklē tranzītu , citādi Ventspils ostai bankrots !

Vilks
Vilks

Gribētu dzirdēt Kristovska viedokli un komentāru par notiekošo.Linkaitim laikam nav viedoklis.

Lamata
Lamata

JKP beidzot ir panākusi Latvijas loģistikas nozares iznīcināšanu. Un atlikušo iedzīvotāju bēgšanu no valsts.Neviena okupācijas vara nav spējusi novest Latviju un tās cilvēkus līdz iznīcībai. Tikai nepilnu 30 gadu laikā. Ar pašu latviešu aktīvu piedalīšanos.

Mike
Mike

Bēgšana….domā citās zemēs būs/ir labāk???Kur patriotisms???Kapēc nemēģināt sakārtot savu sētu,bet bēgt???

Juris
Juris

Ja zaudēta masveidā cerība, tad Latvija paliek tikai uz kartes, bet liktenis kā ASV vai Austrālijas aborgēniem.

Tikai normāli
Tikai normāli

Būs interesanti apskatīties pirmā ceturkšņa maksājumu bilances rādītājus

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Lieliska ziņa. Gaidam Apokalipses jātnieku ierašanos…

maka ta nav
maka ta nav

Loti uzskatāms efekts no knariņa un biordāna valdīšanas Kādam taču jāmaksā