Prokurors paziņo ar multiplo sklerozi slimai sievietei: jūs vienkārši subjektīvi baidāties no Covid-19

Juris Stukāns

Jūsu skaidrojums satur tikai jūsu subjektīvas bailes no Covid-19 vīrusa, – šādi Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors Kaspars Andruškins ir atbildējis ar multiplo sklerozi slimai sievietei, kura lūgusi nepieciešamās darbības veikt attālināti vai atlikt līdz laikam, kad viņa kā prioritārās grupas pārstāve saņems Covid-19 vakcīnu.

„Informēju, ka veselības stāvokļa dēļ nevaru ierasties, jo nevaru atļauties apdraudēt savu dzīvību un veselību Covid-19 infekcijas dēļ. Informēju, ka 2005.gadā man tika diagnosticēta multiplā skleroze. (..) Tā kā mans ārstējošais ārsts ir man kategoriski rekomendējis Covid-19 izplatības laikā ievērot pilnīgu pašizolēšanos un izvairīties no jebkādas publisku vietu apmeklēšanas, kā arī no kontaktēšanās ar jebkādām trešajām personām, lai tādējādi nepakļautu riskam manu dzīvību, es lūdzu attaisnot manu neierašanos. Es varēšu ierasties pēc tam, kad būšu vakcinējusies pret Covid-19,” teikts sievietes iesniegumā, kas ir Pietiek rīcībā.

Tam pievienoti arī ieteikumi multiplās sklerozes slimniekiem un viņu piederīgajiem, ko izdevusi Multiplās sklerozes starptautiskā federācija (MSIF) un kuros rekomendēts pievērst īpašu uzmanību vadlīnijām par Covid-19 infekcijas riska samazināšanu un iespējami samazināt viņu saskarsmi ar vīrusu.

Ņemot to vērā, sieviete savā iesniegumā bija arī lūgusi sniegt skaidrojumu – tā kā viņai nav elektroniskā paraksta un tā kā uz pastu viņa nevar nokļūt, kādā tieši veidā viņa varētu tiesībsargāšanas iestādēm nogādāt parakstītu iesniegumu formā, ko tās uzskatītu par derīgu.

„Izskaidroju, ka procesa virzītājam nav Jūsu vietā jārisina jautājums par Jūsu dokumentu parakstīšanu un to nogādāšanu pastā, vai jāsniedz Jums juridiska konsultācija,” uz šo lūgumu elektroniskā pasta vēstulē ir atbildējis prokurors K. Andruškins.

Savukārt vēl nevērīgāk prokurors ir izturējies pret iesniegumā minētajiem faktiem saistībā ar sievietes hronisko slimību – multiplo sklerozi. „Pēc būtības Jūsu e-pastā minētais skaidrojums satur tikai Jūsu subjektīvas bailes no Covid-19 vīrusa, kas nav pamats neierasties pie procesa virzītāja un kavēt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu konkrētajā kriminālprocesā,” atbildējis K. Andruškins. (Kā zināms, Latvijā no Covid-19 miruši jau vairāk nekā 1500 cilvēku.)

Jāpiebilst, ka pēdējā laikā šis ir tikai viens no daudzajiem gadījumiem, kad prokuratūras rīcība rada neizpratni un aizdomas par tās motīviem. Kā zināms, vakar atklātībā nāca ziņas, ka, lai nepieļautu, ka Viļānu novada Dekšāres pagasta iedzīvotāja – pensionāre Dzidra Bruzgule saņemtu tiesas piespriesto 1500 eiro kompensāciju par policijas nepamatoti nogrieztajām kaņepēm, pat Ģenerālprokuratūra (attēlā – ģenerālprokurors Juris Stukāns) ir iesniegusi Augstākajā tiesā kasācijas sūdzību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no Pokaiņu meža
Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Kovid-19 (covid-19) pandēmija mūsu mīļajā Latvijā sākās 2020. gada 13. martā. Līdz šim brīdim SARS-CoV-2 vīruss nav uzvarēts. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Neskatoties uz to, ka pavisam drīz sāksies vakcinācija pret kovid-19 vīrusu, turpināsim ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ievērosim 2 metru distanci cits no cita. Vakcīna mūs pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar kovid-19 vīrusu. Tā ir mūsu kopīga iespēja uzveikt pandēmiju un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Nezaudēsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Jau kopš senatnes… lasīt vēl »

Derdz
Derdz

Laikam mēs visi cilvēki esam pelnījuši sodu

piebilde
piebilde

Nav uzrakstīts kāpēc sieviete tika izsaukta. Žurnālistika kļūst arvien vājāka.

zobs
zobs

Tam šajā gadījumā nav nekādas nozīmes.

Bujāns
Bujāns

Būsim godīgi – Latvijā no ķīniešu sērgas nav nomiruši 1500 cilvēki. Kovīds šajās nāvēs, iespējams, ir bijis viens no veicinošiem apstākļiem. Ir liela atšķirība.