Portāls: saistībā ar Sparāna “jumtošanas” lietu ticis aizturēts arī 90-to gadu “reketa karalis” Haritonovs

Haritonovs

Neoficiāla informācija, ko apliecina vairāki avoti, rāda, ka saistībā ar bijušā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieka Aigara Sparāna „jumtošanas” lietu aizturēto personu vidū ir bijis arī slavenais deviņdesmito gadu „reketa karalis” Ivans Haritonovs (attēlā). It kā tieši viņš varētu būt bijis tā persona, kurš naudu par „pārstāvību” un „aizstāvību” no jau ilgāku laiku apcietinātā Tukuma lidostas līdzīpašnieka Konstantīna Soloduhas nodevis tālāk Sparānam, vēsta “Pietiek”.

Oficiālā Valsts drošības dienesta informācija liecina, ka 28. un 29. aprīlī ir tikušas veiktas tiesas sankcionētas procesuālās darbības ar trīs personām saistītos objektos Rīgā un no aizturētajām personām viena ir apcietināta, bet divas atbrīvotas. Apcietinātais, kā zināms, ir Sparāns, kuram jāiemaksā 50 000 eiro liela drošības nauda (neoficiālas ziņas liecina, ka Sparāna „draugi” to jau ir sametuši), savukārt viens no atbrīvotajiem varētu būt Haritonovs.

Pietiek zināmā versija ir: Soloduha, kurš ir apcietināts pilnīgi cita kriminālprocesa ietvaros (iespējams, saistībā ar stratēģiski svarīgu preču nesankcionētu tirdzniecību), varētu būt sniedzis liecības par to, kā pirms vairākiem gadiem ilgāku laiku maksājis Sparānam par „jumtu”, un šīs liecības bijušas pietiekami pārliecinošas, lai tiktu sākts kriminālprocess un Sparāns tiktu apcietināts. Pēc neoficiālām ziņām, starpnieks naudas nodošanā bijis tieši Haritonovs.

Oficiāli nekāda plašāka informācija joprojām netiek sniegta: Sparāna advokāts Aleksandrs Berezins, kurš apcietināto SAB darbinieku pārstāv kopā ar savu partneri, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša sievu Allu Jurašu, ir vienīgi publiski izteicis tradicionālus advokāta apgalvojumus par neizprotamām apsūdzībām un tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvju darbībām.

Tikmēr neoficiāli zināms, ka bijušais SAB darbinieks varētu tikt turēts aizdomās par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem, tostarp saistību ar koruptīviem un kontrabandas darījumiem, Latvijas pases izsniegšanu kādam noziedzniekam un tirdzniecību ar valsts noslēpumu saturošu informāciju pirms vairākiem gadiem. Tikmēr oficiāli viņu aizturējušais Valsts drošības dienests apliecina vienīgi to, ka kriminālprocess sākts par kukuļošanu lielā apmērā.

Par Jurašu ģimenes saistību ar Sparānu tiek runāts jau daudzus gadus, taču šī ir pirmā reize, kad uzskatāmi kļūst redzams, cik tieši cieši ir šie kontakti: lai gan tiek runāts par Jurašu ģimenes izjukšanu, viņa jaunākajā deklarācijā Alla Juraša joprojām ir minēta kā viņa laulātā, un tas faktiski nozīmē, ka savu atbalstu aizturētajam SAB darbiniekam izrāda Jurašu ģimene.

Pietiek jau daudzkārt ir informējis par organizētu politiski ekonomisku interešu grupu, kas „izšķīlusies” no savulaik aprakstītā „Astoņkāja”, kurā kopā ar Jurašu ģimeni ietilpst arī virkne tiesībsargāšanas iestāžu darbinieku un kuras intereses politiskā un administratīvā līmenī aizstāv Jaunās konservatīvās partijas „spices” pārstāvji.

Šo „sadarbību” demonstrēja nesenās ziņas par Juraša sievas mēģinājumu „izreiderēt” viesnīcu Vecrīgā, kuras daudziem radīja jautājumu – ar ko gan skaidrojamas tik acīmredzami lieliskas iespējas Valsts policijas struktūru vadībā? Savukārt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) oficiālās runaspersonas publiskie izteikumi apstiprināja aizdomas par skaidri saskatāmu politisko „jumtu” šī jautājuma „risināšanai”.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek; attēls: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Juris M
Juris M

Nebija aizturēts, nevajag izplatīt viltus ziņas