Par traģiskajām medībām, kurās piedalījās Valsts policijas priekšnieka vietnieks, jautājumu vairāk nekā atbilžu

medības

Pirms divām nedēļām Pierīgā notikušās medības, kurās piedalījās Valsts policijas priekšnieka vietnieks Juris Šulte, joprojām apvij visai daudz baumu un pretrunu. Medībās mira apsardzes biznesā zināms uzņēmējs Jānis Garkalns, bet no oficiāliem un neoficiāliem avotiem izriet, ka tikai vēlāk tiesu mediķi ekspertīzē pamanīja, ka viņš ir nošauts, vēsta LTV raidījums “de facto” .

Raidījums noskaidroja, ka medību pļavas Stopiņu pagasta Līčos atrodas Pierīgas mednieku kluba pārziņā, un pirms divām nedēļām naktī uz svētdienu medības tur bija pieteicis kluba biedrs Jānis Leimans. Neskaitot viņu, tajās piedalījās arī Šulte un Garkalns.

Medību platībā ar pāris simtu metru atstatumu izvietoti trīs medību torņi. Visdrīzāk, katrs mednieks sēdējis savā. Medībās dzīvību zaudējušais Garkalns, iespējams, atradies vidējā tornī. Tā pakāje tagad nolikta svece.

Jautājumu par to, kas īsti notika, ir vairāk nekā atbilžu.

Vairākas dienas pēc notikušā, trešdien vispirms parādījās ziņa, ka policijas ģenerālis Šulte nolēmis doties izdienas pensijā. Sāka cirkulēt runas. Un nākamajā dienā policija apstiprināja, ka Šulte piedalījies medībās, kurās noticis nelaimes gadījums.

Policijas paziņojumā arī bija teikts, ka “sākotnēji konstatēts, ka personai iestājusies bioloģiska nāve, bet vēlāk pēc tiesu medicīnas eksperta veiktās apskates konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes”.

Formulējums vedina domāt, ka mednieka sašaušana uzreiz netika piefiksēta, un tā to var saprast arī no iekšlietu ministra teiktā.

“Mediķi bija konstatējuši cilvēkam dabīgu nāvi. Tā bija sestdienas un svētdienas nakts. Cilvēks tika nogādāts uz morgu, un kad nākošajā dienā veica ekspertīzi, tad pirmdienas rītā mēs uzzinājām, ka cilvēkam nav bijusi dabīga nāve, bet ir šauta brūce,” atklāja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (“Attīstībai/Par!”).

Ņemot vērā, ka medībās piedalījās Valsts policijas priekšnieka vietnieks, izmeklēšanu nodeva ministra pārraudzībā esošajam Iekšējās drošības birojam.

Vienlaikus policija pati veic dienesta pārbaudi par policistu darbu izsaukuma laikā. 

Uz jautājumu, vai kāds mēģināja jaušanas pēdas slēpt, Eklons atbild, ka “nav absolūti tādas informācijas”. Viņš uzskata, ka slēpt pēdas arī praktiski nav iespējams.

“Te ir jāņem vērā, ka ārā mums ir ziemas apstākļi. Cilvēki naktī, sēžot uz gaidi, ģērbjas klimatam atbilstoši. Es pieļauju, ka šāviena pēdas nebija redzamas,” sacīja ministrs.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) gan atzīmēja, ka viņu darbinieki nenosaka nāves cēloņus. Vai brigāde uz vietas redzēja šāviena pēdas, dienests neatklāj, jo notiek izmeklēšana, taču atzīmē, ka termins “bioloģiska nāve” nebūt neizslēdz vardarbīgu nāvi.

“Šādos gadījumos, īpaši, ja tās ir publiskas vietas un neskaidri apstākļi, tad, atbilstoši sadarbības algoritmiem, dienesta mediķi piesaista policiju, kura tālāk skaidro gan notikušā apstākļus, gan nozīmē ekspertīzes, lai noteiktu nāves cēloni,” teica Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Kāpēc policija par šautu brūci neuzzināja uzreiz – vai abi mednieki to noklusēja? 

Par medību platībām Stopiņu pusē atbild Pierīgas mednieku kluba valdes loceklis Kaspars Šuikovskis. Viņš apliecina, ka medības ar viņu bija saskaņojis kluba biedrs Jānis Leimans, bijušais Stopiņu novada deputāts, aktīvs kluba biedrs, kurš organizē dzīvnieku piebarošanu un būvē torņus.

Šuikovskis apgalvoja, ka viņam vēlāk paziņots, ka cilvēks ir gājis bojā, iemeslus neprecizējot. Nerunīgs par notikušo bija Leimans, nosacītais namatēvs, jo vienīgais no trim medību dalībniekiem ir Pierīgas mednieku kluba biedrs.

“Principā visa informācija, ko es zinu, ir no medijiem,” sacīja Leimans. Uz jautājumu, vai vispār medībās bija klāt, Leimans atbild, ka nav drošs, vai drīkst notikušo komentēt. Leimans arī neatbildēja, vai un kāds statuss viņam piemērots Iekšējās drošības biroja izmeklēšanā.

“de facto” rīcībā esoša neoficiāla informācija liecina, ka

Garkalnam konstatēta cauršauta brūce. Kurš šāvis, nav skaidrs.

Vaicāts, vai šāvējs varētu būtu policijas ģenerālis Šulte, ministrs atbildēja sekojoši: “Cik mēs zinām, medībās piedalījās trīs cilvēki. Viens no tiem ir gājis bojā. Ir divi atlikušie. Iespēja, varbūtība 50%.”

Policijas ģenerālis Šulte lēmumu par došanos izdienas pensijā pieņēmis pats, teica policijā. “de facto” ar viņu sazināties neizdevās. 

“De facto” ir zināms, ka nošautais Garkalns un Šulte bieži medījuši kopā. Garkalnam kā apsardzes firmas “Alabais” īpašniekam bija labi sakari ar iekšlietu nozarē strādājošajiem. Garkalnam arī piederēja drošības sistēmu kompānija kopā ar bijušā Rīgas kriminālpolicijas priekšnieka Andreja Sozinova dēlu Ričardu Sozinovu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV de facto

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
anna
anna

Tāds pats policijas ģenerālis medī neretas pusē. Mašīnas naktī lēni pārvietojas, gaismas stari spīd, tad apstājas, atskan šāvieni vietās, kur nav neviena torņa un nav kur uzkāpt, lai varētu izšaut no 2.5 m augstuma.
Šad tad tiek atrasti nošauti un neatrasti zvēri. Pierādīt neko nevar. Domāju, ka arī tagad neko nepierādīs.
Visa informācija, t. sk. no ministra puses, liecina par faktu slēpšanu. TĀ IR KORUPCIJA VISAUGSTĀKAJĀ LĪMENĪ.

Jaut
Jaut

NPD mediķu neprofesionalitāte , vai nozieguma slēpšana ?

Betonētājs
Betonētājs

Interesanti, vai Mūrnieka zeperiem izdosies “sakoļīt” rūdītu ģenerāli? Ar robežsargu ģenerāļiem tas neizdevās un viņiem pat atvainojās un samaksāja kompensācijas.

Ğirts
Ğirts

Tas nav ģenerālis,bet gan visprastākais mīzals!