Par Latvijas Universitātes rektoru pārliecinoši ievēlēts Indriķis Mužnieks

Ceturtdien, 6. jūnijā, Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulce ārkārtas sēdē augstskolas rektora amatā ievēlējusi līdzšinējo rektoru Indriķi Muižnieku.

Satversmes sapulces ārkārtas sēdē šodien notikusi LU rektora vēlēšanu otrā kārta, kurā delegāti balsojuši tikai par vienu kandidātu – vēlēšanu pirmajā kārtā visvairāk balsu ieguvušo Muižnieku.

Par Muižnieka ievēlēšanu nobalsoja 132 delegāti, pret – 112 delegāti. Deviņas balsošanas zīmes atzītas par nederīgām, un to skaits ierēķināts pret ievēlēšanu balsojošo zīmju kopskaitā. Pirms balsojuma Satversmes sapulces delegāti skaidroja, ka, lai rektors tiktu atzīts par ievēlētu, viņam jāsaņem vairākums balsu. Lai noteiktu vairākumu, par ievēlēšanu nodotās balsis skaitītas attiecībā pret vēlēšanu zīmju, kurās balsots par neievēlēšanu, un par nederīgām zīmēm atzīto vēlēšanu zīmju kopskaitu.

Kā izriet no LU Vēlēšanu komisijas pārstāvja sacītā, vēlēšanu otrās kārtas norise faktiski nozīmē atzīt, ka pirmā vēlēšanu pirmā kārta noslēgusies bez rezultāta. Toreiz Muižnieks ieguvis vairāk balsu nekā viņa konkurents, taču līdz balsu vairākumam pietrūkušas dažas balsis.

Par Muižnieka atkārtotu iecelšanu rektora amatā vēl jālemj Ministru kabinetam.

Kā ziņots, šodien notiek LU Satversmes sapulces ārkārtas sēde, kas sasaukta saistībā ar pretrunīgajiem augstskolas rektora vēlēšanu rezultātiem.

Muižnieks iepriekš izdevis rīkojumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai “stiprinātu tiesiskumu un universitātes reputāciju”.

24.maijā LU Satversmes sapulcē par augstskolas rektoru ar 141 balsi atkārtoti tika ievēlēts Indriķis Muižnieks. Kopumā no 300 LU Satversmes sapulces dalībniekiem reģistrējās un balsoja 286 dalībnieki. Divi biļeteni tika atzīti par nederīgiem. Pret Muižnieku balsoja 143 dalībnieki.

Savukārt par otru kandidātu, profesoru Gundaru Bērziņu balsoja 128 dalībnieki, bet pret – 156 dalībnieki.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hehe
hehe

kartotēkas pārstāvji laipni aicina LU.