“Norvik bankas” īpašnieks par kukuļa izspiešanu

Norvik

“Norvik bankas” īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs apgalvo, ka pierādījumi ir pietiekami, lai apstiprinātu viņa skaļos apvainojumus Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam.

Proti, ka Latvijas Bankas vadītājs vairākkārt no viņa spiedis kukuļus. Pierādījumus Guseļņikovs sola iesniegt Valsts policijai, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

“Tas sākās 2015. gada beigās, 2016. gadā es kādu brīdi domāju, ka es no viņiem tikšu vaļā. Cilvēks, kurš mani aizveda pie [Renāra] Kokina, ir bijušais “Latvijas Krājbankas” top menedžeris, kurš strādāja pie “Krājbankas” akcionāra [Vladimira] Antonova. Kad mums tiešām bija problēmas ar vēja parka attīstītāju “Winergy”, viņš teica, ka zina cilvēku, kurš bija Antonova jumts, un šis cilvēks varot atrisināt visus jautājumus.”

Guseļņikovs stāsta, ka toreiz bijis pārsteigts, ka šis cilvēks nevar neko atrisināt, līdz ieradās Ilmārs Rimšēvičs.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc 2015. gadā nevērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un savus skaļos apgalvojumus pauda vien tagad, kad iesniegta prasība starptautiskajā tiesā Vašingtonā, Guseļņikovs skaidro: “Mēs patiesībā sen jau vērsāmies. Mēs vērsāmies atbildīgajā iestādē šeit, Londonā, atbilstoši manai dzīvesvietai. Mēs informējām Eiropas Centrālo banku pagājušā gada rudenī,” sakot, ka informējam par kukuļa izspiešanu no augstas valsts amatpersonas puses.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar