Meroni kriminālprocesa izmeklētājai Čuprikai brīnumainā kārtā lietošanā parādījusies jauna automašīna

Veronika Čuprika
Ekrānuzņēmums

Šveices jurista Rūdolfa Meroni kriminālprocesa negribīgajai sācējai un izbeidzējai, Valsts policijas galvenajai inspektorei Veronikai Čuprikai, nedeklarējot ne dāvinājuma saņemšanu, ne līzinga līguma slēgšanu, 2019. gadā lietošanā brīnumainā kārtā parādījusies jauna automašīna Toyota Corolla.

Kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā datu bāzē atrodamā V. Čuprikas valsts amatpersonas deklarācija par 2019. gadu, viņa nav bijuši ne deklarējami skaidras vai bezskaidras naudas uzkrājumi, ne parādi vai izsniegti aizdevumi.

Gada laikā vecākā inspektore atalgojumā saņēmusi 32 195 eiro (pirms nodokļu nomaksas) un vēl 82 eiro „u.c. ienākumus” no Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra. Tas nozīmē, ka pēc nodokļu nomaksas V. Čuprika atalgojumā varētu būt saņēmusi aptuveni 22 tūkstošus eiro.

Taču, neraugoties uz to, ka policijas izmeklētāja nav deklarējusi nevienu veiktu darījumu, kuru summa pārsniegtu 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (2019. gadā tie bija 8600 eiro), viņas lietošanā 2019. gadā ir nonākusi jauna, tā paša 2019. gada izlaiduma automašīna Toyota Corolla. Šādas jaunas automašīnas standartcena vislētākajā versijā ir apmēram 17 000 eiro.

Visticamākais, izmeklētāja nav uzskatījusi par nepieciešamu deklarēt noslēgtu līzinga līgumu, taču ir iespējami arī citi izskaidrojumi. Pietiek jau informēja par to, kā bēdīgi slavenā Ventspils noslīkušā bērna vecāku „nedeklarēto ienākumu” prokurore Rūta Leišavniece nebija publiski deklarējusi automašīnas Toyota Yaris iegādes darījumu, bet prokuratūra secināja, ka viņa, „iespējams, nav ievērojusi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” un Ministru kabineta 2002.gada 22.oktobra noteikumos Nr.478 “Kārtība, kādā aizpildāmas, iesniedzamas reģistrējamas un glabājamas valsts amatpersonu deklarācijas un aizpildāmi un iesniedzami valsts amatpersonu saraksti” noteikto valsts amatpersonas deklarācijas aizpildīšanas kārtību”.

Tiesa, R. Leišavnieci sodīt prokuratūra neuzskatīja par iespējamu, jo esot iestājies noilgums. Savukārt V. Čuprika automašīnu lietošanā bez darījuma deklarēšanas ieguvusi tikai 2019. gadā.

Kā jau informēts, izmeklētāja V. Čuprika ir zināma ar to, ka kriminālprocesu saistībā ar R. Meroni iespējamām nelikumīgām darbībām ar „apsaimniekojamo” arestēto mantu sāka tikai pēc stingra prokuratūras norādījuma un marta beigās to ir paklusām izbeigusi nozieguma sastāva neesamības dēļ.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

2 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
sistre
sistre
3 gadus atpakaļ

un te kāds netic brīnumiem, arī Ziemassvētku vecītim? …. tad jau droš ceļš pie bordānistiem

ieteikums
ieteikums
3 gadus atpakaļ

Cik gan banāli vienveidīgi ir melnā PR piekopēju gājieni. Vai tad neko jaunu nevar izdomāt? Kaut vai no Sprūda pamācieties. Vismaz bija interesanti.