Tiesībsargs Juris Jansons sniedzis skaidrojumu, kāpēc ceturtdien kārtējo reizi neieradās Saeimā , kur viņam vajadzēja nolasīt tiesībsarga ziņojumu. Viņš kopš ceturtdienas atrodoties slimnīcā kardioloģisku un neiroloģisku problēmu dēļ, kas saistītas ar augstu asinsspiedienu un sirds aritmiju.
Darba nespējas lapa Jansonam bijusi jau trešdien, 21.maijā, un esot bijis skaidrs, ka veselības problēmu dēļ viņš Saeimā ceturtdien nevarēšot ierasties, par ko tiesībsarga vietniece nosūtījusi vēstuli parlamenta prezidijam.
Jansons nenoliedz, ka šī nav pirmā reize, kad viņš neierodas uz ziņojuma nolasīšanu.
Izskanējušās bažas par viņa pārlieku aizraušanos ar alkohola lietošanu viņš nekomentē: “Šo es nekomentēšu, tās būtu baigās spekulācijas kaut ko teikt par to,” tā Jansons.
Viņš nenoliedz, ka savā dzīvē ir lietojis alkoholu, iespējams, pārāk daudz, un “tas atstāj zināmas konsekvences”. Vienlaikus viņš uzsver, ka darba laikā nav bijušas situācijas, kurās viņam alkohola dēļ būtu trīcējušas rokas vai būtu manāmas kādas citas fiziskas izpausmes.
Jansons norāda, ka tiesībsarga birojā ieviesis “agresīvu komunikāciju uz sabiedrību, politiķiem, īpaši ierēdniecību”. Birojs tajā laikā nebija atpazīstams, tā dokumentus bieži vien neņēma vērā, tādēļ ar šādu agresīvo komunikāciju Jansons centies panākt, lai birojs tiktu ievērots. Šajā laikā birojā tika izveidota arī atsevišķa komunikācijas nodaļa.
Tāpat viņš stāsta, ka jau kopš pirmās dienas, kad viņš sāka strādāt birojā, nodaļu vadītājiem ir bijis ļoti liels pilnvarojums, un uz paša tiesībsarga galda nenonākot faktiski neviens iesniegums. “Tie caur lietvedību nonāk tajās nodaļās, kurās būtu ar to jāstrādā,” sacīja tiesībsargs.
Savukārt publiskajā telpā viņš pēdējā laikā neesot manīts, jo daudzi no pasākumiem saistās ar lielāku vai mazāku alkohola patēriņu. Tomēr no Jansona noprotams, ka pats no alkohola lietošanas viņš atteicies gan nav.
Jautāts, vai neplāno pats atkāpties no tiesībsarga amata, Jansons atzina, ka lēmumu nav pieņēmis. “Es negribētu sasteigt ar nekādiem lēmumiem. Ir kolēģi, kas saka, ka ir jāatkāpjas, bet ir tādi, kas saka – nekādā gadījumā,” stāsta Jansons. Viņš pie šī jautājuma atgriezīšoties, kad tiks izrakstīts no slimnīcas. Kad tas varētu notikt, viņš nemācēja teikt.
Jansons izteic arī nožēlu par politiķu rīcību, komentējot viņa neierašanos Saeimā – lielākajai daļai no viņiem nemaz nevajadzētu atrasties politikā. “Viņi faktiski nospārdīja guļošo ar kājām,” teica viņš.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
No laba darba tapat vien nedzer un neiet prom