„Latvijas dzelzceļš” – miljonu zaudējumi radīti, kurš par to atbildēs un maksās?

hibrīdkarš

AIVARS STRAKŠAS

Nesen VAS “Latvijas dzelzceļš” ir saņēmusi ES skaidrojumu par sankciju pielietošanu attiecībā pret Baltkrievijas dzelzceļu. Kā tas jau bija iepriekš paredzams, Lietuvas un Igaunijas rīcība ir bijusi pareiza un Latvijas nepamatota.

„Latvijas dzelzceļa” neprofesionālās un nepamatotās rīcības rezultātā zaudējumi ir radīti gan pašam dzelzceļam, gan citiem uzņēmumiem. Precīzu zaudējumu apmēru var noteikt, tikai veicot pārbaudi „Latvijas dzelzceļā”, taču ir skaidrs, ka tie būs mērāmi miljonos.

Kurš par to uzņemsies atbildību? Kur un kādā līmenī tika pieņemts lēmums apturēt satiksmi ar Baltkrieviju? Varbūt tas kādam neliekas svarīgi, jo maksās tāpat Latvijas nodokļu maksātāji, ne pats, turklāt naudas ir vairāk nekā jebkad?

Iespēja viegli aizņemties rada ilūziju, ka nauda nav jānopelna. Ir aizmirsusies arī tautas paruna par to, ka bezmaksas siers ir tikai peļu slazdā.

Vai ir saprātīgi balstīt valsts nākotni uz pieņēmumu, ka būsim tā “gudrā pele”, kas apēdīs sieru un paspēs izmukt no slazda (apšmaukt/uzmest kreditorus un parādu neatdot)?

P.S. “Tramvajā” nejauši noklausījos sarunu, ka jūlija sākumā vienam no Latvijas dzelzceļa pārvadātājiem bija jānoslēdz līgums par 600 tūkstošu tonnu pārvadājumiem no Vidusāzijas uz Latvijas ostām. Šobrīd būtisks apjoms un svarīgs no dažādiem aspektiem. Ja šis darījums neizdosies, var sanākt tiesāšanās ar VAS “Latvijas dzelzceļš”, un zaudējumi tiks uzkarināti uz valsts budžetu.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Karoga raušanas cena
Karoga raušanas cena

Vainīgs ir tā sauktais prezidents. Kurš rāva karogu un rēja uz kaimiņiem? Un vēl visādi bļāvēji ka vajag sankcijas. Pat nesaprata ka šajā valstelē kādam par tām sankcijām būs jāmaksā. Pirms 3 gadiem rēja, tagad par riešanu pienācis laiks maksāt. Starp citu, sankcijas nestrādā. Pilni veikali ar Krievijas precēm. Protams loģistikas ķēdēs, kkur iegūst citas valsts izcelsmi papīros. Tāpēc arī LV visos rādītājos viss slikti, jo ir bļāvēji, kas nedomā par sekām.

Suņanagla
Suņanagla

Vainīgs ir hūtveidīgais ar tranzīta domāšanu, jo daļa smadzeņu aizgāja tranzītā.

Edgars
Edgars

Tā ir Kariņa kā Ministru prezidenta atbildība un viņa sekretāru, konsultantu un padomnieku līdzatbildība. Kariņš no krēsla ir prom un tagad jāpārvietojas uz cietuma kameru un jāatbild gan par Covid 19 vakcīnu bezjēdzīgu iepirkumu, par OIK radītiem zaudējumiem Latvijas ekonomikai, par Latvenergo fosīlo gāzes iepirkumu, par visām tām nejēdzībām, ko sastrādājis 5 gadu laikā. Kariņš ir liels speciālists enerģētikas jautājumos, jo bija uzņēmies atbildību par zaļo enerģētiku Eiropas parlamentā un par to saņēma pienācīgu atalgojumu, bet Latvijas budžetā nodokļus nemaksāja.