Lato Lapsa vērsies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā, lūdzot sākt kriminālprocesu pret trim Drošības policijas amatpersonām, kas saskaņā ar iesniegumā aprakstītajiem faktiem varētu būt veikušas virkni noziedzīgu nodarījumu, tostarp sniegušas apzināti nepatiesas liecības, pārsniegušas dienesta pilnvaras un sniegušas nepatiesu dienesta ziņojumu.
Kā jau ziņots, 29. aprīlī Lato Lapsa bija ieradies Drošības policijas ēkā Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99A, lai saskaņā ar Iesniegumu likumu iesniegtu iesniegumu mutvārdos. Līdzi žurnālistam bija diktofons, ko viņš bija plānojis izmantot, lai tajā ierakstītu viņa iesniegto mutvārdu iesniegumu un nepieļautu, lai iesnieguma pieņēmēji – Drošības policijas darbinieki – to kādā veidā izkropļotu.
Pēc tam, kad izrādījās, ka Drošības policija vispār nav lietas kursā par mutvārdu iesniegumu nodošanu, ko paredz Iesniegumu likums, un mēģina atrast kādu risinājumu, caurlaižu telpā ieradās Drošības policijas darbinieks Andris Klešs un agresīvā formā paziņoja, ka, tā kā esot radušās aizdomas, ka Lato Lapsa veicot audioierakstu, viņam vajadzēšot iziet drošības pārbaudi. Kad Lato Lapsa sāka uzdot jautājumus par šāda lēmuma un pārbaudes tiesiskumu, viņš tika aizturēts “par pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām”.
Uz šīs lietas pirmo tiesas sēdi 16. jūnijā neviens Drošības policijas pārstāvis nebija ieradies, taču tad pēc Lato Lapsas un viņa advokātes Jeļenas Kvjatkovskas lūguma tiesa trīs Drošības policijas darbiniekus – Andri Klešu, Arni Kupču un jau plaši pazīstamo Iļju Boronovski, kas divus gadus “izmeklēja” pret Lato Lapsu safabricēto, šogad prokuratūras izbeigto kriminālprocesu saistībā ar grāmatu Cits ķēķis – uz 23. jūlija tiesas sēdi izsauca ar pavēsti (attēlā – visi trīs pirms tiesas sēdes sākuma).
Pēc tam, kad Drošības policijas pārstāvji bija izteikuši prasību noslēpt šajā tiesas sēdē spriesto no sabiedrības, to tradicionāli pamatojot ar nepieciešamību aizsargāt valsts noslēpumu un citas neizpaužamas ziņas, Vidzemes priekšpilsētas tiesa paziņoja tiesas sēdi par slēgtu.
Kā zināms Pietiek, tieši administratīvās lietas materiālos esošie materiāli, kā arī tiesas sēdē izskanējušais (pret kā nonākšanu atklātībā kategoriski bija Drošības policija) ir bijis par pamatu Lato Lapsas iesniegumam Ģenerālprokuratūrai, kura tiek aicināta uzsākt kriminālprocesu pret Drošības policijas darbiniekiem Klešu, Kupču un Boronovski.
Šīs lietas “iztiesāšanas laikā tika nodibināti fakti, kas norāda uz reālu iespēju, ka Drošības policijas amatpersonas ir izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 300., 317. un 328.pantā”, norādīts Lato Lapsas iesniegumā, kam pievienoti arī konkrēti pierādījumi.
Kā zināms, pašlaik ar tiesas spriedumiem ir izbeigtas abas administratīvā pārkāpuma lietas par it kā notikušu Lato Lapsas pretošanos “Drošības policijas darbinieku likumīgām prasībām”. Pirmo no šiem spriedumiem Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža vietā, pakļaujoties Iekšlietu ministrijas un Drošības policijas spiedienam, ir pārsūdzējis viņa pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.
Avots: Pietiek.com