Kurš pasūtīja Sprūda kārtējo aizturēšanu?

Māris Sprūds

Valsts policija 24.aprīlī aizturēja četras personas, tostarp jau reiz aizturēto Māri Sprūdu. Nākamajā dienā tapa zināms, ka bijušajam maksātnespējas administratoram Sprūdam Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa tomēr nolēma apcietinājumu nepiemērot, un pēc šī lēmuma paziņošanas Sprūds žurnālistiem pavēstīja, ka aizturēšana viņu neesot izbrīnījusi, jo “par to, ka viena ieinteresētā persona izmisīgi mēģina kaut ko uzražot, tas jau bija sen zināms”.

Portāls Pietiek nācis klajā ar versiju, kura varētu būt šī Sprūda pieminētā “ieinteresētā persona”:

Jauno bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda un vēl vairāku personu aizturēšanu varētu būt pasūtījis kādreizējais uzņēmuma Drogas īpašnieks, vēlākais neveiksmīgais nekustamo īpašumu attīstītājs Rafails Deifts, liecina neoficiāla informācija. Valsts policija par šo kriminālprocesu klusē, savukārt  Luminor banka oficiāli atzīst, ka šajā procesā esot cietušā statusā.

Kā rāda Lursoft datu bāze, pašlaik Deiftam pieder kapitāldaļas uzņēmumos Baltā bura, Rītava holdings un Dominante Capital. Taču vēsturiski viņa vārds labāk zināms saistībā ar tagad maksātnespējīgo uzņēmumu Roņu ieleja 2, kas attīstīja milzīgos loģistikas kompleksus Dominante Ķekavā, ko kreditēja tagadējā Luminor banka.

Deifta uzņēmējdarbību smagi skāra 2008. gada krīze, savukārt 2013. gadā aizdomās par iespējamiem saimnieciskiem noziegumiem tika sākts kriminālprocess, kura ietvaros tad arī tagad, piecus gadus vēlāk notikušas īslaicīgās aizturēšanas.

Valsts policija par lietas apstākļiem klusē, savukārt vienīgais, ko atzīst Luminor banka, ir: „Kādu laiku atpakaļ banka kā cietušais ir vērsusies policijā ar iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu. Lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu, sīkākus komentārus par lietu vai iesaistītajām personām sniegt nevaram.”

No vairākiem avotiem Pietiek saņēmis ziņas par to, kā Deifts pēdējā laikā intensīvi meklējis prasmīgus juridiskās palīdzības sniedzējus ar efektīviem kontaktiem tiesībsargāšanas iestādēs, kuri viņam varētu izlīdzēt šī procesa ietvaros, un tieši ar to arī esot skaidrojama Kriminālpolicijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes aktivizēšanās.

Kā viena no personām, kas saistīta ar kriminālprocesu, tiek minēts arī bijušais Roņu ielejas 2 maksātnespējas administrators Raivis Stumbergs, kurš 2012. gadā aģentūrai LETA bija minējis, ka lielākais uzņēmuma kreditors ir AS Nordea banka (tagad – Luminor) un bankas prasījums ir 23 miljoni latu.

Stumberga 2017. gada amatpersonas deklarācija vēl nav pieejama, taču 2016. gadā viņš deklarējis, ka no „advokāta profesionālās darbības” ienākumos guvis vairāk nekā 556 tūkstošus eiro.

Viņa sieva ir maksātnespējas administratore Agnese Belicka-Stumberga, kas līdz 2016. gadam bijusi iepirkumu komisijas locekle pēdējā laikā skandalozajā Latvijas Autoceļu uzturētājā.

Pēc Stumberga Roņu ielejas 2 administratore bija Liene Ābola, par kuru Maksātnespējas administrācija pērnvasar atzina, ka viņa „nav ievērojusi Maksātnespējas likuma normas”, pieaicinājusi kā speciālistus ar sevi saistītas personas un komersantus, slēgusi ekonomiski nepamatotus līgumus un iegūtos līdzekļus novirzījusi ar sevi saistītām personām.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

0 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments