Vai varbūt kukuļus Rimšēvičam devusi Eiropas Komisija? Izklausās dīvaini? Tikai ne profesionālai žurnālistei un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra redaktorei Ingai Sprinģei.
Sestdienas vakarā, kad jau bija izskanējušas ziņas par kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darba un dzīves vietās, šos negaidītos notikumus mikroblogošanas vietnē Twitter apsprieda divas Latvijas politikas ekspertes, profesionāles – jau pieminētā pētnieciskās žurnālistikas centra redaktore un domnīcas Providus direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.
Domnīcas vadošā pētniece (!) brīnās: “Vislielākā mistērija šajā stāstā: kas Latvijā ir atkarīgs no Latvijas Bankas prezidenta tāds, ka tur varētu būt aizdomas par korupciju?”
Tiešām mistērija. Mazā pašvaldībā, pētnieces prāt, korupcija ir iespējama. Pašvaldības uzņēmumā, protams, arī, valsts kapitālsabiedrībā arī, bet Latvijas Bankā, kas pārvalda daudzus miljardus vērtus aktīvus, ietekmē visus pašus svarīgākos lēmumus attiecībā uz finanšu industriju – mistērija. Kāda tur varētu būt korupcija, brīnās domnīcas vadošā pētniece. Taču viņai uzreiz iet palīgā pētnieciskā žurnāliste: “Sāksim ar to, ka tieši LB uzstāja, ka LV jāatdod starptautiskajiem aizdevējiem visa summa. Precīzāk – Rimšēviča kungs. Kā redzējām vēlāk, citas valstis vienojās par daļēju atmaksu.”
Tātad pētnieciskā žurnāliste uzskata, ka tāds lēmums rada aizdomas par korupciju. Vērojot šādu domnīcas vadošās pētnieces un pētnieciskās žurnālistikas centra redaktores diskusiju, nevar īsti saprast, cik tālu viņu nekompetence un muļķība sniedzas. Starptautiskie aizdevēji, kuriem izdevīgu lēmumu esot izlobējis Rimšēvičs, ir Starptautiskais Valūtas fonds un Eiropas Komisija. Nez, kuru no šīm iestādēm pētnieciskā žurnāliste tur aizdomās? Tāpat nav skaidrs, kādai ir jābūt iestādei, valsts uzņēmumam vai amatam, lai tajā Kažokas prāt būtu iespējama korupcija, ja Latvijas Banka nekvalificējas?
Korupcija – tas, protams, ir slikti, bet to attiecīgi aizliedz likums un, kā redzams, izskauž dažādas iestādes. Bet ko darīt ar muļķību un stulbumu, kuru likums diemžēl neaizliedz, un no kura ļaunums noteikti nav mazāks?
Autors: Jurģis Liepnieks
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!
Kads brinums…tas sorosu pakalpins kopa ar savu bracku Repsi ir viena maisa bazami…
Jā, arī mani, dīvānā pirdēju, pārsteidz šāds žurnālistes un pētnieces viedoklis.
Cienījamie, puaro.lv un delfi.lv komentāru lasītāji! Vēlos izteikt paziņojumu. Manuprāt, svarīgu paziņojumu. Tas ir saistīts ar to, ka Delfi liedz pieeju savai komentāru sadaļai, bloķējot IP adresi. Daži spriež, ka Delfiem ir tādas tiesības. Bet, manuprāt, Delfiem nav tādu tiesību. Jo Delfi komentāru sadaļa ir publiska vieta, kur cilvēkiem izteikt savas domas, tāpēc tajā nedrīkst būt nekāda veida diskriminācija, pat tad, ja Delfu administrācijai nepatīk tas, ka daudzi komentāru rakstītāji nav gatavi domāt vienādi un sludināt vienu vienīgo “pareizo” viedokli, kurš nedrīkst atšķirties no portāla Delfi politikas. Tas būtu tāpat, kā kāds privāts veikalnieks liegtu savā veikalā kādam nopirkt maizi,… lasīt vēl »
Interesanti kādus nodoķļus saņem delfi no tautas :)))
Ja Jūs publicējat šādus murgus, tad Jūs vajadzētu bloķēt visiem portāliem!
Uz upuraltāra vajag svaigu gaļu. Vajag kādu, ko vainot visās dzīves nelaimēs. Šķēle un Šlesers visiem apnikuši, ar Koļegovu izrādījās par maz, tad nākas upurēt Rimšēviču.
LB no Rīgas Satiksmes vai Latvenergo atšķiras tikai ar to, ka kontrole LB mazāka. Var viņi visu- iepirkumi, cash-backi, līgumi. Baumas jau visu laiku dzirdētas arī par ietekmi uz FKTK lēmumiem. Visos lielajos banku slēgšanu/bankrotu/maksātnespēju keisos sava loma, arī vienīgais sakaru kanāls ar ECB. Ja strādā negodīgi, tad var ņemt naudu par visu.
Mans 2015.g. raksts par Latvijas Bankas nelietībām: http://www.infotop.lv/article/lv/mario-dragi-latvijas-atbrivotajs
Tā ir politika un par to Saeima var nepārvēlēt viņu uz nākamo termiņu, bet tur nav nekā tāda, lai iesaistītos KNAB.
Līmenis :)
Kožokas izbrīns ir saprotams – kādus tad tieši ar konkrētām fiziskām vai juridiskām personām saistītus lēmumus pieņem Latvijas bankas prezidents?