Ierosināta krimināllieta pret Nodrošinājuma valsts aģentūras vadību par neatbilstošu dzeloņstiepļu piegādi robežžogam ar Baltkrieviju

dzeloņdrātis

Krimināllietā par iespējamām nelikumībām, piegādājot neatbilstošas dzeloņstieples robežžogam ar Baltkrieviju, tikusi apsūdzēta  Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) vadība.

Publiski pieejamais Rīgas pilsētas tiesas kalendārs liecina, ka apsūdzēta  NVA direktore Ramona Innusa. Toreizējo Iekšlietu ministrijas amatopersonu par NVA direktori 2021. gada vasarā iecēla iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“Republika”) pēc tam, kad bez rezultāta noslēdzās konkurss uz NVA direktora vietu.

Tāpat apsūdzēts NVA Infrastruktūras attīstības departamenta vadītājs Oskars Dzirkalis, kurš ir viens no trīs Innusas vietniekiem. Viņš savulaik bijis VAS “Tiesu namu aģentūra” valdes priekšsēdētājs.

Apsūdzēto vidū arī Raimonds Dūcis, kurš patlaban ir NVA Administratīvā un iepirkumu departamenta vadītājs. Publiski pieejamā informācija liecina, ka Dūcis 2000. gadu sākumā bijis galvenais speciālists Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Tāpat viņš savulaik strādājis par padomnieku un vecāko ekspertu Aizsardzības ministrijā.

Apsūdzēta arī NVA Juridiskās pārvaldes Iepirkumu juridiskā atbalsta nodaļas vadītāja Baiba Dzene un uzņēmuma “DN Sistēmas” līdzīpašnieks Juris Teivāns.

Pirmā sēde Rīgas pilsētas tiesā Mazā Nometņu ielā plānota 24. aprīlī plkst.10.

NVA un minētās amatpersonas komentārus nesniedz, tostarp par to, vai tām piemēroti drošības līdzekļi. Arī prokuratūra nekomentē, vai amatpersonām ir piemēroti drošības līdzekļi. Abās iestādēs aicina ar jautājumiem vērsties pie procesa virzītāja, kas patlaban ir tiesa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Māra
Māra

Pārāk uzkrītoši un bieži redzams, ka valsts institūcijas, aģentūras ir vadošās valsts apzagšanas iestādes. VNĪ savā prātā jau kopš Mottes laikiem pārdēvēju par Valsts Noziedzīgajaiem īpašumiem, VNĪ abreviatūrai atbilst arī Valsts Nolaistie īpašumi. Jo ilgāk velk garumā atjaunošanu – tā, lai nonāk līdz kliņķim, jo pieaug tēriņi jeb izkrāptās naudas apmēri. Tikpat uzskatāmi arvien darbojies Latvijas Valsts dzelzsceļš un Autotransporta direkcija. Aizsākto piemēru var papildināt atkarībā no savas atmiņas un pieredzes… Trakākais ir tas, ka valsts galveno amatpersonu publiskajās runās korupcija un tās baisie apmēri vispār netiek pieminēti. Visi izl;iekas, ka valstī, kur visām galvenajām pozīcijām hroniski trūkst līdzekļu, viss… lasīt vēl »

Andrejs
Andrejs

DN Sistēmas,jeb Teivāns nevienu valsts objektu nav nodevis tādu,kāds ir projektā.Apkalpoju valsts iestādi,kur DN sistēmas ir likusi barieras un vārtus.Neviena no iekārtām neatbilst ekspluatācijas nosacījumiem.Nav ne IP marķējumu(Jo sakomplektēts no depo lētajām detaļām)Kravnesības neatbilst.To uzņēmumu sen vajadzetu aizvērt.Vai nu valsts parvaldē patīk kukuļi,vai strādā stulbeņi.Man liekas ka abi.

būrītis
būrītis

Gadu nobumbulēca līdz plikumam caurspīdīgumu meklēot visādas kanalizācijas NVO un komisiju komitejas, superpadomes… unn atkal kā parasti korupcijā un pofigismā Turpinam rullēt zaļā ilgtspopējā un zaļo laimes caurumi nepabeigtā žogā tā arī paliks Un putniņi laimīgi- labsajūtu neviens netraucēs

kurzemnieks
kurzemnieks

Kāpēc tāda “Nodrošinājuma valsts aģentūra” vispār ir vajadzīga? Tā ir lieka birokratija. Slēgt to būdu ciet un nekādas sāpju naudas nemaksāt.

Putins
Putins

Patiesībā jau tās drātis bija tādas kâdas vajag. Un tieši tāpēc arī ir lieta pret tiem, kas mēğināja sargāt robežu. Lai nepieļautu robežas stiprināśanu. Sorosīti grib lai drātis ir tādas, kas neko nedod un robežpārkāpējus neattur. Tā paša iemesla pēc bija arī lieta pret Robežsardzes vadību Pujātu un Martukānu. Mērķis ir ātrāk inkorporēt Baltkrieviju un Latkrieviju Krievijā.

Latvijas Meļuvīzija
Latvijas Meļuvīzija

Kapēc tādā gadījumā Drošības dienests neuzsāk lietu pret prokuratūru un Valteru Mūrnieku pēc Krimināllikuma 80. panta par pret Latvijas republiku vērstu darbību?