2009.gadā notikušo Gerkena mājas apzagšanu Langstiņos policija joprojām izmeklē

Valsts policija

Valsts policija (VP) joprojām turpina izmeklēšanu par 2009.gadā notikušo uzņēmēja Raimonda Gerkena, kā arī 2018.gadā notikušo toreizējā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča māju apzagšanu Langstiņos.

“Notiek izmeklēšana un sīkākus komentārus VP patlaban nesniegs,” norādījusi VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

2009.gada 18.novembra naktī Langstiņos, Vijolīšu ielā, garnadži, atspiežot otrā stāva balkona durvis, no uzņēmēja Raimonda Gerkena privātmājas nozaga lielu daudzumu naudas un juvelierizstrādājumus ar briljantiem.

“Izrādījās, ka dārglietas tomēr nav apdrošinātas,” toreiz teica Gerkens, piebilstot, ka “tā ir liela personīga sāpe”, ko komentēt viņš nevēlas.

Uzņēmējam kopējais nodarītais materiālais zaudējums bija ap 400 000 latu (ap 570 000 eiro). Nozagtā nauda bija dažādās valūtās.

Savukārt 2018. gada februāra beigās policija saņēma informācija par zādzību no Rimšēviča privātmājas. Māja tika apzagta nedēļu pēc tam, kad tajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu. Izbraucot uz notikumu vietu, tika konstatēts, ka notikusi iekļūšana mājā un no tās nozagtas mantas.

Rimšēvičs toreiz minēto saistīja ar tobrīd pēdējo nedēļu notikumiem. Toreiz KNAB Rimšēviču aizturēja par kukuļņemšanu. Toreizējais bankas prezidents uzskatīja, ka tas nav noticis nejauši. 

Vēlāk kļuva zināms, ka policija mežā atradusi aptuveni 200 kilogramus smago seifu.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš iepriekš stāstīja, ka, iespējams, nozagtajā seifā atradušies materiāli, kurus aizstāvība varētu izmantot Rimšēviča attaisnošanai.

Pats Rimšēvičs īsi pēc zādzības intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” apgalvoja, ka nozagtajā seifā atradās ģimenei svarīgas lietas – foto albumi, mūzikas un video ieraksti. Viņš norādīja, ka seifs atradās mājas otrajā stāvā, “nost no acīm”, kā arī to neesot varējis iznest viens vai divi cilvēki, bet māja tikusi apzagta desmit minūšu laikā. Pēc Rimšēviča teiktā, laikā, kad apzagta māja, viņš bijis ceļā no kino. Latvijas Bankas prezidents skaidroja, ka viņa mājai ir signalizācija, bet nav fiziska apsardze. Signalizācija ieslēgusies, apsardze ieradusies desmit minūšu laikā, bet zagļi jau bija aizbēguši.

Savukārt Rimšēviča bijusī sieva, Līga Rimšēviča, kura iepriekš medijos paudusi atbalstu savam bijušajam dzīvesbiedram, intervijā žurnālam “Privātā dzīve” bija apgalvojusi, ka zagļi bija ieradušies ar saviem ratiņiem, daudzatvilktņu kumodei bija atslēguši tikai vienu konkrētu atvilktni un seifu aizvilkuši ar līdzpaņemtajiem ratiņiem. Seifu gan bijis grūti novaldīt un tas ietriecies sienā pretim trepēm, izsitot palielu robu, viņa stāstījusi.

Kā zināms, naktī uz 20.septembri Langstiņos tika nogalināts zvērināts advokāts Rebenoks, bet viņa draugs un biznesa partneris Ingus Balandins savainots. Cerēsim, ka šī nozieguma atšķetināšana veiksies raitāk.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar