“Vienotības” reitings augustā – vēsturiski zemākajā līmenī

Vienotība

Augustā partijas “Vienotība” reitings nokrities līdz šim zemākajai atzīmei, bet līderos aizvien “Saskaņa” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina jaunākie politisko partiju reitingi, kas tapuši Socioloģisko pētījumu firmā SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma.

Kā ceturtdien vēstīja LTV “Panorāma”, augustā reitingu līderpozīciju dala Zaļo un zemnieku savienība un partija “Saskaņa”. Ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, par “Saskaņu” balsotu 18% pilsoņu. Tāds pats rezultāts būtu ZZS – 18% .

Salīdzinot ar jūliju, ZZS un “Saskaņa” kāpinājušas savus reitingus – pirms mēneša ZZS reitings bija 17,5%, bet “Saskaņas”- 17,8%.

Tālāk seko Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ar 9,3%. Arī šīs partijas reitings, salīdzinot ar jūliju, ir nedaudz pieaudzis.

Sliktāk augustā ir klājies Artusa Kaimiņa partijai “KPV LV”. Tās reitings pēdējos divos mēnešos krītas un augustā bija 5,3%.

Tomēr vissliktāk šomēnes klājies partijai «Vienotība», kuras reitings saskaņā ar SKDS veikto aptauju nokrities līdz vēsturiski zemākajam līmenim – 4,2%. Salīdzinoši ar jūliju kritums ir ievērojams – 2,1 procentpunktiem.

Iepriekš partijas «Vienotība» līderis Andris Piebalgs ir noteicis ļoti ambiciozus plānus – partijai līdz kongresam decembrī jāsasniedz vismaz 10% reitings.

Nu Piebalgs atzīst, ka jaunie reitingi ļoti apbēdina. Viņaprāt, vasaras mēnešos «Vienotība» darbojusies labi, strādājot pie budžeta, risinot izglītības un drošības jautājumus, kā arī cenšoties panākt caurspīdīgu Valsts ieņēmumu dienesta vadības izvēli. Partijas mērķis gan nav mainījies – «Vienotība» cer sasniegt 10% popularitāti. «Brīnumi laikam nenotiek, bet darbs turpinās,» saka Piebalgs.

Pavērojot citas Saeimā iekļuvušās partijas, redzams, ka augustā par Latvijas Reģionu apvienību balsotu 2,9%, bet par partiju «No sirds Latvijai» 2,5% vēlētāju.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar