Uzrunās tos, kam “Saskaņa” pagriezusi muguru -Rēzeknes mērs Bartaševičs plāno dibināt jaunu partiju

Paziņojot par izstāšanos no partijas “Saskaņa”, otrdien, 7. februārī, solī pretī ambīciju piepildījumam vadīt politisko spēku spēris Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Iniciatīvai dibināt jaunu partiju piebiedrojušies gandrīz visi Rēzeknes, Rēzeknes novada un Ludzas novada deputāti, kā arī “Saskaņas” pārstāvis iepriekšējo Saeimu prezidijā Andrejs Klementjevs. Lai gan viņu iesniegumus par izstāšanos trešdien, 8. februārī, “Saskaņas” vadība vēl nav saņēmusi, aizvietotāji jau esot padomā.

Sociālā aizsardzība, no valsts puses daļēji regulēta ekonomika un vienotas kopienas, vienotas Latvijas veidošana. Nulle kā no partijas “Saskaņa” izslēgtais Aleksandrs Bartaševičs ar šādiem mērķiem piesaka jaunu politisko spēku, ko plāno dibināt tuvāko divu mēnešu laikā. 

“Tālu neesam gatavi iet no “Saskaņas” partijas ideoloģijas. Vairāk pretenziju bija ne pret partijas programmu, bet partijas vadību,” stāstīja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Bartaševičs.

Domstarpības starp Aleksandru Bartaševiču un “Saskaņas” valdi pastāvējušas vēl laikā, kad to vadīja Jānis Urbanovičs. Šķelšanās Rēzeknes “saskaņiešu” rindās palikusi, lai gan, kā apgalvoja Bartaševičs, vakar  lēmumu pamest partiju pieņēma 120 biedri. Tādi ilggadēji “Saskaņas” deputāti Saeimā kā Ivans Ribakovs vai Jānis Tutins izvēlējās sanāksmi neapmeklēt vai par to nemaz nezināja.

Taču speciāli no Rīgas un Rēzekni, uz Aleksandra Bartaševiča sievai piederoša uzņēmuma telpām, kas izraudzītas par sapulces vietu, devās Andrejs Klementjevs.

“Es aizbraucu un sapratu, ka es nevarēšu pārliecināt ne pirmorganizāciju vadītājus, ne deputātus no Latgales. Sapratu, ka, ja mani vēlētāji Latgalē, ja es ar viņiem nevaru atrast kopīgu valodu un viņi pārmet partijas vadībai, ka neejam pareizajā kursā, tad es būšu kopā ar viņiem,” skaidroja 12. un 13. Saeimas sekretārs.

Klementjevs apgalvoja, ka pēc “Saskaņas” kongresa runājis ar vairākiem biedriem dažādākajos reģionos un konstatējis, ka bez publiskiem paziņojumiem partiju jau pametuši vai to drīzumā plāno darīt biedri arī no citām pilsētām, piemēram, Vidzemē. Kāpēc izstāties no partijas, lai dibinātu jaunu, kas ideoloģiski būs tāda pati?

“Saskaņas” valdes līdzpriekšēdētāja Regīna Ločmele paziņojumus par izstāšanos skaidro ar Aleksandra Bartaševiča ietekmīgo personību.

“Pat 100 cilvēku izstāšanās no partijas šos plānus neaizstās, mēs turpināsim savu ceļu un virzīsimies uz mūsu mērķiem. Uz doto brīdi mēs jau meklējam jaunus vadītājus un mums ir kandidatūras,” teica Ločmele.

Atšķirībā no rēzekniešiem, Daugavpils nodaļu biedru iesniegumu par izstāšanos no partijas saņemti. Vēl atšķirībā no Rēzeknes mēra, Daugavpils mērs uzsvēris, ka vēlas dibināt reģionālu partiju darbībai tieši Daugavpilī. Krievijas kā agresora nosodīšanas fakta nozīmību visas iesaistītās puses gan neuzsver. Vienlaikus Bartaševičs atzina: mēģināsim uzrunāt tos, kam “Saskaņa” pagriezusi muguru.

Kā zināms, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš 26. janvārī paziņoja, ka pieņēmis lēmumu izstāties no “Saskaņas” un veidot jaunu reģionālu politisko spēku. Lēmumu par izstāšanos no “Saskaņas” pieņēmuši arī visi pārējie partijas domes frakcijas politiķi. Pirms “Saskaņas” kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicies uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa, kā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. “Saskaņā” pieļāva diskusiju par Rēzeknes mēra Bartaševiča vietu partijā. Bartaševičs pirmdien, 6. februārī, tika izslēgts no partijas “Saskaņa”.  «Saskaņu» pameta vēl 120 biedri no Latgales.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kaža
Kaža

Varbūt pēdējais laiks pievērst uzmanību padomju okupantu sagatavotajiem ideoloģijas specialistiem – dažādu līmeņu komsorgiem,kompartijas nomeklatūrai,kuri pārak bieži figurē dažados tiesu procesos.Visspilgtākais–padomju okupantu ideoloģijas speciālists Lembergs un neskaitamie dažadu līmeņu komsorgi,kuri brīnumainā kārtā ieņem augstus amatus un izceļās ar noslieci uz šodienas fašistiskās un rašistiskās krievu pasaules,tās valodas un ietekmes bīstamu popularizēšanu.h

Good old sports
Good old sports

Shitaadi frukti visu laiku dibina kaut kaadas partijas un smirdina gaisu. Eeh, kad nu buutu labi shos kaut kaa izfiireet laukaa, lai dibina Mongolijaa, Sudaanaa, kaut vai Nauru. Protams, tur vinji aatri dabuutu pa galvu, bet paproveet tak var, vai ne? ;-)

abrenietis
abrenietis

Katram padomietim vajag dibināt savu partiju.

levitkucins
levitkucins

Jā. Kādi 3% nākošajās vēlēšanās noteikti saņems. Tātad kādi 300 tūkstoši no valsts. Kăpēc ne? Nav vairs jāskraida pie kargina uz pareksu, tagad tauta partijām uzsauc