«Saskaņas» premjera amata kandidāts būs Vjačeslavs Dombrovskis

Saskaņa
Foto: LTV

Pašreizējās Saeimas opozīcijas partijas “Saskaņa” dome pirmdien, 18.jūnijā, par savu premjera amata kandidātu apstiprināja ekonomistu Vjačeslavu Dombrovski, kā arī daudziem par pārsteigumu izvirzīja Valsts prezidenta amata kandidātu. Tas ir bijušais baptistu bīskaps Pēteris Sproģis. Viņi abi kandidēs vēlēšanās no “Saskaņas” saraksta.

Partijas “Saskaņa” dome pirmdien, 18.jūnijā, sanāca, lai izvirzītu savu Ministru prezidenta un arī Valsts prezidenta amata kandidātus. Par premjeru pārsteigumu nebija – jau iepriekš izskanējis, ka tas būs ekonomists un bijušais ekonomikas un izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Taču kandidāts uz Valsts prezidenta amatu bija pārsteigums – nu jau bijušais baptistu bīskaps Pēteris Sproģis. Lai arī “Saskaņai”, kā tās pārstāvji uzsvēruši, ir liels biedru skaits, šie abi cilvēki nav no partijas iekšienes.

“Mēs esam vērsušies pie cilvēkiem, kas jau ilgus gadus ir mūsu atbalstītāji, bet nav to teikuši skaļi. Varbūt arī baidoties no represijām.

Mēs esam vērsušies pie cilvēkiem, kas varbūt arī nekad nekļūs par “Saskaņas” biedriem, bet ir gatavi plecu pie pleca strādāt,” norādīja “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs.

Vjačeslavs Dombrovskis savā runā akcentēja, ka ir būtiski īstenot gan latviešu, gan nelatviešu sapni par pārtikušu Latviju. “Pacelt dzīves līmeni, pacelt pensijas un atvēlēt ievērojamus resursus izglītībai un veselības aprūpei. Bet tam man ir nepieciešama jūsu palīdzība. Paldies jums,” viņš sacīja.

Līdzīgi par kopīgiem mērķiem viesiem Latvijas iedzīvotājiem runāja arī Pēteris Sproģis: “Mums visiem latviešiem, krieviem, ebrejiem, ukraiņiem un citiem Latvijas piederīgajiem šeit ir viens liktenis. Mēs dzīvojam kopā, visi esam vienā laivā. Mums kopā ir jāvirzās uz priekšu.

Sabiedrības sašķelšana divās kopienās nav tikai drūmās pagātnes palieka. Tas ir pēdējos 30 gados mūsu pašu partiju izauklēts politiskais brāķis.”

Jau 5.jūnijā Sproģis tika intervēts laikrakstā “Dienas Bizness”, kurā viņš izteicās gan par to, kādam vajadzētu būt Latvijas prezidentam, gan par jautājumiem, kas saistīti ar ekonomiku, politiku un mazākumtautībām. Viņš pats gan saka – lēmums pieņemts vēlāk, ne tobrīd.

Gan Vjačeslavs Dombrovskis, gan Pēteris Sproģis būs atrodami arī starp “Saskaņas” līderiem vēlēšanu sarakstos – attiecīgi Rīgā un Vidzemē.

Neoficiāli zināms, ka Kurzemes sarakstā varētu būt atrodams arī Anrijs Matīss, kurš iepriekš startēja no “Vienotības”, bet pagājušajā rudenī to atstāja.

“Panorāmai” viņš gan sacīja, ka neesot vēl izlēmis, no kāda saraksta startēs, bet lēmumu pieņemšot šīs nedēļas laikā.

“Saskaņa” savus sarakstus valdē plāno apstiprināt ceturtdien, 21.jūnijā.

Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar