Rasnača krēsls paliek šūpojoties

Rasnačs

Saeimā plašas debates izvērsās par opozīcijas iesniegto pieprasījumu izteikt neuzticību tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (NA). Deputāti Rasnačam pārmet maksātnespējas jomas nesakārtošanu.

Balsot par demisijas pieprasījumu deputāti gan nepaguva, un turpinās šo jautājumu skatīt 20.jūnijā.

Rasnača demisijas pieprasījumu ierosināja Saeimas opozīcija, uzskatot, ka ministrs nespēj sakārtot maksātnespējas jomu. Deputāti Rasnačam pārmeta maksātnespējas sistēmas problēmas, un galvenais iemesls, kādēļ tieši šobrīd ministram nākas aizstāvēties Saeimā, ir maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība 30.maijā.

No partijas “No sirds Latvijai” saraksta ievēlētais deputāts Romāns Mežeckis, kurš uzsāka deputātu parakstu vākšanu par neuzticību Rasnačam, pārmeta, ka Latvijā maksātnespējas procesos uzņēmumu manta tiekot izlaupīta, nevis domāts par to, kā atjaunot uzņēmumu darbību.

“Ne jau maksātnespējas administratori paši ir patiesie vainīgie. Nevajag viņus attaisnot, bet nebūsim naivi – mēs nekad nespēsim īsā laikā izmainīt alkatīgu cilvēku dabu. Īstie vainīgie ir par šo noziedzīgo sistēmu atbildīgie cilvēki, politiķi, kuri nav spējuši vai gribējuši aiztaisīt ciet maksātnespējas administratoru žurku alas,” pauda Mežeckis.

Ministrs saskata jomas attīrīšanos 

Pats ministrs ceturtdienas, 14.jūnija, rītā intervijā Latvijas Radio pauda pārliecību, ka demisijas pieprasījums saistīts ar atstādinātā maksātnespējas administratora Māra Sprūda interesēm. Rasnačs secinājis, ka pastāv saite starp demisijas pieprasījuma iesniedzējiem Ingunu Sudrabu (“No sirds Latvijai”) un Romānu Mežecki un uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, kurš veidojot saiti ar Sprūdu.

Rasnačs norādīja, ka reformu rezultātā savu amatu nācies atstāt jau 118 maksātnespējas administratoriem. Turklāt pārbaudes tiek turpinātas.

Arī Saeimā Rasnačs savā runā uzskaitīja dažādus tieslietu ministrijas darbus maksātnespējas jomā. Ministrs uzvēra, ka ir daudz iesniegumu policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā par dažādiem pārkāpumiem maksātnespējas procesos, un tas ļaujot secināt, ka šī vide attīroties.

Rasnačs arī uzsvēra, ka Saeima piecas reizes ir grozījusi maksātnespējas likumu, kas viņam devis rīkus labot šo nozari, bet pretojušies esot tieši tie, kas tagad prasot ministra demisiju. “Visas šīs piecas reizes pastnieki, pildot konkrētu uzdevumu, ir iesniegušo priekšlikumus, lai šo rīku nebūtu. Šis politiskais spēks ir pārstāvēts Ingunas Sudrabas personā un Mežecka kunga personā,” sacīja Rasnačs.

Kritizē arī koalīcijas deputāti

Dienu pirms Saeimas balsojuma ziņu aģentūra LETA vēstīja, ka vairāki “Vienotības” frakcijas deputāti sliecoties balsot par ministra demisijas pieprasījumu, taču pirms Saeimas sēdes frakcija vienojās neatbalstīt viņa atlaišanu.

Tomēr “Vienotības” frakcijas deputāts Anrijs Matīss ir nolēmis balsot par Rasnača demisiju, par ko gan viņš bijis spiests no frakcijas izstāties. “Viena no četrām “Vienotības” pamatvērtībām ir tiesiskums. Nu redzam, ka mūsu valstī ar tiesiskumu nedaudz klibo. Pēdējā laika administratoru aresti un visas pārējās lietas norāda uz to, ka situācija neuzlabojas. Un vakardien frakcijas sēdē tika lemts par to, ka daļa deputātu var atbalstīt un balsot pēc partijas programmas. Šorīt tas tika aizliegts. Es neuzskatu, ka pēdējais, kas ir palicis “Vienotībai” – tiesiskums – ir tik viegli nododams,” sacīja Matīss.

Saeimas sēdē vairāki koalīcijas deputāti teicās neatbalstīt demisijas pieprasījumu, tomēr viņi nekavējās kritizēt ministra darbu maksātnespējas jomā.

“Šodienas balsojumā balsošu atbilstoši ZZS frakcijai, atbalstot valdības stabilitāti. Bet jūs vistiešākajā mērā esat atbildīgs par tieslietu sistēmā pastāvošo bardaku, jo kā politiķis un jūs pārstāvētais politiskais spēks jau gadiem esat atbildīgs par tieslietu jomu,” sacīja Zaļo un zemnieku savienības pārstāvētais deputāts Valdis Kalnozols.

Arī Kārlis Seržants (Zaļo un zemnieku savienība) pauda, ka demisiju neatbalstīs valdības stabilitātes vārdā.

Tāpat Hosams Abu Meri (“Vienotība”) atzina, ka ne viņš, ne “Vienotības” frakcija nav apmierināti ar Rasnača darbu. Partijai esot bijušas garas diskusijas, kā rīkoties, tomēr nolemts neļodzīt valdības stabilitāti un atbalstīt ministru, jo gadījumā, ja “Vienotība” tiešām balsotu par Rasnača demisiju, tad, iespējams, kristu visa valdība.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Jau 12 gadus NA vada tieslietas, bet nekādas jēgas nav. Nodarbojas ar tādām muļķībām kā pirmslaulību kursi, nevar sakārtot tiesu darbību, nekustāmā īpašuma kadastrālās vērtības aprēķināšanas metodikas pārskatīšanu. Nu jau tik tālu, ka nepieciešams brīdinājums mafijā iesaistītajiem politiķiem, nošaujot vienu no MNA.