Neticība politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem – būtisks aizbraukšanas cēlonis

Sociālās kustības “Latvija strādā” aptaujas rezultāti liecina, ka aptuveni 28% no šobrīd ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem Latviju nolēma pamest ģimenes vai tuvāko draugu mudināti, kas jau dzīvoja ārvalstīs un sniedza pozitīvu pieredzi. Ņemot vērā tuvāko līdzcilvēku spēcīgo ietekmi uz šādu lēmumu pieņemšanu, kustība “Latvija strādā” sociālajos tīklos uzsākusi kampaņu. Tās laikā cilvēki, kas jau atgriezušies Latvijā, un viņu ģimenes locekļi dalīsies pieredzē un emocijām šajā procesā. Kampaņas mērķis ir iedrošināt atgriezties tos, kas vēl šaubās par savu lēmumu.

Aptauja atklāj, ka visvairāk cilvēkus mudina atgriezties vēlme būt kopā ar ģimeni (61%), kā arī sajūta, ka neesi piederīgs tās valsts kultūrai, kurā dzīvo pašlaik (21%).

Taču tikai aptuveni 10% atzīst, ka šobrīd saskata uzlabojumus Latvijā un dzīves apstākļus varētu pielīdzināt tiem, kas ir ārvalstīs.

“Daudzi no mūsu tautiešiem uz ārvalstīm devās, jo kāds tuvinieks jau tur dzīvoja un teica, ka tur var nopelnīt vairāk vai ir kādi citi labumi, kas nav pieejami šeit, Latvijā. Taču desmit gadu laikā Latvijā daudz kas ir mainījies uz labo pusi. Diemžēl daļai aizbraukušo joprojām ir aizspriedumi par dzīvi un darba vidi šeit. Ar šo kampaņu vēlamies uzsvērt, ka situācija Latvijā ir mainījusies. Iespējams, reālu cilvēku stāsti palīdzēs noticēt tiem, kas ir jau atgriezušies, tāpat kā viņi reiz noticēja citiem, ka dzīve citviet ir labāka,” saka kustības iniciatora Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Vienlaikus “Latvija strādā” aptauja atklāj, ka vislielākā ietekme uz lēmuma pieņemšanu par labu aizbraukšanai bijusi tieši neticība politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem valstī (52%). Tas tikai vēlreiz apliecina, cik liela loma ir politiķiem, viņu lēmumiem un darbībām, lai ietekmētu procesus valstī.

Sociālās kustības “Latvija strādā” ietvaros pirmā gada laikā darbam Latvijā atgriezušies jau vairāk nekā 130 darbinieki. Liela daļa no viņiem atgriezās kopā ar ģimenēm un atzīst, ka lēmuma pieņemšanai īpaši nozīmīgs bija ne vien saņemtais darba piedāvājums, bet arī ilgas pēc ģimenes un draugiem, kas palikuši Latvijā.

Aptaujā ar diasporas mediju, organizāciju un grupu starpniecību piedalījās vairāk nekā 1000 emigrantu no Vācijas, Lielbritānijas, Īrijas, Norvēģijas, Zviedrijas, ASV, Kanādas un citām latviešu apdzīvotām teritorijām Eiropā un pasaulē, kas Latviju pameta pēdējo 15 gadu laikā. Aptauja tika veikta 2019. gada septembrī.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Take it easy! Nebrauks atpakaļ!

Dagnija
Dagnija

Nu kā mediķi lai nebrauc prom , ja valdošā kliķe Likumu par algas pielikumu ministriem , prezidentam , Saeimas deputātiem izpida precīzi un mediķiem , skolotājiem atļaujas nepildīt ?

saule
saule

Bezjēdzīga miljonvērta naudas šķiešana pašnodarbinātiem aģitējot kādu atgriezties tā nemaz vienkārši nav izdomājama, kur jēga ir tikai neveiksminiekus vilināt atpakaļ uz brīdi. Šādā bardakā valstī vēlmei atgriezties vai palikt- tā ir ultrapatriotisma slimīga pazīme Emancipētās būtnes jau var čaukstēt cik negrib savā iedomu pasaulītē

Stienis
Stienis

Kāda tu apgarota būtne! :))))