Nākas mainīt fiktīvās „Čaka ielas velojoslu stratēģijas” cenu aptaujas nosacījumus

Staķis

Pēc plašās rezonanses, ko radīja publikācija par jaunās Rīgas domes paspārnē izsludinātu steidzīgu un acīmredzami fiktīvu cenu aptauju par krīzes komunikāciju un „stratēģijas izstrādi un īstenošanu Čaka ielas pagaidu velo joslu eksperimenta komunikācijai”, ko publicēja portāls Pietiek, domes Satiksmes departaments ir bijis spiests „ieslēgt atpakaļgaitu” un mainīt aptaujas nosacījumus.

Uzsverot, ka ievēro „labas pārvaldības un sabiedrības informēšanas principus” un rīkojas „efektīvai Rīgas pašvaldības piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanai”, Rīgas domes Satiksmes departaments informāciju par cenu aptauju bija izsūtījis piektdien, 27. novembrī, īsi pirms darba dienas beigām.

Cenu aptaujas piedāvājumi bija jāiesniedz nākamajā darbadienā – 30. novembrī, savukārt „stratēģijas izstrādi un īstenošanu Čaka ielas pagaidu velo joslu eksperimenta komunikācijai” bija paredzēts sākt jau nākamajā dienā – 1. decembrī un turpināt divas nedēļas, līdz 15. decembrim.

„Ņemot vērā, ka jau šobrīd ir novērojama izteikta viedokļu dažādība Rīgas iedzīvotāju vidū, ir nepieciešama pārdomāta komunikācijas stratēģija, orientējoties uz informatīva un izglītojoša satura izveidi un publicitātes veidošanu par pagaidu velojoslām A. Čaka ielā, kā arī krīzes komunikācijas atbalstu un pastāvīgu sociālo mediju monitoringu,” savas vajadzības skaidroja Satiksmes departaments.

Taču milzīgā steiga, kādā cenu aptauja izsludināta, un noliktie termiņi skaidri apliecināja, ka labākajās Saskaņas un Vienotības tradīcijās vēlamais stratēģijas izstrādātājs un īstenotājs bija zināms jau iepriekš.

Pirmdien domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti izrādīja dzīvu interesi par iecerēto naudas tērēšanu un uzstājīgi aicināja Satiksmes departamentu pagarināt cenu aptauju.

Bēdīgi slavenais Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs gan taisnojās, ka iepirkumā visi normatīvi esot ievēroti un ka naudu šim pasākumam, kura izmaksas nedrīkstētu pārsniegt 9999 eiro, plānots iegūt no finansējuma, kas paredzēts sabiedrisko attiecību vajadzībām vai finansējuma veloprogrammas popularizēšanai. „Viss ir relatīvi,” viņš pavēstīja domes deputātiem.

Taču, kā rāda Pietiek rīcībā esošā informācija, Satiksmes departamentam tomēr ir nācies „ieslēgt atpakaļgaitu”, – fiktīvā cenu aptauja gan nav atcelta, taču tagad tajā uzaicināts piedalīties jau aptuveni pusotrs desmits kompāniju, savukārt pieteikšanās termiņš pagarināts līdz 3. decembra darbadienas beigām.

Tiesa, interesanti, ka visu kampaņu (ieskaitot stratēģijas izstrādāšanu un tās īstenošanu) joprojām paredzēts veikt rekordīsā laikā, pat vēl īsākā, nekā bija iecerēts iepriekš, – joprojām kā tās beigu termiņš ir minēts 15. decembris.

Pat, ja kampaņu sāktu tikt īstenot jau nākamajā dienā pēc aptaujas beigām, tās ilgums būtu… 12 dienas.

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
šmare
šmare

Paristiem taču savi maciņi arī jāpapildina. Kāda starpība par ko tie nenotikušie soctīklu apskati, kaut vai par nobirušo lapu kr’āsu Kliķe taču tāda savelēta un tad strebj cik var, baidoties no jaunām vēlēšanām