JV, ZZS un ”Progresīvie” vienisprātis par nepieciešamību valsts uzņēmumu akcijas kotēt biržā; AS un NA sarunas ignorē

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis

Partijas ”Jaunā vienotība” (JV), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un ”Progresīvie” ir vienisprātis, ka nepieciešams valsts kapitālsabiedrības kotēt biržā, šādu nostāju šodien pēc JV organizētajām partiju sarunām par valsts kapitālsabiedrību pārvaldību pauda partiju politiķi.

Uz sarunām bija aicināti arī “Apvienotā saraksta” (AS) un Nacionālās apvienības (NA) politiķi, taču šie politiskie spēki sarunas piecu partiju formātā turpina ignorēt, uzsverot, ka iestājas pret esošās valdošās koalīcijas paplašināšanu ar ZZS vai “Progresīvajiem”.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis vērtēja, ka Latvija esot “attāli no tā, ka varētu teikt, ka mums ir ideāla kapitālsabiedrību pārvaldība”. Tikšanās laikā ticis padziļināti izrunāts, kādā veidā un kas būtu darāms, lai būtiski uzlabotu kapitāltirgus rādītājus, lai šajā jomā vismaz sasniegtu kaimiņvalstu līmeni.

Valainis pauda uzskatu, ka Latvijā ir vairāki valstij piederoši uzņēmumi, kurus varētu kotēt biržā, un, viņaprāt, tas neraisītu jautājumus sabiedrībai. Kā piemēru Valainis minēja jauno “Latvenergo” un “Latvijas valsts mežu” kopīgi veidojamo uzņēmumu, kuru dibina, lai attīstītu vēja parkus.

Politiķis atzīmēja, ka sarunā par valsts kapitālsabiedrību pārvaldību partijas varēja atrast kopīgu redzējumu, kādā veidā būtu jārisina šīs problēmas.

Savukārt ”Progresīvie” sarunās akcentēja nepieciešamību valsts kapitālsabiedrību pārvaldībā ievērot labas pārvaldības principus, maksimāli mazinot jebkāda veida politiskas ietekmes, pēc tikšanās sacīja ”Progresīvo” Saeimas frakcijas vadītājs Kaspars Briškens.

Pēc Briškena vārdiem, nepieciešams stiprināt valsts kapitālsabiedrību starptautisko konkurenci, jo atšķirībā no kaimiņu valstu kapitālsabiedrībām, Latvijas valsts uzņēmumi ne vienmēr ir spējušas sekmīgi ielauzties starptautiskas konkurences tirgos.

Briškens atzīmēja, ka ”Progresīvie”, ZZS un JV ir vienisprātis, ka kapitālsabiedrību kotēšana biržā ir virziens, kas Latvijas ekonomikai, tai skaitā valsts uzņēmumiem, nestu būtisku pievienoto vērtību.

Premjera partijas politiķis, finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) pauda gandarījumu, ka ZZS un ”Progresīvajiem” ir ļoti pozitīva attieksme pret šo jautājumu, jo valdības deklarācijas veidošanas laikā valsts kapitālsabiedrību iespējamā kotēšana biržā bijis viens no ”tabu jautājumiem” ar esošajiem koalīcijas partneriem – AS un NA.

Iepriekš Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izteicies, ka kapitāla tirgus jautājumā vēlas panākt atbalstu valsts kapitālsabiedrību virzīšanai kotēšanai biržā.

Ašeradens pēc partiju otrdienas sarunām pauda nožēlu, ka koalīcijas partneri – AS un NA – turpina neatsaukties ielūgumiem un neierodas “uz sarunām par valstij būtiskām tēmām”. JV politiķis šādu AS un NA rīcību “nevērtē pozitīvi”.

Kariņš uz sarunām aicinājis visas piecas partijas, taču AS un NA neieradās uz sarunām par darbaspēka pieejamības nodrošināšanu pagājušajā nedēļā un par kapitāltirgu šodien.

Pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un AS, taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un “Progresīvajiem”, kam NA un AS iebilst.

Kariņš jau iepriekš izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu piecos jautājumu blokos – skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija “kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests” un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Čapajevs
Čapajevs

Peķka, vai tu Aņku ignorēji? Jā trīs reizes.

Ccc
Ccc

Kotējiet biržā airbaltiku

Brigmanis
Brigmanis

Esmu Viķkam devis savu svētību.

zxcv
zxcv

Smuki. Balsojušo uzvārdus varēs ierāmēt un uz mūžu tie paliks vēsturē kā “šie bija tie, kas piekrita ļaut nopizģīt pēdējo”…
Noprivatizēs, ienāks apaļa summa būs kārtējais “naudas ir tik, cik nekad nav bijis” un pēc pāris gadiem – izbolītas ačeles un – kāda nauda?

uz saulaino tāli
uz saulaino tāli

Ceru, ka atceras, ka par Latvenergo pat bija referendums, kas tieši noteica, ka nebūs mekādas privatizācijas.
Arī LVM vai Lattelekom pamattīklu būtu afēra privatizēt.
Lai investori taisa jaunus biznesus, nevis sauc gardos tautas kopdarbā, pārsvarā pensionāru radītos kumosiņus.

Norba Albertovna
Norba Albertovna

Pundurpapagaiļa zem hūtes gribēšana debesīs nekāpj pat tad kad Valainis un Krauze melo atspērušies. Par Brigmaņa un pundurpapagaiļa komunistisko pagātni šie puskungi klusē.

Veļasziepju birža
Veļasziepju birža

Kotēt biržā , lai ko panāktu? Ar patiesu laimes izjūtas varam redzēt, kā “ieskrienās” dažādas spekulācijas. Ja nebūs skairojuma, tās iegūs graujošu spēku. Tas, kas ir ekonomistiem/tautsaimniekiem pašsaprotami, sabierībai ir jāskaidro. Nevis jādemonstrē nepārtaukta rosība ar acu bolīšanu un provinciāli teatrālu sašutuma demonstrāciju kameru priekšā. Tas pats attiecās uz imigrāciju un cilvēktiesībām.

ērce
ērce

Kariņš un Kučinskis domu biedri?

Gada glezna
Gada glezna

Nevarēja Latvenergo pa taisno prihvatizēt, tad izdomāja šo krāpniecības shēmu.

"latviešu" bizness
"latviešu" bizness

Ka tik kaut ko pārdot ārzemju kungiem

Ūja
Ūja

uja. Tāpat kā tehniskās apskates. Vietējiem kunkgiem un citu sakārtoru uzņēmumu. Un vēlams lēti.

Čudars (brīnumdaris)
Čudars (brīnumdaris)

Naciki un pīlēna rokaspuiši. Lembe pat izrādās labāks nekā šitie. Ar to var visu sarunāt

levitkucins
levitkucins

Sasodītie NA un AS. Negrib to mauķeli (valsteli) pārdot. Tagad labvēlīga tirgus konjunktùra. Varētu normālu piķi nokāst.