Ēlerte: Būtu jocīgi, ja deputātiem un ministriem liegtu privilēģiju rezervēt biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem

Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem tiks saglabāta privilēģija rezervēt un iegādāties biļetes uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, šodien nolēma Dziesmu un deju svētku padome.

Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Sarmīte Ēlerte diskusijā aicināja ņemt vērā, ka savulaik Dziesmu svētki radās kā tautas pašorganizācijas kustība, tomēr šodien tiek sagaidīts, ka Dziesmu svētki tiek finansēti no valsts budžeta.

Ēlerte uzsvēra, ka lēmumā par finansējumu svētkiem piedalās gan Ministru kabinets, gan Saeima, tāpēc “būtu jocīgi”, ja šāda iespēja Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem būtu liegta.

Savukārt kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) vērsa uzmanību uz to, ka arī pirms iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem bija līdzīga diskusija. Viņš atzīmēja, ka “nelielo privilēģiju” paši Saeimas deputāti izmantoja dažādi, tāpēc ministrs pieļāva, ka šoreiz šādu tradīciju varētu lauzt, jo bija deputāti, kas izvēlējās neizmantot šo iespēju un iegādājās biļetes tādā pašā kārtībā kā jebkurš interesents.

Arī Dziesmu svētku biedrības valdes priekšsēdētājs Ints Teterovskis pauda nostāju, ka šādas privilēģijas – iespēju rezervēt un iegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem – Saeimas deputātiem nebūtu piešķiramas.

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika uzsvēra, ka nākamie Dziesmu un deju svētki būs jubilejas svētki. Viņas ieskatā, Ministru kabineta un Saeimas iesaiste nebūtu jāskata kā privilēģija, bet kā pienākums.

Moļņika akcentēja, ka jādara viss iespējams, lai Saeima un Ministru kabinets svētkos būtu klāt. Viņa sacīja, ka šī ir īpaša svētku reize un vajadzētu parādīt, ka Dziesmu un deju svētki nav izrāde, bet daļa no identitātes, tāpēc viņa aicināja pārdomāt, vai nav jādara viss iespējamais, lai uz šiem svētkiem atskatoties būtu skaidrs, ka Saeima un valdība ir bijusi klātesoša un tie ir bijuši nācijas goda svētki.

Dziesmu un deju svētku padomes locekļiem balsojot par šo jautājumu, četri nobalsoja par, trīs nobalsoja pret, bet divi atturējās.

Biļetes iepriekšējā rezervācijā tiks piedāvāts iegādāties svētku sagatavošanas un realizācijas procesā tieši iesaistītajām institūcijām Latvijā un svētku procesa uzturētājiem ārvalstīs, svētku māksliniecisko programmu veidotājiem, radošajām komandām, valsts oficiālajām ārvalstu delegācijām, Ministru kabineta locekļiem, Saeimas deputātiem, Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem, cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos un svētku rīkošanā iesaistītajiem sadarbības partneriem.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja.

Plānots, ka tajos piedalīsies līdz 40 000 dalībnieku, to apmeklētāju skaits pārsniegs pusmiljonu. Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumi un koncerti, no tiem vismaz viena trešdaļa būs maksas. Paredzēts, ka biļešu cenas uz svētku pasākumiem būs amplitūdā no septiņiem līdz 100 eiro.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


19
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
latviešu mākslinieks Punculis
latviešu mākslinieks Punculis

Mums vajadzētu pārsist igauņus. Vajadzētu levitam pie pieres pielīmēt dzimumlocekli. Un nosēdināt viņu dziesmu svētkos pirmajā rindā. Tā tik būtu māksla! Labāk kā igauņiem daugopilī

Ainārs
Ainārs

Kāpēc vispār vajag biļetes?? Jocīgi.

Jūlis
Jūlis

“Ēlerte uzsvēra, ka lēmumā par finansējumu svētkiem piedalās gan Ministru kabinets, gan Saeima, tāpēc “būtu jocīgi”, ja šāda iespēja Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem būtu liegta.”

Par Liepājas cietumu arī viņi lems?

Sarmīte
Sarmīte

Arī Latvijas Komunistu partijas Centrālā komitejā bija veikals , kur CK locekļi pa blatu pirka deficītu, kāpēc lai tas nebūtu ar Dziesmu svētku biļetēm , vai nē , Lewit !

Linere
Linere

Ar tadām padomniecēm prezidents jau tikai pa patrepes akstu vien tiek mālēts. Te tā sadziedājušās ar juhņeviču nacionālpatriotiskā meldiņā – vispirms savējiem, radiem un sponsoriem… gan jau kaut kas plebejiem arī tiks. Varbūt. Ne prezidentam vajag kādus dziesmusvētkus, labāk citas dziesmas atbilstoša telpā ar kipu.

Juha
Juha

bet tur taču uzreiz klāt būs viss salašņu bars no visādām kancelejām un birojiem, palīgiem, asistentiem un labjūts uzturētājiem, un grozies kā gribi- savas 700-1000 biļetes tik un tā tā vajadzēs

depciks
depciks

Un vēl pietuvinatie sektanti ar tamburiniem – kādi 300-400

Dziesmu un geju svētki
Dziesmu un geju svētki

Latvija ir lielvalsts

Monta
Monta

Ir vienlīdzīgāki par vienlīdzīgiem , vai nē , žurciņa ?

Lasītājs
Lasītājs

Parasti jau kāds LL visvairāk pārdzīvoja, ka nedabū biļetīti vai netiek iekļauts priviliģēto kārtā. Sazin kā būs šoreiz?

Bet
Bet

Ko darīt, ja ļoti gribās?

Glorijs
Glorijs

Beigt gribet

Hohma
Hohma

Šamai gan labā loģika, ja Tu strādājot valsts iestādē par kaut ko lem, tātad automātiski Tev uz to ir kādas priekšrocības!

dddd
dddd

“Viņas ieskatā, Ministru kabineta un Saeimas iesaiste nebūtu jāskata kā privilēģija, bet kā pienākums.”
Psiholoģiski spīdzinās rosļikoviešus?

Sarmīte Galerte
Sarmīte Galerte

Jā. Vismaz Geju un lesbiešu gājienā vajadzētu visiem kopā iet obligāti.

geju svētki
geju svētki

Vai sorosam nebūs vietas ložā?

Skaisle
Skaisle

Kremļa tradīcijas , kremļa cilvēkiem Latvijā. Aicinātu patiesos valsts patriotus saeimā un valdībā neiesaistīties šajā čekistu laiku privilēģiju atbalstīšanā .

Gada glezna
Gada glezna

Brīnos, ka Ēlerte nav nākusi klajā ar deklarāciju:
būtu jocīgi, ja Krievijas deputātiem un ministriem liegtu privilēģiju apsaukāt ukraiņus par fašistiem.

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Ēlerte jau galīgi nojukusi! Nav lasījusi LR Satversmi.