Līdzšinējā Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa savas darba gaitas turpinās kā vēstniece Nīderlandē.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs viņai pirmdien Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM). Āboltiņa par vēstnieci Nīderlandē strādās līdzšinējās vēstnieces Aigas Liepiņas vietā.
Tikmēr vēstnieces Itālijā amatā stāsies Elita Gavele, kura kopš 2020.gada septembra ir Latvijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos.
Āboltiņa karjeru diplomātiskajā dienestā sāka 1993.gadā Konsulārajā departamentā, 1994.gadā kļūstot par Konsulārā departamenta direktori. Āboltiņa ir bijusi ĀM Plānošanas grupas padomniece un Eiropas departamenta direktore. Kopš 2018.gada augusta Āboltiņa bija Latvijas vēstniece Itālijā un pastāvīgā pārstāve ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā. Viņa pildījusi nerezidējošās vēstnieces pienākumus Maltā, Sanmarīno un Albānijā.
Āboltiņa ir tikusi vairākkārt ievēlēta Saeimā, kur pildīja gan Juridiskās komisijas vadītājas pienākumus, gan bijusi Saeimas priekšsēdētāja biedre un 10. un 11.Saeimas priekšsēdētāja. No 2004.gada līdz 2006.gadam Āboltiņa bija tieslietu ministre.
Vēstniece ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnēs Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.
Tikmēr Gavele karjeru diplomātiskajā dienestā sāka 1991.gadā Latvijas vēstniecībā Lietuvā. Viņa ir vadījusi ĀM Informācijas departamentu, bijusi 1.sekretāre Latvijas vēstniecībā Krievijā, padomniece ĀM Plānošanas grupā un Valsts sekretāra birojā, kā arī vadījusi bijušā ārlietu ministra Arta Pabrika (LA) biroju.
Gavele bijusi Latvijas vēstniece Gruzijā un nerezidējošā vēstniece Armēnijā. Pēc tam diplomāte pildīja Latvijas vēstnieka pienākumus Izraēlā.
Vēstniece ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Rūdā maita!
Te pieminēja civilizēto Mongoliju, bet tā vieta viņai ir par labu. Varēja tak pameklēt kaut ko līdzīgu Haiti.
Divi komsorgi satikušies.Nekādu problēmu,izņemot simtiem tūkstošiem aizbraukušu latvieši,nabagu vieta ES,senioru,invalīdu diskrimināciju,bet tam jau nekāda sakara ar krievu okupācijas laiku komsorgiem…
Kāpēc ne Mongolijā?
ā?
Laikam tāpēc, ka tur nemaz nav vēstniecības, tikai goda konsuls. Bet doma nav slikta…
Vienotības banda atkal smaida !