Nu jau bijusī partijas Vienotība vadītāja Solvita Āboltiņa, atbilstoši viņas publiski izteiktajai vēlmei atkal sākt strādāt Ārlietu ministrijas sistēmā, paklusām jau ir ieskaitīta ministrijas rezervē. Savukārt nekādi atklāti konkursi uz viņas iecerēto vietu politiķei nebūs jāiztur.
Par to raksta portāls Pietiek, atsaucoties uz Ārlietu ministrijas oficiāli sniegtu informāciju.
9. augustā toreizējā partijas Vienotība vadītāja un arī šīs partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Āboltiņa publiski paziņoja, ka varētu nolikt Saeimas deputāta mandātu vēl pirms 13. Saeimas darba sākuma un ka vispār esot nolēmusi atstāt politiku.
Iespēju nolikt mandātu viņa pieļaujot, lai „atgrieztos diplomātiskajā dienestā”. Taču šī atgriešanās esot atkarīga no „tā interesēm” (ārlietu resoru vada Vienotības pārstāvis un Āboltiņas ciešs domubiedrs Edgars Rinkēvičs). Viņa arī nekandidēšot uz partijas valdes priekšsēdētāja amatu vai valdi, kā arī nākamgad nepiedalīšoties 13.Saeimas vēlēšanās, jo esot nolēmusi atstāt politiku.
Kā nu liecina Ārlietu ministrijas atbilde uz oficiālu informācijas pieprasījumu, Ārlietu ministrijas Atestācijas komisijā, pamatojoties uz Solvitas Āboltiņas iesniegumu, atbilstoši Diplomātiskā un konsulārā dienesta likuma 15. panta 6. daļai pieņemts lēmums ieskaitīt viņu Ārlietu ministrijas rezervē. Citi lēmumi attiecībā uz Āboltiņas darbu (dienestu) ministrijā gan pagaidām neesot pieņemti.
No Ārlietu ministrijas sniegtās informācijas arī izriet, ka nekādā atklātā konkursā Āboltiņai piedalīties noteikti nevajadzēs. Maksimālais „apgrūtinājums” varētu būt tas, ka „diplomāti, kuri ir ieskaitīti Ārlietu ministrijas rezervē, var pretendēt uz vakantajām amata vietām Ārlietu ministrijas rīkotajos slēgtajos konkursos”.
Pēc visa spriežot, Āboltiņai tomēr nebūs jāpiedzīvo arī šāds slēgtais konkurss. Ārlietu ministrs un Āboltiņas līdzšinējais partijas biedrs Rinkēvičs Latvijas radio par Āboltiņai iecerēto amatu jau paziņoja, ka „mums ir aptuveni nojausma, kas tas būs, bet es negribētu atklāt, pirms Āboltiņas kundze nav nākusi atpakaļ ārlietu dienestā. Tas būs konkrēts darbs ar konkrētiem pienākumiem un konkrētiem padotajiem”.
Rinkēvičs gan apgalvoja, ka vismaz uzreiz Āboltiņa pie kārotā vēstnieka amata netikšot. Jo, “lai cilvēks dotos ārpus valsts, viņam zināms laiks jāstrādā Ārlietu ministrijā un jāieiet lietās. Neviens nekur speciāli prom netiks sūtīts”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!