Tallinas vicemēre aicina legalizēt marihuānu

legalizēt marihuānu

Par Tallinas vicemēri kļuvusi Igaunijas “zaļo” pārstāve Zuleiha Izmailova. Trīsdesmit divus gadus jaunā dāma sajūsminājusi elektorātu ne tikai ar politiķei netipisku tēlu, bet arī ar saviem uzskatiem. Ģimenē notikušās traģēdijas dēļ Tallinas vicemēre aicina legalizēt medicīnisko marihuānu.

Pirms trim gadiem no vēža mirusi Izmailovas māsiņa, un dzīves pēdējos mirkļos medicīniskā marihuāna bijis vienīgais līdzeklis, kas spējis mazināt sievietes ciešanas. Tas ir iemesls, kādēļ vicemēre iestājas par marihuānas legalizēšanu Igaunijā: “Es nekādā gadījumā to nepropagandēju, tomēr vēlētos, lai marihuāna būtu cilvēkiem pieejamāka. Man šī tēma ir svarīga. Daudzi vēža slimnieku tuvinieki iet tam cauri – godīgi sakot, ir jāsaskaras ar totālu delīriju, taču zālīte mazina slimnieka ciešanas. Ir ārkārtīgi negodīgi, ja cilvēkam tās dēļ jāizdara noziegums,” viņa sacīja.

Politiķes māsa bijusi Nīderlandē, kad uzzinājusi šausminošo diagnozi. Tur viņai veikti vairāki vēža ārstēšanas kursi, līdz ārsti pateikuši, ka vairs neko nevar līdzēt. Māsa izvēlējusies braukt mājās uz Igauniju nomirt, vienlaikus igauņu dakteri devuši cerības uz izveseļošanos.

Tas Izmailovai bijis smags laiks. “Es reizēm domāju, varbūt mums vajadzēja palikt tur. Igaunijā – ja tu atnes marihuānu – tu nezini, kas īsti tajā ir iekšā. Principā uzskatu, ka katram pašam jāapzinās, ko viņš dara ar savu ķermeni. Manai māsai zālītes pīpēšana atviegloja ciešanas. Ja cilvēks vēlas to darīt, viņam jābūt juridiskām tiesībām,” uzskata Izmailova, vienlaikus uzsverot, ka šis temats ir smalks un prasa izpratni.

Tallinas vicemēre arī domā, ka Igaunijā ir milzīgs zālītes pīpētāju skaits, tikai skaļi par to neviens nerunā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar