Sanfrancisko piedāvā amnestiju personām, kas notiesātas par marihuānas lietošanu

amnestija

Sanfrancisko, kas tiek uzskatīta par vienu no liberālākajām pilsētām ASV, piedāvājusi amnestiju personām, kas pēdējo 40 gadu laikā notiesātas par marihuānas lietošanu.

Janvāra sākumā Kalifornijā stājās spēkā likums, kas legalizē marihuānas lietošanu izklaides nolūkiem. Tagad vismaz 21 gada vecumu sasniegušie cilvēki var glabāt nelielu narkotiskās vielas daudzumu un mājās ir atļauts audzēt līdz sešiem kaņepju stādiem.

«Kamēr narkotiku politika federālā līmenī virzās atpakaļgaitā, Sanfrancisko vēlreiz uzņemas vadību, lai mazinātu kaitējumu, ko šis valsts postošais, neveiksmīgais karš pret narkotikām nodarījis mūsu nācijai,» paziņoja apgabala prokurors Džordžs Gaskons.

Prokurors norādīja, ka kriminālā sodāmība var traucēt cilvēkam atrast darbu un mājokli un kļūt par šķērsli citās svarīgās dzīves jomās. Tādēļ tā vietā, lai gaidītu rīcību no sabiedrības puses, pilsēta nolēmusi rīkoties sabiedrības interesēs.

ASV marihuānas lietošanu izklaides nolūkiem legalizējuši jau astoņi štati un Vašingtonas apgabals, bet medicīniskā marihuāna ir atļauta 13 štatos un Vašingtonas apgabalā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Daily Mail

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar