Pētījums: vīrieši, kuri ir smēķējuši marihuānu, varētu būt auglīgāki

marihuāna

Jaunā pētījumā noskaidrots, ka tie vīrieši, kuri ir smēķējuši marihuānu, varētu būt auglīgāki par tiem, kuri “zālītei” nav pieskārušies.

Lai arī pētījumu par marihuānas un auglības saistību nav daudz, tomēr dažos no tiem noskaidrots, ka marihuāna patiesībā var ietekmēt spermas kvalitāti. Savukārt cigarešu smēķēšana ir pamatīgs drauds ne vien vīriešu, bet arī sieviešu auglībai.

Ņemot vērā visu iepriekš paveikto par šo tēmu, jaunajā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Human Reproduction”, zinātnieki gaidīja pavisam citus rezultātus, proti, ka marihuānas smēķēšana vīrieša auglību ietekmē negatīvi, tomēr viss izrādījās gluži pretēji.

“Mēs divus mēnešus pavadījām pārbaudot, vai pētījumā kaut kas nav nogājis greizi, jo pētījuma rezultāti mūs pamatīgi pārsteidza,” komentēja viens no pētījuma autoriem Horhe Čavarro.

Zinātnieki izpētīja vairāk nekā 650 vīriešu (gandrīz visi vīrieši bija izglītoti baltie ar vidējo vecumu 36 gadi) spermas paraugus un aptaujas atbildes par viņu veselības stāvokli. Visi šie dalībnieki laikaposmā no 2000. līdz 2017. gadam apmeklēja ārstu, lai risinātu auglības problēmas. Lielākajai daļai vīriešu spermatozoīdu skaits bija normāls, kas liecina par to, ka auglības problēma slēpās kaut kur citur.

Aptaujā arī tika noskaidrots, kādas ir vīriešu attiecības ar narkotikām, kā arī citi ar dzīvesveidu saistīti faktori. 55% no aptaujātajiem atklāja, ka ir smēķējuši marihuānu, bet 11% atklāja, ka smēķē to joprojām.

Salīdzinot aptaujas rezultātus ar spermas paraugiem, pētnieki atklāja, ka marihuānas smēķētājiem bija augstāka spermatozoīdu koncentrācija nekā tiem vīriešiem, kuri marihuānu nekad nebija smēķējuši. Tomēr noskaidrojās arī tas, ka lielāks spermatozoīdu daudzums bija tiem, kuri marihuānu nesmēķē regulāri.

Tātad, lai cik pārsteidzošs būtu šis atklājums, tomēr tas nemudina vīriešus vairāk smēķēt marihuānu, lai uzlabotu spermas kvalitāti.

“Tas nenozīmē, ka marihuāna palielinās jūsu spermatozoīdu skaitu,” brīdina Čavarro.

Ticamākais šī pētījuma rezultātu skaidrojums ir tāds, ka vīrieši ar augstāku testosterona līmeni, kas ir arī iemesls lielākam spermatozoīdu skaitam, vairāk tiecas riskēt un smēķēt marihuānu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Un gudrāki… 1 kāsis aizvieto 1 nedēļu studijas…