Marihuānas lietotājiem sekss ir biežāk, secinājuši zinātnieki

sekss

Regulāra marihuānas lietošana ir cieši saistīta ar biežāku stāšanos dzimumsakaros un „sociālo barjeru” pazemināšanos, secinājuši zinātnieki.

„Pretēji vispārpieņemtajam viedoklim, ka marihuānas lietošana pazemina seksuālo tieksmi, droši varam apgalvot, ka bieža zālītes pīpēšana paaugstina dzimumaktu biežumu. Un interesanti ir tas, ka šis marihuānas radītais efekts ir vienlīdz stiprs gan vientuļiem, gan ģimenes cilvēkiem. Pētījums tāpat arī pierādīja, ka tam nav nekāda sakara ar to, cik cilvēkam ir gadu, kāda dzimuma viņš ir, un cik viņam ir bērnu”, — pavēstīja Stenforda universitātes (ASV) zinātnieks Maikls Eizenbergs (Michael Eisenberg) publikācijā zinātniskajā izdevumā „Journal of Sexual Medicine”.

Pēdējā laikā zinātnieki ir atsākuši diskusijas par to, vai marihuāna ir pieskaitāma narkotikām un vai tā var izraisīt atkarību. Ar dzīvniekiem veiktie pētījumi līdz šim ir snieguši galvenokārt noliedzoši atbildi uz šiem jautājumiem. Taču līdz šim, balstoties uz lielu „zālītes” smēķētāju grupu novērojumiem, zinātnieki uzskatīja, ka bieža marihuānas lietošana ietekmē smadzeņu darbību un notrulina baudas sajūtu.

Tas viss norādīja uz to, ka marihuāna var radīt vismaz psiholoģisku, ja ne ķīmisku atkarību un paaugstināt izredzes, ka zālītes pīpētāji, tiecoties pēc jaunām sajūtām un dzīves baudām, nākotnē varētu sākt lietot arī smagās narkotikas.

Kā norāda Eizenbergs, narkologi, atsaucoties uz marihuānas lietotāju stāstīto, līdz šim uzskatīja, ka zālītes lietošanai ir vismaz viena vērā ņemama negatīva blakne – marihuāna pazemina seksuālo tieksmi un traucē dzimumorgānu darbībai. Bez tam, marihuānas lietošana varot pasliktināt spermas kvalitāti un radīt erekcijas traucējumus, brīdināja speciālisti.

Taču eksperimenti ar dzīvniekiem apliecināja pretējo – marihuānas galvenais komponents tetrahidrokanabiols paaugstina „seksa centru” aktivitāti, nomācot par sociālo normu ievērošanu atbildīgo neironu ķēdi.

Šādas un līdzīgas pretrunas lika Eizenbergam un viņa kolēģiem pārbaudīt, kura tad īsti no teorijām ir pareizā. Zinātnieki savāca un izanalizēja statistikas datus par to, cik bieži marihuānas lietotāji nodarbojas ar seksu. Tas nebija grūti, ņemot vērā, ka ASV zālīti pīpē un to neslēpj no sociālajiem dienestiem ļoti daudz cilvēku – apmēram 30 miljoni.

Izanalizējot apmēram 50 tūkstošus gados jaunu cilvēku anketu, zinātnieki secināja, ka marihuānas lietošana statistiski bija saistīta nevis ar to cilvēku grupu, kuriem bija mazāks skaits dzimumkontaktu, bet – gluži pretēji – ar grupu, kuriem sekss bija bieži. Vidēji, vīrieši un sievietes, kas marihuānu nelietoja, ar seksu nodarbojās apmēram sešas reizes mēnesī. Turpretī zālītes pīpētāji – apmēram septiņas reizes mēnesī.

Citiem vārdiem sakot, marihuānas lietotājiem dzimumkontaktu skaits paaugstinājās par 20%. Bez tam pētījums liecināja, ka ar seksu biežāk nodarbojās tie, kuri marihuānu lieto regulāri, nevis cilvēki, kuri zālīti ir tikai pamēģinājuši vai pīpē to epizodiski.

Zinātnieki tāpat pārbaudīja, vai iegūtos rezultātus nav ietekmējis pētījuma respondentu dažādais ekonomiskais stāvoklis, demogrāfija, ģimenes statuss un citi cilvēku, kuri lieto vai nelieto marihuānu, raksturlielumi. Pat tad, kad narkologi „izdzēsa” visus šos faktorus no savāktajiem pētījuma datiem, marihuānas un seksa saistība neizzuda.

Eizenbergs uzsver, ka atklātā saistība starp dzimumsakaru biežumu un marihuānas lietošanu vai nelietošanu nepavisam neliecina par to, ka zālītes pīpēšana kādu padarīs par „seksa mašīnu” un vairāk pievilcīgu pretējam dzimumam. Tikai tāpēc pīpēt zālīti nav vērts, norāda zinātnieks.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Stanford Medicine

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Meistars
Meistars

Pec manas pieredzes marihuana tiesham uzlabo seksualo dzivi un taas kvalitati viss paliek maigaks un jutekliskaks un uznudinajums paliek specigaks… runajot par to atkaribu es runaju pec personiskas pieredzes pedejos 7 gadus marihuanu smekeju katru dienu un samera lielalas devas un man bija bailes kad nespeshu to atmest un partraukt bez dakteru palidzibas,bet neka 6 meneshus atpakal es partraucu smeket bez mazakam problemam vai biedetajam komplikacijam tur bezmiegs,trauksme vai tada gara…. Tapec Marihuana manuprat ja izraisa tad izraisa nelielu psihologisku atkaribu un neko vairak….

Dairis
Dairis

Mani neapaujāja. Es lietoju, bet seksa kā nav tā nav.

nazis
nazis

Galvenais ir seksa kvalitāte, nevis biežums.