Marihuāna dekriminalizēta arī Izraēlā

marihuāna

Arī Izraēla nupat dekriminalizējusi marihuānas lietošanu, svētdien vēsta vietne Haaretz.com.

Izraēlas valdība lēmusi, ka marihuāna valstī tiek dekriminalizēta, ja persona ar to pieķerta vienu vai vēl trīs reizes. Proti, jaunais likums nosaka naudassodu par tās lietošanu un glabāšanu, ja persona tiek pieķerta pirmo reizi vai vēl dažas reizes. Kriminālatbildība iestātos tikai no ceturtās pieķeršanas reizes. Tas nozīmē, ka sodīti tiktu lielākoties tās izplatītāji, nevis parastie “šad tad” lietotāji.

Sākotnēji tas būs tikai naudas sods marihuānas lietotājiem. Ja persona to darot noķerta atkārtoti, arī tad vēl cietums nedraudēs. Tas var draudēt tikai no ceturtās reizes, kad lietotājs saķēries ar likumsargiem.

Žilāds Erdans, Izraēlas sabiedriskās drošības ministrs, kurš vadīja šo reformu, izteicies, ka šis likums veicinās sabiedrības attieksmi, izpratni un informētību, nevis prastas bailes no tā, ka būs krimināla atbildība. Tas esot ceļš uz “jauno politiku”.  Savukārt Tamāra Zandberga, kura vada īpašo komiteju, kas atbild par alkohola un narkotiku lietošanu valstī, sacīja, ka “šis ir nozīmīgs solis, taču ne beigas visam šim ceļam”. Viņa uzsvēra, ka miljoniem izraēliešu, kuri patērē marihuānu, tāpēc nav uzskatāmi par noziedzniekiem.

Jaunais likumprojekts paredz augošu naudassodu pēc katras pieķeršanas reizes, taču krimināllietu varēs ierosināt tikai tad, ja persona ceturto reizi pieķerta zaļajā grēciņā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: KasJauns

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar